banner92
banner69

ATO heyeti Ankara’nın sağlık turizmi için Amstedam’da

banner65

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran başkanlığındaki ATO Heyeti, HİSER Projesiyle Amsterdam Sağlık Turizm Fuarı’na (AmesterdamHealthTourism Expo) katıldı

banner114
TURİZM 23.05.2022, 13:33 23.05.2022, 13:43 Erkan YILMAZ
ATO heyeti Ankara’nın sağlık turizmi için Amstedam’da
banner100
banner95

ATO Başkanı Baran,ATO Başkan Yardımcıları Temel Aktay ve Halil İbrahim Yılmaz, ATO Yönetim Kurulu Üyeleri Süleyman Ekinci ve Mehmet Fatih Çetinkaya, ATO Dış Ticaret Özel İhtisas Komisyonu Başkanı Ali Rıza Koç ve ATO 65 No’lu Danışmanlık Hizmetleri Meslek Komitesi Meclis Üyesi Belgin Sağdıç ile birlikte Ticaret Bakanlığı destekli TOBB Uluslararası Sağlık Turizmi Sektör Meclisi ile ALZ Grup işbirliğinde Hollanda’da düzenlenen Sağlık Turizm Fuarı’na katıldı. Amsterdam Posittillion Otel ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılış töreni Brüksel Büyükelçisi Hasan Ulusoy ve Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, ATO Başkanı Gürsel Baran, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, MÜSİAD Hollanda Yönetim Kurulu Başkanı Ali Köklü, Hollanda Türk İşadamları Derneği (HOTİAD) Başkanı Hikmet Gürcüğlu’nuniştirakiyle gerçekleşti.

Ankara Ticaret Odası’nın,Ticaret Bakanlığı destekleri ve ATO Dış Ticaret Özel İhtisas Komisyonu organizasyonuyla gerçekleştirdiği “Hizmet Sektörünün Rekabet Gücünün Artırılması Projesi (HİSER)”ni tanıtmak üzere stant açtığı fuarda,Türkiye'den 56 hastane ve sağlık kuruluşu yer aldı. Açılış töreninin ardından ATO Başkanı Baran, Afyon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serteser ve Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Bulut ile birlikte stantları ziyaret etti.

ATO heyeti MÜSİAD ve HOTİAD’la bir araya geldi

Baran, fuar kapsamında Hollanda Türk İşadamları Derneği Başkanı Hikmet Gürcüoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen istişare toplantısına ardından MÜSİAD Hollanda Yönetim Kurulu Başkanı Ali Köklü ile gerçekleştirilen toplantıda yer alarak sağlık turizmi konusunda değerlendirmelerde bulundu. Baran, fuar kapsamında, Hollanda ve Belçika’da faaliyet gösteren sağlık turizmi acente temsilcileri ile Sağlık Turizmi Acenteleri Toplantısı’na katılarak Ankara’nın sağlık turizmi potansiyeli ve HİSER Projesi hakkında bilgi verdi. Baran ayrıca, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serteserile birlikte Life24 TV yayınına katılarak sağlık turizmi ve fuar hakkında görüşlerini açıkladı.

Başkentimizin en büyük palı alabilmesi için çalışıyoruz

Başkent'in sağlık turizmi açısından sahip olduğu potansiyeli ortaya çıkartarak, Türkiye'nin döviz gelirine katkı sağlayacak HİSER Projesi’nin tanıtımı konusunda yol açmış olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Baran, sağlık turizminin son yıllarda dünyanın da çok önem verdiği bir turizm çeşidi olduğunu söyledi. Sağlık hizmetleriyle, doktor sayısıyla, özel ve kamu hastaneleriyle Ankara'nın sağlık turizmi açısından dünyanın cazibe merkezi olma potansiyeline sahip olduğunu kaydeden Baran,“Sağlık sektörü için önemli olduğu kadar medikal sektörü açısından da Ankara, en iddialı kentlerden biri. Yatak kapasitesi ve doktor sayısı açısından Ankara, ülkemizde ikinci sırada yer alıyor. Bu proje ile birlikte Başkent’in avantajlı olduğu alanları tespit ederek bir yol haritası oluşturduk ve tanıtım faaliyetlerine başladık. Özellikle Ankara için sağlık turizminin katma değerli turizm gelirlerinin artırılması bakımından en önemli avantaj noktası olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu. ATO Başkanı Baran,TOBB Fuarcılık Meclisi Başkanı Cihat Alagöz’e Türkiye’nin sağlık turizminin yurtdışında tanıtımına yönelik öncülük ettiği fuar nedeniyle teşekkür etti.

Yorumlar (0)
banner92
banner117
17
parçalı bulutlu