Karsan Rotterdam Havalimanı’na Otonom e-ATAK ile Yolcu Taşıyacak!

Karsan, Otonom e-ATAK ile, şimdi de Hollanda’da, Rotterdam Havalimanı’nda toplu ulaşım hizmeti sunmak için şehrin ana toplu taşıma operatörü RET (Rotterdamse Elektrische Tramvay) ve DAM Shuttles ile sözleşme imzaladı.

banner114
Karsan Rotterdam Havalimanı’na Otonom e-ATAK ile Yolcu Taşıyacak!

Karsan CEO’su Okan Baş, “Bu projeyle dünyada ilk kez havalimanı transferini otonom bir araçla gerçekleştiren marka olacağız. Araçlarımız Meijersplein metro durağından yolcularını alıp, Rotterdam Havalimanı’na ve oradan da tekrar metro durağına olacak şekilde 5 kilometrelik bir rotada yolcuların valiziyle binebileceği şekilde otonom olarak hizmet verecek” dedi.

ADASTEC CEO’su Dr. Ali Peker, “Karsan’ın yenilikçi yaklaşımı ve üretim kalitesi ile birleşen ADASTEC’in otonom sürüş yazılım platformundaki teknoloji uzmanlığı ile bir araya gelerek geliştirdiğimiz projeler, sektörde yeni standartlar belirliyor” dedi.

Karsan’ın, iş ortağı ADASTEC ile birlikte geliştirdiği ve dünyanın seri üretim ilk Seviye 4 otonom otobüsü olan 2 adet Otonom e-ATAK, Kasım ayında Rotterdam’ın toplu taşıma operatörü RET’e teslim edilecek. Aralık sonuna kadar yol testlerinin tamamlanması planlanan Otonom e-ATAK, 2025 Ocak ayında rotada çalışmaya başlayacak.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153