banner92
banner139
banner69

Kâmil Koç Genel Müdürü Çağatay Kepek oldu

banner113

Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. Genel Müdürlüğüne şirketin Ticaret ve Operasyondan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Çağatay Kepek getirildi. Kâmil Koç’un mevcut genel müdürü Kadir Boysan, küresel ulaşım hizmet sağlayıcısı Flixbus’ın Kuzey Amerika operasyonlarından sorumlu genel müdürü olarak atandı.

banner114
ŞEHİRLERARASI 21.07.2022, 17:18 21.07.2022, 17:29 Taşıma Dünyası
Kâmil Koç Genel Müdürü Çağatay Kepek oldu
banner100

FlixBus, FlixTrain, Kâmil Koç ve Greyhound Lines markalarını işleten küresel ulaşım hizmet sağlayıcısı Flix SE, Kâmil Koç’un yeni Genel Müdürü olarak şirketin Ticaret ve Operasyondan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Çağatay Kepek’i atadı. Çağatay Kepek, 2016 yılından bu yana Kâmil Koç’ta CFO görevini yürüten Ömer Faik Ünsal ile birlikte yakın çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

Flix SE, Dallas merkezli yeni kuruluşu Flix Kuzey Amerika’yı, Kadir Boysan’ın Flix Kuzey Amerika’ya genel müdür olarak atamasıyla resmen duyurdu. Flix Kuzey Amerika kurumu hem Greyhound’ın hem de FlixBus’ın Kuzey Amerika’da tüm operasyonları ve yönetiminden sorumlu olacak. Flixbus ve Greyhound ayrı kurumlar olarak çalışmaya devam edecek, ancak iki kurumunda tüm fonksiyonları Flix Kuzey Amerika çatısı altında yürütülecek.

Flix Kurucu Ortağı ve İcra Kurulu Başkanı André Schwämmlein, “Küresel pazar lideri olarak herkes için akıllı ve çevreci ulaşım hizmeti sunma yolunda Flix’in 2019 yılında Kâmil Koç’u, 2021 yılında ise Greyhound markalarını satın alması Flix’in atmış olduğu büyük adımlar oldu. Hem Kâmil Koç hem de Greyhound kendi pazarlarının güçlü ve simgesel markaları, ayrıca çalışma modellerinde birçok benzerlikler gösteriyorlar. Kadir Boysan, Kâmil Koç’un Flix tarafından satın alınmasından bu yana yönettiği operasyonlarla, şirketin müşteri odaklı dönüşümüne başarıyla öncülük etti. Şimdi Kuzey Amerika operasyonlarımızda etkinliğimizi arttırdığımıza göre Kadir Boysan’ın Amerika pazarında dönüşüme öncülük etme deneyiminden yararlanacağımız için mutluluk duyuyoruz. Böylelikle tüketicilere çok daha verimli bir şekilde ekonomik, konforlu, akıllı ve ulaşılabilir ulaşım hizmeti sunabileceğiz.

Flix, geçen yıl ABD’de Greyhound’u satın aldı. Hem Kâmil Koç hem de Greyhound seyahat sektöründe bir asırlık geçmişi ve deneyimi olan köklü markalar. Her iki markada ülkelerinde seyahat denildiğinde akla ilk gelen ve sektörün simgesi haline gelmiş markalar. Ayrıca her iki markanın da ticari faaliyetlerinde birçok benzerlikler bulunuyor; her iki markada kendi otobüslerini ve bilet satış ofislerini işletiyor, terminallerini yönetiyor, binlerce çalışanıyla istihdam sağlıyor ve ülkelerinin her köşesine erişen kapsamlı bir ulaşım hizmeti sunuyorlar. Rakamlarla söylemek gerekirse, yılın her haftası neredeyse 2 milyon mil kat edilen bir ulaşım hizmeti veriliyor” dedi.

Kâmil Koç’un eski genel müdürü ve Flix Kuzey Amerika’nın yeni genel müdürü Kadir Boysan, “Harika bir ekiple birlikte, Kâmil Koç’un son yıllarda sağladığı dönüşüme öncülük etmek benim için son derece zengin ve keyifli bir deneyim oldu. Hem Çağatay Kepek hem de Ömer Faik Ünsal’ın Flix’in stratejisini geliştirmeye, işletme verimliliği ve ölçeklenmesini artırmaya devam edeceğinden eminim. Her ikisine de yeni görevlerinde başarılar dilerim.” dedi.

