banner139
banner69

İspanya’ya Satılan İlk IVECO BUS E-WAY Elektrikli Otobüsler Sevilla Belediyesi’nde faaliyete geçecek

banner113

Sevilla'nın Belediye Ulaşım Şirketi olan TUSSAM, Endülüs başkentinin sakinlerine yaşam kalitelerinde bir iyileşme sunma taahhüdüyle filosunu IVECO BUS'ın %100 elektrikli araçlarıyla yenilemeyi seçti. Bunlar, üreticinin İspanya'da faaliyet gösteren ilk E-WAY araçları. Beş adet 12 metrelik E-WAY otobüsü depoda şarj olacak şekilde ve sürücü konforunu artırmak için kameralı arka görüş sistemiyle hazırlandı.

banner114
PİYASA 02.10.2023, 12:42 Taşıma Dünyası
İspanya’ya Satılan İlk IVECO BUS E-WAY Elektrikli Otobüsler Sevilla Belediyesi’nde faaliyete geçecek

IVECO BUS, İspanya'daki ilk E-WAY elektrikli otobüslerini teslim etti. Yeni otobüsler Sevilla'nın Şehir İçi Ulaşım (TUSSAM) filosunun daha sürdürülebilir olmasına katkı sağlayacak. E Bus’lar Sevilla sokaklarında hava kirliliğini önleyecek ve sessiz çalışacaklar. Otobusler çevreyi koruyacak ve Endülüs'ün başkentindeki hava kalitesini artıracaklar.

IVECO BUS Satış ve Ürün Müdürü Stéphane Espinasse: "İspanya'daki E-WAY otobüslerinin ilk teslimatından ve İspanya’nın Başkenti’nde E Way elektrikli otobüslerimizle Sevilla sakinlerinin yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz."

Yüksek Performans, Sıfır Emisyon

E-WAY serisi, pürüzsüz, sessiz, titreşimsiz sürüş ve hızlanmayla hem sürücüler hem yolcular için son derece konforlu bir deneyim sunuyor. Bu seri, IVECO BUS'un alternatif enerjilerde ve mobilitede 20 yılı aşkın deneyimiyle tasarlandı.

E-Way, CCS2 Combo soketi sayesinde depoda dört saatten daha kısa sürede şarj olabiliyor ve günlük çalışma görevini yerine getiriyor. E-WAY serisinde bulunan yeni IVECO ON telematik hizmetleri, toplu taşıma araçlarının ve operatörlerin Toplam Sahip Olma Maliyeti, kullanılabilirlik yönetimi, emniyet ve güvenlik açısından gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlandı.
Geniş IVECO ON Filo Yönetimi araç içi hizmet yelpazesi, elektrikli otobüslerin çekiş gücü ve akülerinin durumuna kadar kapsamlı bir hizmet sunar.

Bu yüksek performans özelliklerinin yanı sıra, 484 otobüsten oluşan TUSSAM filosuna katılan beş gece şarjlı 12 metrelik elektrikli otobüs, kör noktaları azaltarak sürüş konforunu arttırır ve geleneksel dış aynaların yerini alan bir kamera dikiz sistemiyle fark yaratır.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159