Transit’e Yeni Dijital Özellikler Yükleniyor, Üretkenliği Artıyor

Ford Pro, Ford Otosan tarafından üretilen ve ticari araç segmentinin lideri olan Transit ve E-Transit için 2024 yılında müşterilere sunulacak olan büyük ölçekli dijital kapasite güncellemesini duyurdu. Geliştirmeler; Ford Pro'nun üretkenliği artıran yazılım ve hizmet ekosistemine 5G bağlantısı, Ford Power-Up kablosuz güncellemeleri ve 12 inç dokunmatik ekran gibi özellikleri içeriyor. Yükseltilmiş ön aks, yeni sekiz vitesli otomatik şanzıman ve daha hafif şasi, yük kapasitesini en üst düzeye çıkarıyor, ayrıca aracın yol tutuşunu, performansını ve verimliliğini artırıyor. Bu yaz sonunda Avrupa’da sipariş edilebilecek olan 2024 Transit ve E-Transit modelleri, Ford Pro'nun üretkenliği artırıcı şarj, yazılım ve servis teklifleriyle tamamen entegre olarak sunulacak.

banner114
TAŞITLAR 19.07.2023, 14:05 19.07.2023, 15:12 Taşıma Dünyası
Transit’e Yeni Dijital Özellikler Yükleniyor, Üretkenliği Artıyor

Ford Pro işletmelerin operasyonlarını optimize etmelerine yardımcı olmak amacıyla tasarlanan, Ford Otosan tarafından üretilen dünyanın en çok satan kargo vanı1 Transit'e, 2024'te araç performansını ve üretkenliği artıran önemli yükseltmeler geleceğini duyurdu.

Ford Otosan’ın Gölcük fabrikalarında ürettiği Ford Transit ve yine burada hattan indirdiği Ford Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk tam elektrikli ticari aracı E-Transit modelleri, standart bağlanabilir araç özellikleri ve Ford Power Up kablosuz güncelleme özelliklerini bir üst seviyeye taşıyor. Yeni yazılım, satış sonrası süreçleri basitleştirirken teslimat sürücüleri için tekrarlayan görevleri de otomatikleştiriyor. Şasi iyileştirmeleri ve sekiz vitesli otomatik şanzıman seçeneği, taşıma kapasitesini, araç performansını, yol tutuşunu ve verimliliği artırıyor. 2

Ford Pro Avrupa Genel Müdürü Hans Schep, “Sekiz yıldır Avrupa'nın ticari araç satış lideri olarak, müşterilerimizin üretkenliğini artırmaya yönelik yeni fırsatlar aramaktan asla vazgeçmiyoruz. Müşterilerimizle birlikte çalışarak karşılaştıkları zorlukları anlamak ve yeni çözümler üretmek için çalışmaya devam ediyoruz. Bu yeni yenilikler, Ford Transit’in dijital özelliklerini, donanımını ve destekleyici Ford Pro ekosistemini müşterilerimize üretkenlik konusunda yeni bir seviye sunuyor." dedi.

Bir standart olarak gelişmiş teknoloji

Çeşitli sektörlerdeki müşterilerinin ticari araçların üretkenliğini artıran avantajlardan yararlanmasını hedefleyen Ford Pro, Transit ve E-Transit ticari araç portföyünün dijital yeteneklerini genişletmeye devam ediyor. Yeni özellikler şunları içeriyor:

· Sürücü odaklı, sezgisel bir kabin için merkezi olarak monte edilmiş 12 inçlik dokunmatik ekran ve 8 inç dijital gösterge paneli ile desteklenen SYNC 4 iletişim ve bilgi sistemi3, sürücülerin rotalarını planlamasına ve programlarına bağlı kalmasına yardımcı olmak için gerçek zamanlı trafik bilgileri sunan bağlantılı navigasyon4 özelliğine sahip.

· Ford'un en yeni 5G modemi5, Ford Power-Up kablosuz güncellemeleri ile Transit'in akıllı teknolojilerine süper hızlı bağlantı sağlayarak bayiye gitmeye gerek kalmadan araç üretkenliğini artırıyor.

