banner69

ZF Aftermarket Türkiye için Yeni Bir Dönem Başlıyor

Otomotiv devi TRW Otomotiv artık resmen ZF Services Türk çatısı altında faaliyet gösterecek.

banner114
OTOMOTİV 01.09.2020, 21:34 01.09.2020, 21:46 Taşıma Dünyası
ZF Aftermarket Türkiye için Yeni Bir Dönem Başlıyor
Otomotiv endüstrisinde geliştirdiği aktif ve pasif güvenlik sistemleriyle bilinen Amerikalı TRW markası, 2015 yılında Alman menşeili ZF Friedrichshafen AG tarafından satın alınmıştı. O tarihte başlayan sektörün bu iki büyük devinin entegrasyon süreci artık tamamlanmak üzere. 2015 yılından bu yana Türk otomotiv endüstrisindeki varlığını ZF Services Türk ve TRW Otomotiv şeklinde iki farklı tüzel kişilik altında yürüten organizasyon, 2018 yılında aynı tesiste kadrolarını tek bir Aftermarket organizasyonu altında birleştirdi.

Türkiye’de 2000 yılından beri yenileme pazarına yönelik yedek parça satış ve dağıtım ofisi ile yer alan TRW Otomotiv ve Dağıtım A.Ş. ile ZF Services Türk’ün birleşme süreci 31 Ağustos 2020 itibariyle Türkiye’de tamamladı.

Eylül ayı itibariyle TRW Otomotiv Dağıtım ve Tic. A.Ş. yasal olarak ZF Services Türk Sanayi ve Tic. A.Ş. ile birleşecek ve tüm TRW faaliyetlerine bundan böyle ZF çatısı altında devam edilecek.


Birleşmeyle ilgili ZF Services Türk’ün Genel Müdürü Selim Aydınlıoğlu şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye’de 20 yıllık ticari hayatı boyunca, sektörde büyük başarılara imza atan TRW Otomotiv’in ZF Services Türk ile birleşmesi ile bir devir kapanıyor. 2015 yılında ZF’nin TRW’yi satın almasıyla başlayan süreçte, iki organizasyon her ülkede adım adım birbirine entegre edildi veya edilmeye devam ediyor. Bu kapsamda bizler de 2018 yılından beri tek bir organizasyon altında farklı kurumsal kimlikler ile faaliyetlerimizi sürdürüyorduk. Entegrasyonda gelinen son adım itibariyle artık yolumuza tek bir şirket olarak devam edeceğiz Bu birleşmenin getireceği ortaklaştırılmış yaklaşım, sistem ve uygulamalar ile müşterilerimize çok daha iyi bir hizmet sunabileceğiz. Bu durumun önümüzdeki yıllarda bizlere önemli pazar kazanımları ve müşteri memnuniyeti getireceğine inanıyoruz. TRW markasının bu günlere getirilmesinde emeği olan ve bugün bizimle olan ve olmayan tüm TRW çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Bu birleşme herkese hayırlı olsun.”

Yorumlar (0)
banner116
27
açık
banner119