Kâmil Koç’un Yeni Genel Müdürü Çağatay Kepek, “Flixbus, Kâmil Koç ve Greyhound’ın tüketicilerine olan adanmışlığı bu markaların şehirlerarası otobüs sektöründe kendi pazarlarında lider olmasını sağladı. Kâmil Koç’un Türkiye’deki çalışma faaliyetlerini geliştirme fırsatı bulduğum için mutluyum. Aynı zamanda Kadir Boysan’ın ülkemizdeki sektörel tecrübeyi Kuzey Amerika pazarına taşımasını görmekten dolayı gurur duyuyoruz. Tüm Flix için güzel bir haber.” dedi.

2016 yılından beri Ticaret ve Operasyondan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi görevini yürüten ve son iki yılda Kâmil Koç’un sağladığı dönüşümde etkin rol oynayan Çağatay Kepek 11 yıldır Kâmil Koç’ta görev almaktadır. ODTÜ ve Bilkent Üniversitesi mezunu Çağatay Kepek, Kâmil Koç’tan önce MAN ve Delphi Packard firmalarında görev almıştır. Satış, iş geliştirme, planlama ve tedarik zinciri yönetiminde deneyime sahiptir.

CFO görevine devam eden Ömer Faik Ünsal, hazine, muhasebe, satın alma, hukuk, bütçe ve raporlama bölümlerinden sorumlu rolüne devam edecektir. 2016 yılından beri Kâmil Koç’ta görev alan Ömer Faik Ünsal, Flix’in Actera Group’tan Kâmil Koç’u satın almasına ilişkin birleşme ve satın almalar görevini üstlendi. 25 yılı aşkın bir süredir profesyonel kariyer yolculuğunu farklı uluslararası şirketlerde görev alarak (Deloitte & Mexx) devam ettiren Ömer Faik Ünsal son 10 yıldır CFO olarak görev almaktadır. Yeminli mali müşavir ve bağımsız denetçi sertifikaları sahibi Ömer Faik Ünsal, Fortune Magazine dergisi tarafından 2019 yılındaki en etkili 50 CFO’dan biri olarak seçildi.

Kâmil Koç eski genel müdürü ve Flix Kuzey Amerika yeni genel müdürü Kadir Boysan uluslararası ortamda yeni teknolojilerde ve dijitalleşme konusunda kapsamlı profesyonel deneyime sahiptir. Kâmil Koç’u, Flix’in satın almasından sadece iki yıl sonra daha müşteri odaklı bir şekilde pazar payı kazanan ve Türkiye’deki hizmet kapsama alanını genişleten bir işletmeye dönüştürdü. Kâmil Koç’tan önce, Türkiye’deki yatırımlara odaklanan en büyük girişim sermayesi fonu Actera Group’ta direktörlük görevi üstlendi. Kariyerini birçok uluslararası şirkette görev alarak inşa etti ve Birleşik Krallık’ta önde gelen küresel danışmanlık şirketlerinden birinde strateji danışmanı olarak görev aldı. Kadir Boysan hem Türk hem de uluslararası üniversitelerden derecelere sahiptir ve Yale Üniversitesi (ABD) mezunudur.

Kâmil Koç yönetimindeki değişiklikler bugün itibariyle geçerli olacak.

Yorumlar (1)
[email protected] 7 ay önce
Çağatay bey merhaba ben bilet mağduruyum 11 mayıs ta 11.45 İstanbul- Ankara seyehatim için aldığım biletinin ve otobüs seferinin iptal olduğunu ümraniye dudulluya gittiğimde ögrendim iptal ile ilgili bana herhangi bir mesaj ve uyarı gelmedi bunu kontrol edebilirsiniz müşteri hizmetleri ni aradığımda benim paramla başka birinin kupon aldığını söylediler ayrıca bilet alıp Ankaraya geldim 5 dakika önce müşteri hizmetleri aradı ve firmanızın birsey yapmayacağını söyledi firmanızın kişisel haklarını koruma politikanız yok mu bu durumda sadece ben değil kamil koç ta dolandırılmış olmuyor mu ben emekli bir insanım söz konusu 716 tl ile yeniden babam ve kendim için bilet almak zorundayım lütfen bu meblağ ederinde kuponumu bir an önce hazirlarsaniz Ankarda herhangi bir şubesinizden almak istiyorum ilgileneceginizi umarak teşekkür ediyorum
banner92
banner116
banner117
banner155