DOMOTEX Middle East 13 yıl aradan sonra Dubai’ye dönüyor

Orta Doğu’da 2030 yılına kadar yaklaşık 14,55 milyar dolara ulaşması beklenen zemin kaplama ve halı pazarı, 13 yıl sonra DOMOTEX Middle East ile sektörü aynı çatı altında buluşturmak için gün sayıyor. Fuar, 23-25 Nisan tarihleri arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi'nde (DWTC) uzun zamandır heyecanla beklenen yeniden doğuşunu kutlayacak ve bu bölgedeki yıllık fuar organizasyonlarının başlangıcına imza atacak. Sektörün 2030 yılı hedefi 14,55 milyar dolar

banner114
TURİZM 05.12.2023, 13:04 Erkan YILMAZ
DOMOTEX Middle East 13 yıl aradan sonra Dubai’ye dönüyor

Orta Doğu’da 2022 yılında gerçekleşen 8,6 milyar Amerikan doları satış hacmi doğrultusunda, Orta Doğu zemin kaplama ve halı pazarının yüzde 7,2'lik bir YBBO (yıllık bazlı büyüme oranı) ile büyüyerek 2030'a kadar yaklaşık 14,55 milyar Amerikan dolarına ulaşması bekleniyor. Dünyanın farklı bölgelerinden katılımcıları, ziyaretçileri ve satın alma profesyonellerini tek çatı altında buluşturan, gerçekleştirdiği başarılı ve istikrarlı organizasyonlarla halı ve zemin kaplama sektörüne yönelik ticaret fuarlarında dünyanın lider markası olan DOMOTEX 23- 25 Nisan 2024 tarihinde DOMOTEX Middle East ile küresel iş dünyasını aynı çatı altında buluşturmayı hedefliyor.

“Orta Doğu zemin kaplamaları endüstrisinin pazar payı da artıyor”

Deutsche Messe; fuarın 13 yıl aradan sonra Dubai'ye dönüşünde organizatörlüğü üstlenirken, 23-25 Nisan 2024 tarihleri arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi'nde (DWTC) gerçekleştireceği DOMOTEX Middle East ile halı ve zemin kaplama endüstrisinin Orta Doğu pazarındaki uzun süreli talebini karşılamayı hedefliyor. DOMOTEX etkinliklerinin dünya çapındaki Global Direktörü Sonia Wedell-Castellano halı ve zemin kaplamaları sektörüyle ilgili "Orta Doğu'da inşaat, geliştirme, gayrimenkul ve iç mekan sektörleri hız kesmeden sürekli büyüyor. Bu nedenle halı ve zemin kaplamalarına olan talep de sürekli artıyor ve aynı doğrultuda Orta Doğu zemin kaplamaları endüstrisinin pazar payı da artıyor" dedi.

DOMOTEX Middle East'in geri dönmesini dört gözle beklediğini belirten Solomon Halı Genel Müdürü Navid Monzavizadeh, "DOMOTEX, bugüne kadar gerek tedarikçilere gerekse dünyanın dört bir yanından katılım gösteren müşterilerine benzersiz tasarımlardan oluşan en son trendleri tanıtma fırsatı sunan olağanüstü bir etkinlik oldu. Yıllar sonra DOMOTEX Middle East için Dubai'nin seçilmesi çok akıllıca bir karar. Çünkü bulunduğu bölge ve sunduğu fırsatlar çerçevesinde bakıldığında Dubai harika bir altyapıya sahip ve ziyaretçilerin dünyanın dört bir yanından kolayca seyahat etmesine olanak tanıyor. Gelecek yıl nisan ayında DOMOTEX Middle East'in bir parçası olacağımız için şimdiden çok heyecanlıyız" açıklamasında bulundu.

Tüm kültürlere açıklığı ve bölgenin ticari merkezi olmasıyla bilinen Dubai, DOMOTEX fuarı için yüksek verim sunacak bir konumda bulunuyor. Dünyanın dört bir yanındaki destinasyonlara çok sayıda uçuş bağlantısının yanı sıra güvenli ve etkili toplu ve özel ulaşım da dahil olmak üzere mükemmel bir iş ve ticaret fuarı altyapısına sahip olan şehir hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için fuar alanına sorunsuz ve kolay erişim sağlıyor. DWTC Genel Müdür Yardımcısı Mahir Julfar " DOMOTEX Middle East fuarını Dubai Dünya Ticaret Merkezi'nde gerçekleştirmekten son derece memnunuz. Bu prestijli etkinlik, önemli ve yoğun etkinliklerle şekillenen 2024 organizasyon gündemimizi daha da zenginleştirecek. Dünya standartlarındaki fuar alanımızda benzersiz çözümler sunarak organizatörlerimizi güçlendirmeye ve başarılarına katkıda bulunmaya kararlıyız. Deutsche Messe ile karşılıklı olarak kazan-kazan tabanlı bir ortaklık kurmayı sabırsızlıkla bekliyoruz." Dedi.

DOMOTEX Worldwide 

Dünyanın önde gelen zemin kaplama fuarı DOMOTEX HANNOVER (11-14 Ocak 2024) Deutsche Messe AG Hannover tarafından düzenlemektedir.

DOMOTEX asia/CHINAFLOOR 

Asya-Pasifik bölgesindeki en büyük uluslararası zemin kaplama fuarı olan DOMOTEX asia/CHINAFLOOR (28-30 Mayıs 2024, Şanghay); VNU Exhibitions Asia, Build Your Dream ve Deutsche Messe'nin bir iştiraki olan Hannover Milano Fairs Shanghai ile ortaklaşa düzenlemektedir

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153