banner92
banner69

Ardahan yeni otogarına kavuştu

banner113

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun büyük destekleriyle yapılan Ardahan yeni, modern şehirlerarası otobüs terminali yapılan görkemli bir törenle hizmete açıldı. Vatandaşlar, 6 bin 300 metrekare alan üzerine kurulu, 2 bin 500 yolcu kapasiteli modern otogarın açılışı öncesi ve sonrası İmamoğlu ve Belediye Başkanımız Faruk Demir’e yoğun sevgi gösterilerinde bulundu.

ŞEHİRLERARASI 11.08.2022, 12:30 15.08.2022, 16:33 Erkan YILMAZ
Ardahan yeni otogarına kavuştu

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in girişimleri sonucu yapımını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun üstlendiği çağdaş şehirlerarası otobüs terminali, Ardahan'ın il olduğu 27 Mayıs 1992 tarihinden itbaren var olan 300 yolcu kapasiteli eski otogarının yerine, sahip olduğu 2 bin 500 yolcu kapasiteyle çevre yolu üzerinde inşa edildi.

6 bin 300 metrekarelik bir alanda ileri teknolojik özelliklere göre yapımı tamamlanan yeni otobüs terminalinin açılışına CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Belediye Başkanı Faruk Demir, CHP Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, CHP PM üyesi Gökhan Günaydın, 22. 23. 24. Dönem CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, ilçe belediye başkanları, il ve ilçe teşkilatları, basın mensupları ve binlerce vatandaş katıldı.

banner97

Açılışta konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bugün burada sevgili, çok kıymetli Ardahanlı kardeşlerimize yakışacak yepyeni bir otogar açmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Faruk Demir başkanımla birlikte ele ele vererek siz değerli Ardahanlıların en önemli ihtiyaçlarından birini karşıladığımız için oldukça sevinçliyiz. Modern otobüs terminaliniz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Belediye Başkanı Faruk Demir’de Ardahanlıların yıllardır bekledikleri bir özleme son vermenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek, şunları belirtti: “Bu topraklarda doğup büyüyen her bir birey Ardahan’da doğru düzgün bir otogarın olmamasından dolayı mustaripti. Bizler bu sıkıntıyı, bu derdi çözmek için sürekli çaba harcadık. Ve sonunda Sayın İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun destekleri sayesinde siz kıymetli hemşehrilerimize bu terminalimizi kazandırdık. Kendilerine sizlerin de adına çok teşekkür ediyorum.”

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117