· Ford Pro'nun Üst Yapı Entegrasyon Sistemi, standart kabin içi dokunmatik ekrandaki dijital düğmeler aracılığıyla sürücülerin araca eklenen ekipmanları kontrol etmelerini ve ilaç, gıda veya içecek taşıyan soğutmalı araçlardaki sıcaklığı izlemek için Ford Pro yazılım paketlerine bağlantı kurmayı sağlıyor.

Daha üstün performans, verimlilik ve kapasite için tasarlandı

Otonom Acil Durum Frenleme özellikli Çarpışma Öncesi Yardım, Şeritte Kalma Uyarısı ve Yardım, Akıllı Hız Yardımı dahil olmak üzere, sürücü ve kargo güvenliği için kapsamlı bir gelişmiş sürücü destek sistemleri paketi Transit'te 2024 için standart hale geliyor. 6

Sürücü destek paketleri arasında yer alan Çapraz Trafik Uyarılı Kör Nokta Bilgi Sistemi, Şerit Merkezleme ve Dur & Kalk özellikli Akıllı Uyarlanabilir Hız Sabitleyici ve 360 derece kameralı Otomatik Park Yardımı sürücülere ek güvence sağlıyor. Ayrıca operatörler için arıza ve duruş süresini, onarım ve sigorta maliyetlerini azaltmaya yardımcı oluyor.6

2024 modelinde önden çekişli Transit'ler için performans, verimlilik ve yük taşıma kabiliyetini artıran yeni bir sekiz vitesli otomatik şanzıman seçeneği sunuluyor. 2 Yeni şanzıman, sırasıyla 700 kg ve 1.750 kg'lık bir artışla 4.250 kg azami ağırlık ve 6.000 kg azami çekiş gücüne kadar taşıma ve yükleme kapasitelerini en üst düzeye çıkarıyor.

Yeni tekerlek göbeği ve fren sistemleri, araç konfigürasyonuna bağlı olarak ağırlığı 27 kg'a kadar azaltıyor. Tasarım ayrıca balataların daha kolay değiştirilmesini sağlayarak dört disk değişimi için servis süresini iki saat kadar kısaltıyor. Yeni 16 inç jantlar da 2024 modelinde standart.

Önden çekişli modeller için ağır hizmet için elverişli yeni bir Brüt Aks Ağırlığı Oranı paketi de artık mevcut. Bu, ön aks maksimum ağırlığını 1.850 kg'dan 2.000 kg'a yükselterek üst yapı dönüşüm potansiyelini artırıyor ve yük dağıtım taleplerini azaltarak operatörlere zaman ve emek tasarrufu sağlıyor. Ford Pro, bunun özellikle yük alanına kolay erişim ve yüksek taşıma kapasitesi gerektiren romörk (horsebox) veya alçak dorse gibi uygulamalara fayda sağlamasını bekliyor.

En son Transit ve E-Transit modelleri, Temmuz 2023 sonunda Avrupalı müşterilerin siparişi için hazır olacak ve 2024 yılında üretime girecek, teslimatların ise 2024 yaz aylarında gerçekleştirilmesi planlanıyor. Ford E-Transit, 2022'deki lansmanından bu yana, iki tonluk EV segmentinde açık bir lider haline gelmiş ve Avrupa'da satılan tüm elektrikli araçların %50'den fazlasını oluşturmuştur.8

DİPNOTLAR:

1- S&P Global Mobility Yeni Kayıtlar verilerine dayanarak, CY2014-CYE 2022 dönemi için derlenen verilere göre Transit ailesine ait olan vanlar, vagonlar, şasi kamyonetler ve cutaway modellerinin hacimleri, Ford Transit ve Transit Custom'u içermektedir. Transit Connect ve Transit Courier modelleri dışarıda tutulmuştur. Bu veriler, hükümet ve diğer kaynaklardan elde edilen ve 80'den fazla ülkede gerçekleşen toplam yeni araç hacminin %95'ini kapsamaktadır ve Mart 2023'te raporlanmıştır.

