banner139
banner69

Thermo King, Avrupa'daki en eski fabrikası olan Galway fabrikasını tamamen karbon nötr hale getirdi

banner113

Sürdürülebilirliğe ulaşmak için uzun zamandır çalışmalarını sürdüren Thermo King, Avrupa'daki en eski fabrikası olan Galway fabrikasını tamamen karbon nötr hale getirdi. Bu çalışma depolama alanlarında yılda 230 milyon ton daha az atık anlamına geliyor.

banner114
TEKNOLOJİ 10.05.2023, 23:20 Erkan YILMAZ
Thermo King, Avrupa'daki en eski fabrikası olan Galway fabrikasını tamamen karbon nötr hale getirdi
banner101

Galway'deki her şey ya geri dönüştürülebilir ya da uzun süre dayanacak şekilde yapıldı. Sadece ahşap paletlerden çelik paletlere geçiş, tesise yılda bir milyon Euro'nun üzerinde tasarruf sağlıyor.

“Azalt, yeniden kullan, geri dönüştür”

Thermo King, mottosunu “Azalt, yeniden kullan, geri dönüştür” olarak belirledi. Bu modelin amacı, bir ürün ömrünün son aşamasına ulaştığında, atılmak yerine geri dönüştürülerek yeniden kullanılması olarak belirleniyor.Çevre üzerindeki etkilerini daha da azaltmak için alternatif geri dönüşüm yöntemleri ve fırsat arayışlarına devam eden Thermo King'in sürdürülebilirlik çabasındaki bir sonraki adımı, yeniden üretilmiş parçalar programının tanıtılmasıdır.Bu yeni program, kullanım ömrünün sonunda veya bir arıza durumunda parçalarına ayrılması ve yeniden kullanılabilecek bileşenlerin kurtarılması şeklinde işliyor. Bu bileşenlerden yeni, tamamen işlevsel malzemeler yeniden üretilir. Bunlar orijinal, fabrika yapımı kontrolörlerle aynı kaliteyi sağlamak için zorlu testlerden geçirilir. Bir parçada bir arıza bildirirse, veriler toplanır ve süreci iyileştirmek için Thermo King Satış Sonrası ekibine gönderilir.Program, israfta önemli bir azalma sağlamakla kalmıyor, eski soğutma ünitelerinden birine büyük miktarda para yatırmak istemeyen müşteriler yine de daha uygun maliyetli, orijinal Thermo King soğutucu ünitelerine erişebiliyor.Thermo King, 2030 yılına kadar müşterilerinin karbon ayak izini bir milyar metrik ton azaltmayı hedefliyor.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153