banner92
banner139
banner69

Trabzon yeni otogarına Ağustos ayında kavuşuyor

banner113

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, vizyon projeleri arasında bulunan yeni otogar alanında incelemelerde bulundu. Çalışmaların tamamlandığını ve son rötuşların yapıldığını belirten Başkan Zorluoğlu, “Bir ay içerisinde yeni otogarımızı hizmete sunacağız” dedi.

banner114
ŞEHİRLERARASI 12.07.2023, 11:36 Erkan YILMAZ
Trabzon yeni otogarına Ağustos ayında kavuşuyor
banner95

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon halkı tarafından uzun yıllardır yıkılması istenen ve adeta kanayan yara haline gelen otogar meselesine öncelik vermiş, şehre yakışacak projeyi hayata geçirmişti. Trabzon’da uzun yıllar konuşulan fakat herhangi bir adım atılmayan otogar inşaatında çalışmalar tamamlandı. Bugün otogar inşaatında incelemelerde bulunan Başkan Zorluoğlu, firma yetkililerinden detaylı bilgi aldı. Başkan Zorluoğlu’na incelemeleri sırasında TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ve ilgili daire başkanları eşlik etti.

2023’ü açılış senesi ilan ettiklerini ve yeni otogarın şehirde heyecan yaratığını belirten Başkan Zorluoğlu, “Yeni otogar inşaatımızın çalışmalarını tamamladık. Tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte, çok güzel, konforlu bir yapı ortaya çıktı. Önünde geniş bir rekreasyon alanı bulunuyor. Bir otogarın ötesinde, insanların gelip vakit geçirecekleri mekân olarak tasarlandı. Hem içeride hem dışarıda geniş alanlara sahip. Belediyemizin iştiraklerini de otogarın 3. katında toplayacağız. Bir kısmı taşındı, bir kısmı taşınmak için son hazırlıklarını yapıyor. Yine otobüs firmaları kendilerine tahsis edilen alanlarda çalışmalarını yürütüyor. Binanın bütününe elektrik verildi. Karayolları araçların rahat girip çıkması için döner kavşağı genişletme çalışmasına devam ediyor. Son rötuşlar tamamlandığında yeni otogarımızı bir ay içerisinde hizmete açacağız” ifadelerini kullandı.

Yeni Trabzon Otogarı

28 araçlık otobüs peronları barındıran yeni terminal, 104 araçlık özel otoparka sahip. Otogar, 1200 m² ticari alan ve 800 m² ofis alanı yer alacak şekilde tasarlandı.

• 28 Araçlık Otobüs Peronu

• 104 Araçlık Otopark

• 20 Araçlık Servis Otoparkı

• 1200 m2 Ticari Alan

• 800 m2 Ofis

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner155