banner92
banner69

CHP üniversite öğrencileri için Askıda Otobüs Bileti Kampanyası başlattı

banner113

CHP üniversite öğrencileri için bayram öncesi 'Askıda Otobüs Bileti' kampanyasına başlattı. Kampanyanın ilk bağışçıcı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu oldu.

banner114
ŞEHİRLERARASI 21.04.2022, 11:24 21.04.2022, 11:32 Erkan YILMAZ
CHP üniversite öğrencileri için Askıda Otobüs Bileti Kampanyası başlattı

CHP Gençlik Kolları, otobüs bilet fiyatlarındaki artışın ardından bayram öncesinde 'Askıda Otobüs Bileti' kampanyası başlattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da kampanyanın ilk bağışçısı oldu. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi: 'Gençlik Kollarımızın başlattığı Askıda Otobüs Bileti dayanışmasının ilk bağışçısı olmaktan mutluluk duyuyorum. Bayram kavuşmaktır, kucaklaşmaktır. Şimdi mesafeleri değil, sevgiyi büyütme vaktidir. Gelin, bayramda evine gidemeyen öğrenci kalmasın!'

Gençlik Kollarımızın başlattığı Askıda Otobüs Bileti dayanışmasının ilk bağışçısı olmaktan mutluluk duyuyorum. Bayram kavuşmaktır, kucaklaşmaktır. Şimdi mesafeleri değil, sevgiyi büyütme vaktidir. Gelin, bayramda evine gidemeyen öğrenci kalmasın!

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) April 20, 2022

Kılıçdaroğlu, yaptığı paylaşımda ayrıca dayanışma kampanyasının askidagencbilet.com internet sitesi adresini de ekledi. Sitede ihtiyaç sahibi öğrenciler, bayramda evlerine gidebilmek için askıdan bilet alabilecekken, destek olmak isteyen yurttaşlar ise askıya bilet bırakabilecek.

CHP Gençlik Kolları ve Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı'nın (TÜLOV) 'Uzakları yakınlaştıran, mesafeleri kısaltan bir hareket...' ifadeleri ile duyurduğu dayanışma kampanyasında, yurttaşlar 200 TL ve üzeri bağışta bulunabilecek.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner155