Ziver İnşaat 50 adet Renault Trucks araç ile filo yatırımı gerçekleştirdi

banner113

Ankara merkezli Ziver İnşaat, tamamı ADR’li 10 adet Renault Trucks T480 çekici, 5 adet C520 ve 35 adet K520 kamyon olmak üzere toplam 50 adet araç alımı gerçekleştirdi. Projelerinin tüm süreçlerini özmal araçlarıyla yürütmeyi hedefleyen Ziver İnşaat’ın yeni araçlarının teslimat töreninde Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine, Ziver İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci’ye teşekkür plaketlerini takdim etti.

banner114
PİYASA 08.01.2024, 12:49 Erkan YILMAZ
Ziver İnşaat 50 adet Renault Trucks araç ile filo yatırımı gerçekleştirdi

Ankara’da Ceyhan Otomotiv’in tesislerinde düzenlenen teslimat töreninde açıklamalarda bulunan Ziver İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci; “Ziver İnşaat olarak ulaştırma projelerinden baraj ve isale hattı projelerine, bina kompleks projelerinden endüstri tesislerinin alt yapı projelerine kadar üstlendiğimiz her projenin taahhütlerini başarıyla tamamlamaya devam ediyoruz. Tüm projelerimizin saha ve görev döngülerine göre farklı zorlukları bulunuyor. Dolayısıyla şantiye sahalarımızda en büyük görev, deneyimli ekibimiz kadar araç filomuza düşüyor. Deneyimlerimiz doğrultusunda yeni araç yatırımlarımızda Renault Trucks’ın gelişmiş T,C ve K serisilerini araştırıp, inceledik. Kullanıcılarından da aldığımız referanslarla ihtiyaçlarımızı karşılayacağına inanarak bu araçların alımlarını yaptık. Söz konusu olan sadece araç alımı değil tabi ki. Araçların zorlu sahalarda ağır yüklerin altına girmesi nedeniyle projelerimizin sorunsuz devam etmesi için satış sonrası hizmetleri de önemli bir nokta. Renault Trucks ve Ceyhan Otomotiv’in yaklaşımları nedeniyle yalnızca araçlara değil aynı zamanda iyi bir çözüm ortaklığına yatırım yaptığımıza inanıyoruz” diye belirtti.

35 adet Renault Trucks K520 Soma Kömür Madeni Şantiyesi’nde kullanılacak

Ziver İnşaat, teslim aldığı 35 adet Renault Trucks K520 kamyonu, Soma Kömür madeni şantiyesindeki çalışmalarında kullanacak. Renault Trucks C520 araçlar ise Türkiye’nin farklı bölgelerinde bulunan Ziver İnşaat şantiyeleri arasında iş makinalarının taşınmasını sağlayacak. Böylece özmal yatırım ile iş makinalarının lokasyonlar arasında nakliyesi, hem maliyet hem de zaman tasarrufu sağlanarak mümkün olacak. Renault Trucks T480 çekicilerin bir kısmı ise şantiye sahalarında çalışan araçlara yakıt ikmali için görev yapacak. Bir kısmını da silobas treylerler ile beton santrallerine dökme çimento taşımasında kullanılacak. Bu sayede Ziver İnşaat, farklı görevler için Renault Trucks’ın güçlü ürün gamı çeşitliliğinden faydalanacak.

Renault Trucks K serisinin performansından çok etkilendik

Veysel Demirci, her proje şantiyesinin farklı dinamikleri olduğuna dikkat çekerek; “Türkiye’nin farklı noktalarında projelerimiz kesintisiz devam ediyor. Her projenin de alanında kendine has zorlukları bulunuyor. Örneğin bir bor maden sahası çalışmamızda çıkan maden, diğer sahalara göre daha akıcı ve yapışkan yapısı nedeniyle araçlarımızın bakım ve görev ömrünü çok olumsuz etkilemişti. Böyle durumlarda araçların dayanıklı olması son derece önem taşıyor. Bu anlamda Renault Trucks K serisinin performansından çok etkilendiğimizi söylememiz gerekir. Tam bir şantiye aracı” şeklinde açıkladı.

T, C ve K serimizdeki güçlü araçlar ile Ziver’in filosuna yeni bir soluk getirdiğine inanıyoruz

Teslimat sırasında Ziver İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci ile görüş alışverişinde bulunan Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine ise; “Ziver İnşaat’ın T, C ve K serimizdeki güçlü araçlar ile filosuna yeni bir soluk getirdiğine inanıyoruz. Eminim araçlarımızın dayanıklılığından, düşük operasyon maliyetlerinden, güçlü performanslarından ve yol tutuşlarından çok memnun kalacaklar. Yeni iş birliğimizde her süreci kendileriyle titizlikle takip ediyor olacağız” dedi.

2024 yılında yüzde 50 oranında büyüme hedefliyoruz

Açıklamalarında 2023 yılını da değerlendiren Veysel Demirci; “Ülkemizi derinden etkileyen deprem felaketi ile üzücü başlayan yıl, tüm sektör ve firmaları olumsuz etkiledi. 2023, Türkiye için zorlu bir yıl oldu. Tüm iş kollarında maliyet ve giderler arttı. Bu olumsuzluklara rağmen ekonomik şartların müsaade ettiği oranda hizmet sunarak çalışmalarımızı yoğun bir şeklide sürdürdük. Üstlendiğimiz her projeyi taahhütte bulunduğumuz şekilde zamanında, istenilen kalitede ve öngörülen bütçede tamamlamak üzere büyük özveri ile çalışmaya devam ettik. 2024 yılında ise yolumuza aynı istikrarla devam edip yüzde 50 oranında büyüme hedefliyoruz. Bu doğrultuda filomuz dahil olmak üzere yatırımlarımızı sürdürüyoruz” şeklinde belirtti.

Ziver İnşaat’ın çözüm ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz

Ceyhan Otomotiv Genel Müdürü Emre Kirazcı ise; “Renault Trucks ailesinin bir üyesi olarak araçlarımız ve çözümlerimiz ile özellikle 2000 yılından bu yana ülke genelinde büyük çaplı birçok projeye imza atan Ziver İnşaat’ın çözüm ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Ziver İnşaat, kullanacağı Renault Trucks araç gamı çeşitliliği ile alanında pek çok firmaya referans olacak. Stratejik proje ortaklığımızın artarak devam etmesini temenni ediyoruz” dedi.

RTFS çözümleri, her anlamda tasarruf sunuyor

Ziver İnşaat, yeni araç yatırımlarında Renault Trucks Finansal Hizmetler’in sunduğu avantajlı finans çözümlerden faydalandı. RTFS’nin hizmetleri sayesinde tek çatı altında tüm çözümlerden yararlanan Ziver İnşaat, avantajlı finans paketleri kadar hızlı ilerleyen süreçler sayesinde sağlanan kolaylıklardan da memnun kaldı. Finansman şirketi desteği sayesinde kredi limitleri etkilenmeden araç yatırımlarına çözüm sağladı.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159