banner92

Diginak ve F-Ray güçlerini birleştirdi

banner113

Dijital taşımacılık platformu Diginak.com, stratejik iş ortakları arasına bir yenisini daha ekledi. Hızlı büyümesini sürdüren ve hizmet kalitesini bir üst segmente taşımaya kararlı olan firma, finansal teknoloji girişimi F-Ray ile güçlerini birleştirdi.

banner114
TEKNOLOJİ 26.04.2023, 14:38 Erkan YILMAZ
Diginak ve F-Ray güçlerini birleştirdi

İki firma arasında imzalanan stratejik işbirliği ile nakliye sektöründe navlun ödemesinde dijitalleşmenin hız kazanması hedefleniyor. Diginak CEO’su Oğuzhan Karaca iş ortaklığı ile ilgili şu bilgileri verdi: “F-Ray” in B2B alanındaki ürünü JetScoring, finansal dokümanları okuyarak makine öğrenimi ile anında finansal risk analizi yapabiliyor. JetScoring, bağımsız denetim raporları, mizanlar ve kurumlar vergi beyannameleri gibi her türlü finansal dokümanı analiz edebilirken, konsolidasyon, aktarma-arındırma ve donuk alacak tespiti gibi finansal işlemleri tamamlayabiliyor. Bu işbirliği sayesinde Diginak.com’ dan hizmet almak isteyen KOBİ’lerin finansal skorlamasını anlık bir şekilde yapabilecek ve taşımacılık hizmetine erişmelerini hemen sağlayabileceğiz. JetScoring’in tüm kabiliyetlerine Diginak.com’un kendi ara yüzünden hemen erişebileceğiz.

Teminat sunmadan spot taşımacılık

Oğuzhan Karaca, sözlerine şöyle devam etti: “F-Ray ile iş birliğimiz sayesinde; KOBİ’ ler herhangi bir teminat sunmadan SPOT taşımacılık hizmetini vadeli bir şekilde alma imkânı buldular.”

F-Ray'in Kurucu Ortaklarından Mehmet Eray, iki firma arasında gerçekleştirilen iş ortaklığı ile şu bilgileri verdi: “Diginak.com ile anlamlı bir işbirliğine imza attık. Nakliye sektörüne Diginak.com ile girmek bizim için de ciddi bir fırsat. Yıllık 90 Milyar Dolarlık bir pazarda F-Ray in ürünlerinin kullanılmasını önemsiyoruz.” JetScoring'in müşterileri arasında bankalar, finansal kurumlar ve reel sektörde faaliyet gösteren kurumsal şirketler bulunduğuna dikkat çeken Eray sözlerini şöyle sürdürdü: “JetScoring, Türkiye'nin yanı sıra, Suudi Arabistan, Malezya ve Azerbaycan'dan da müşterilere sahip. F-Ray olarak hedefimiz finansal bilgi asimetrisini yok etmek. Gerek yatırımcılar gerekse kreditörler ya da tedarikçilerin temas edecekleri şirketleri çok hızlı ve efektif olarak değerlendirebildikleri, böylece kayıpların minimuma indirildiği bir finans dünyası için çalışıyoruz. Türkiye’nin gelecekte çıkartacağı Unicorn Fintech şirketlerden birisi olmayı amaçlıyoruz. Diginak.com ile hedeflerimiz, vizyonumuz benzer ve geleceğe dair ortak hayallerimiz bulunmakta. İş ortaklığımızın sektöre hayırlı olmasını diliyorum.”

Diginak.com

2021 yılında kurulan Diginak.com, yük sahibi müşterilerine uçtan uca nakliye hizmeti üreten bir "Dijital Taşımacılık Platformu" dur. Oluşturduğu yeni ve özgün taşımacılık modeli sayesinde, yük sahibi müşterilerine SPOT taşımalarında kaynağından araç tedariği ile %100 anahtar teslim taşımacılık hizmeti üreterek, kullanıcılarına rekabet avantajı sağlar. Diginak.com, Taşımacılık teknolojisi üreten Optimum Lojistik ve Ticaret A.Ş.'nin tescilli markasıdır.

Yorumlar (0)
banner92
banner116