2- Resmi olarak onaylanmış sürüş menzili satış tarihine daha yakın bir zamanda yayınlanacaktır. Uluslararası Uyumlu Hale Getirilmiş Hafif Araç Test Prosedürü (WLTP) standartlarına göre belirlenir. Yayınlanan menzil (WLTP'ye göre hedeflenen değer), tamamen şarj edilmiş bir batarya ile elde edilebilir - mevcut seri ve batarya yapılandırmasına bağlı olarak değişebilir. Gerçek menzil çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir (hava koşulları, sürüş tarzı, rota profili, araç durumu, lityum-iyon batarya yaş ve durumu vb.).

Resmi olarak onaylanmış yakıt verimliliği ve CO2 emisyon verileri satış tarihine daha yakın bir zamanda yayınlanacaktır. Belirtilen WLTP yakıt/enerji tüketimleri, CO2 emisyonları ve elektrikli menzil, Avrupa Yönetmelikleri (EC) 715/2007 ve (EU) 2017/1151 teknik gereksinimleri ve özelliklerine göre belirlenir. Uygulanan standart test prosedürleri, farklı araç tipleri ve farklı üreticiler arasında karşılaştırma yapılmasını sağlar.

3- Dikkat dağıtıcı etkenlerle veya elde tutulan cihazlarla araç kullanmayın. Mümkün olduğunda sesli komut sistemlerini kullanın. Bazı özellikler araç vites içindeyken kilitli olabilir. Tüm özellikler tüm telefonlarla uyumlu değildir.

4- Navigasyon hizmetleri için SYNC 4 ve FordPass Connect, ücretsiz Bağlantılı Hizmet ve FordPass uygulaması gereklidir (Ayrıntılar için FordPass Şartlarına bakın). Uygun araçlar, yeni araç garanti başlangıç tarihinde başlayan 90 günlük ücretsiz bir navigasyon hizmeti deneme süresi alır. Müşteriler, uygun aracı FordPass üye hesabıyla etkinleştirerek navigasyon hizmeti deneme süresini aktive etmelidir. Bağlantılı navigasyon hizmetleri için yıllık hizmet sözleşmesi gereklidir. Bağlantılı hizmet ve özellikler uyumlu ağın mevcudiyetine bağlıdır. Gelişen teknoloji/hücresel ağlar/araç yetenekleri, işlevselliği sınırlayabilir ve bağlantılı özelliklerin çalışmasını engelleyebilir. FordPass uygulaması, belirli akıllı telefon platformlarıyla uyumlu olarak indirilebilir. Mesaj ve veri ücretleri uygulanabilir.

5- Uzaktan özellikler için FordPass Connect, FordPass Uygulaması ve ücretsiz Bağlantılı Hizmet gereklidir (Ayrıntılar için FordPass Şartlarına bakın). Bağlantılı hizmet ve özellikler uyumlu ağın mevcudiyetine bağlıdır. Gelişen teknoloji/hücresel ağlar/araç yetenekleri, işlevselliği sınırlayabilir ve bağlantılı özelliklerin çalışmasını engelleyebilir. Bağlantılı hizmet Wi-Fi hotspot dışındadır.

6- Sürücü destek özellikleri sürücünün dikkatini, takdirini ve aracı kontrol etme ihtiyacını tamamlayıcı niteliktedir. Güvenli sürüşün yerine geçmez. Ayrıntılar ve kısıtlamalar için Kullanım Kılavuzu'na bakın.

7- Maksimum çekme kapasitesi, yük, araç yapılandırması, aksesuarlar ve yolcu sayısına bağlı olarak değişir. Yük ve yükleme kapasitesi ağırlık ve ağırlık dağılımı ile sınırlıdır.

8- Avusturya, Belçika, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, İspanya, Romanya, İsveç, İsviçre, Türkiye

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153