Schneider Electric dijital ikiz yazılım çözümü olan EcoStruxure Machine Expert Twin’i piyasaya sundu.

banner113

Schneider Electric’in sunduğu yeni dijital ikiz yazılım çözümü EcoStruxure Machine Expert Twin, tasarım ve oluşturma süreçlerinde devrim yaratarak devreye alma süresini %60 ve pazara sunma süresini %50 kısaltıyor.

TEKNOLOJİ 21.10.2022, 21:36 Erkan YILMAZ
Schneider Electric dijital ikiz yazılım çözümü olan EcoStruxure Machine Expert Twin’i piyasaya sundu.
banner100

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, tüm makine yaşam döngüsünü yönetmeye yönelik ölçeklenebilir bir dijital ikiz yazılım çözümü olan EcoStruxure Machine Expert Twin’i piyasaya sundu.Bu yazılım, makine üreticilerinin makinenin kendisini oluşturmadan önce sanal olarak tasarlanmaları ve devreye alınmaları için dijital model oluşturmalarına olanak tanıyor. EcoStruxure Machine Expert Twin’in sezgisel ortamı; sürükle ve bırak mekatronik bileşenler, VR/AR arayüzleri ve uygulama odaklı kütüphaneler içeriyor ve bunların hepsi mekanik, elektrik ve kontrol görevlerinin paralel olarak tasarlanmasını sağlıyor. Çözümün açık programlama ortamı, eklentiler ve uzantılara olanak verirken, birçok gelişmiş modüle ve EcoStruxure Machine Expert ve EcoStruxure Machine Advisor’a sorunsuz entegrasyona da olanak sunuyor ve kullanıcının veri kaynakları, iş akışları ve süreçlerine uyarlanıyor. EcoStruxure Machine Expert Twin, makine üreticilerinin tasarım süreçlerini ve kaliteyi geliştirmelerine ve devreye alma maliyetlerini minimuma indirmelerine yardımcı oluyor. Ayrıca operasyon ve bakım süreçlerinde tamamen yeni bir esneklik ve verimlilik düzeyi sağlıyor.

Bu yeni yazılımın makine üreticileri için sıra dışı çözümler sunduğuna değinen Schneider Electric Dijital Fabrika Kıdemli Başkan Yardımcısı Ali Haj Fraj; “Dijital ikiz yazılımları, yeni makine tasarımlarına giden yolu açıyor, daha çevik üretim oluşturuyor ve makine performansını artırıyor. Akıllı üretim, daha fazla verimlilik ve esnekliğe olanak sunuyor. EcoStruxure Machine Expert Twin ile üretimin geleceğini tasarlamak, makine üreticilerine daha hızlı pazara sunma süresi, daha düşük arıza riski ve gerçekten amaca uygun makineler sağlıyor” dedi.

EcoStruxure Machine Expert Twin, kullanıcılarına devreye alma süresinde %60 tasarruf, 50’ye varan oranlarda daha hızlı pazara sunma süresi ile devreye alma öncesinde ve sırasında yapılan testlerle kalite maliyetlerinde %20’ye varan verimlilik sunuyor.

Tasarım sürecinde devrim

EcoStruxure Machine Expert Twin, satış, konsept ve tasarımdan üretim ve operasyona kadar makinenin tüm yaşam döngüsünü kapsıyor. Tasarım fikirlerinin ikna edici satış animasyonlarına dönüştürülmesi, müşterilerin nihai ürünü düzgün bir şekilde görmesine yardımcı olurken derinlemesine tasarım prototipleri geliştirmeyi ve doğrulamayı, risk ve kalite maliyetlerini düşürmeye ve pazara çıkma süresini hızlandırmayı sağlıyor.

Makine üretiminde yeni dönem

EcoStruxure Machine Expert Twin, ayrıntılı tasarımdan mekanik, elektrik ve kontrollere kadar tüm süreçleri dijitalleştirerek, sanal test stratejileri ve devreye almanın yanı sıra daha kısa fabrika kabul testi (FAT) sağlayarak makine üretiminde devrim yaratıyor. Çözüm aynı zamanda sistem entegrasyon testlerini geliştiriyor, yazılım kalitesini artırıyor, üretim artışını hızlandırıyor ve böylece kritik önem taşıyan yerlerde devreye alma süresinden tasarruf sağlıyor.

Makine operasyonunda maksimum gelişim

EcoStruxure Machine Expert Twin makine servisi, operatör eğitimi ve diğer birçok iyileştirmeler ve güncellemeler ile makinenin tüm yaşam döngüsü boyunca makine üreticilerine yeni gelir akışları sunuyor. Yazılım, makine üreticilerinin dijital ikizlere dayanarak yeni servisler sunmasını, yazılım güncellemelerini sanal olarak iyileştirip test etmesini ve makine arıza sürelerini kısaltmasını sağlıyor.

Schneider Electric 

Schneider’in amacı herkesin enerji ve kaynaklardan en iyi şekilde faydalanmasına yardımcı olmak, süreçleri ve sürdürülebilirliği ilişkilendirmektir. Schneider Electric'te biz buna Life Is On diyoruz.

Misyonumuz Sürdürülebilirlik ve Verimlilikte dijital iş ortağınız olmaktır.

Dijital dönüşümü teşvik etmek amacıyla kullanım döngüsünün tamamında dünya lideri süreç ve enerji teknolojilerini, uç nokta - bulut bağlantı ürünlerini, kontrolleri, yazılım ve hizmetleri entegre ediyor; evler, binalar, veri merkezleri, altyapı ve sektörlerde entegre şirket yönetimini mümkün kılıyoruz. Global şirketler arasında en yerel olanıyız. Anlamlı Hedeflerimizi, Kapsayıcı ve Güçlendirilmiş değerlerimizi paylaşanlarla işbirliği içinde açık standartları ve ortaklık ekosistemlerini savunuyoruz.

Yorumlar (0)
banner116
banner117