Ankara’da şehirlerarası ulaşım için 8 adet Cep Terminali inşa ediliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehirlerarası ulaşımda vatandaşların geliş ve gidişlerinde erişilebilirlik kolaylığı sağlamak amacıyla Anadolu Bulvarı, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Mevlânâ Bulvarı ve Dumlupınar Bulvarı olmak üzere dört ana arter üzerinde ve sekiz ayrı noktada cep terminali inşa ediyor.

banner114
ŞEHİRLERARASI 13.03.2024, 21:21 13.03.2024, 23:16 Erkan YILMAZ
Ankara’da şehirlerarası ulaşım için 8 adet Cep Terminali inşa ediliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte ulaşım kolaylığı sağlayan projelere imza atmaya devam ediyor. Kent Estetiği Daire Başkanlığı, şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşların AŞTİ’ye gitmeden otobüslere daha kolay erişim sağlayabilmeleri amacıyla Anadolu Bulvarı, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Mevlânâ Bulvarı ve Dumlupınar Bulvarı olmak üzere dört ana arter üzerinde ve sekiz ayrı noktada cep terminalleri inşa ediyor.

Vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren Büyükşehir Belediyesi, Ankara’ya giriş çıkışlarda şehirlerarası otobüslerin izlediği güzergâhlara yolcu indirme ve bindirme noktaları hizmete sokuyor.

Mart ayı içinde faaliyete başlayacak

Cep terminallerinin mart ayı içerisinde faaliyete başlayacağını belirten Kent Estetiği Daire Başkanlığı Kentsel Tasarım Şube Müdürü Bergil Özdemir, “UKOME Genel Kurulunun 09.08.2019 tarih ve 2019/66 sayılı kararı doğrultusunda Anadolu Bulvarı, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Mevlânâ Bulvarı ve Dumlupınar Bulvarı olmak üzere dört ana arter üzerinde sekiz ayrı noktada vatandaşlarımıza şehirlerarası geliş ve gidişlerinde ulaşım ve erişilebilirlik kolaylığı sağlamak amacıyla yolcu indirme-bindirme duraklarını tasarladık. Teknik ekiplerimizle beraber tasarladığımız yolcu indirme - bindirme duraklarında, öncelikli hedefimiz olarak kentimizde yaşayan vatandaşlarımıza konforlu ve güvenli bir şekilde bekleme alanı imkânı sağlayabilmeyi ve ayrıca kent estetiğine de kimlik kazandırabilmeyi amaçladık” dedi.

Yolcular için herşey düşünüldü

İnşa edilen cep terminallerinde yolcuların konforu için her şey düşünüldü. İçinde yiyecek ve içecek otomatları, klima, wc, engelli wc, ve oturma gruplarının yer aldığı cep terminalleri 4 ana arter üzerinde şu noktalarda bulunuyor:

-Anadolu Bulvarı üzerinde; Gimat istikametinde 283. Cadde ile 286. Sokak arasındaki kısımda, Çevre Yolu istikametinde ise 286. Sokak ile Mehmet Akif Ersoy Yaya Üst Geçidi arasındaki bölümde,

-Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde; İstanbul istikameti Necip Fazıl Caddesi kesişimi ile şehir merkezi istikametinde 2648. Cadde kesişimi,

-Dumlupınar Bulvarı üzerinde; Başkent Üniversitesi giriş yolu ve karşısı,

-Mevlana Bulvarı üzerinde; Konya istikameti ODTÜ Ormanı ile şehir merkezi istikametinde Ata Park

Yorumlar (5)
Veli Tol-05335593375-Mersin 5 ay önce
Mansur yavaş'başkana gerek sektör adına gerekse yurttaşlar adına vermiş oldupu hizmetten dolayı yürekten teşekkür ederim bir yurttaş olarak
Mustafa YILDIRIM 3 ay önce
Çok doğru bir proje, ben yıllardır bu projeyi anlatıyorum. Bu terminallerin adı “Transfer Terminali” olmalı eş zamanlı olarak uçak tren ve otobüs yolcularına hizmet vermeli. Bu terminaller şehir planlarına işlenerek şehre bir ulaşım kimliği kazandırılmalı. Bu terminallerden ortak servis sistemi kurulmalı
Kurt 5 ay önce
Aşti'ye bilet almaya yolcu zaten gelmiyor internetten alıyor biletini.Bir cep terminaller olursa aşti tamamen biter...!!!
Halil ibrahim Tanrıverdi 5 ay önce
Aşti de bulunan esnaflar yolcu gelmeyince nasıl baş edecekler masrafları ile
Asuman ozdemir 3 ay önce
Turkuaz konutlari girişinde cep indirme durak olursa cok mutlu oluruz
banner117
15
açık
banner159
banner153