Firuz Bağlıkaya Yeniden Türsab Başkanı Seçildi

TÜRSAB 24. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları seçimleri yapıldı. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen seçimde Türkiye genelinden 4 bin 45 seyahat acentası temsilcisi oy kullandı. Rekor katılımın sağlandığı seçimin kazananı yüzde 63’lük rekor oranla mevcut Başkan Firuz B. Bağlıkaya’nın listesi oldu.

banner114
TURİZM 29.11.2022, 10:58 30.11.2022, 15:45 Taşıma Dünyası
Firuz Bağlıkaya Yeniden Türsab Başkanı Seçildi

TÜRSAB 24. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları seçimleri yapıldı. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen seçimde Türkiye genelinden 4 bin 45 seyahat acentası temsilcisi oy kullandı. Rekor katılımın sağlandığı seçimin kazananı yüzde 63’lük rekor oranla mevcut Başkan Firuz B. Bağlıkaya’nın listesi oldu.

Firuz Bağlikaya yeniden başkan seçildi

Sandık başına giden giden 4 bin 45 TÜRSAB üyesi seyahat acentasından 2 bin 510 oy alan Bağlıkaya, ikinci kez TÜRSAB Başkan’ı seçildi. “Değişim Devam Ediyor” sloganıyla yeniden TÜRSAB Başkanlığı’na aday olan Firuz B. Bağlıkaya, güven tazeleyerek 3 yıl süreyle ikinci kez başkan oldu.

Firuz Bağlikaya yüzde 63 oy oranına ulaştı

Seçimde kullanılan toplam 4045 oyun 2510’unu Firuz Bağlıkaya, 1172’ünü Ali Bilir, 308’ini Bilal Korkmaz ve 53‘ünü Eyüp Kartal aldı.

İstanbul Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan TÜRSAB 24. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurullarının seçimi için oy verme işlemi saat 9.00’da başlayıp, 17.00’de sona erdi. Sabahın erken saatlerinden itibaren seyahat acentası temsilcileri, oy vermek için Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’na geldi.

İkinci kez TÜRSAB Başkanlığı’na aday olan ve mavi liste ile seçime giren Firuz B. Bağlıkaya, oyunu kullanmak için Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu’na geldiğinde yoğun ilgi ve alkışlarla karşılandı.

Bağlikaya ikinci döneme rekorla girdi

İkinci kez TÜRSAB Başkanı seçilen Firuz B. Bağlıkaya, yaptığı teşekkür konuşmasında oy kullanmak için Türkiye’nin dört bir yanından gelen seyahat acentası temsilcilerine verdikleri destek için teşekkür etti. Bağlıkaya; “Benim kıymetli dostlarım yol arkadaşlarım, helal olsun. Gecem, gündüzüm, emeğim, alın terim; size helal olsun. Ama bundan çok daha önemlisi; size helal olsun. Başarı sizin başarınız. Bugüne gelmek için verdiğiniz emeğe, yaptığınız fedakarlıklara, cesaretinize, işinizden, ailenizden ayırıp verdiğiniz zamana helal olsun. Birlikte çıktığımız bu güzel yolda yürümeye devam edeceğiz. Üyelerimizin sandığa büyük bir teveccühü oldu. 21 ayda her şeyi yapmak mümkün olmadı. Bu nedenle bir döneme daha ihtiyacımız vardı. Değişimin devam ediyor olması, başarısıyla da doğru orantılıydı. Kesintiye uğramak istemiyorduk. 21 aylık bir sürede bir şeyleri yapıp yetiştirmek, bir yandan da eskilerle mücadele etmek gerçekten zor bir süreçti. Elimizden geldiğince yapmaya çalıştık. Kongremiz son derece kardeşçe geçti. Bizim rakip olduğumuz arkadaşlarımızla bir sorunumuz yok. Onlarla kardeş kardeş bu kürsüde konuşabiliyoruz. Umarız bunlar sonraki kongremiz de daha kardeşçe, daha aile ortamında geçerek mesleğimizin sorunlarını tartıştığımız bir ortam olur. Bundan sonraki dönemde çok çalışmaya devam edeceğiz. Hep birlikte elimizden geldiğince mesleğimize bir şeyler katmaya devam edeceğiz. Bu yolda yanımda olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TÜRSAB Yönetim Kurulu!

Firuz Bağlıkaya-Tripoki Turizm

Davut Günaydın-Tigris Turizm

Hasan Eker- Burkon Turizm

Yıldırım Taş- Turizm Atölyesi

Mehmet Akyıl- Akyıl Turizm

Mehmet Hasan Güneysu- Anx Services Turizm

Talip Aldemir- A-Andromeda

Elif Ural- Medworld Turizm

A Fetullah Aşkın- Altınoluk Turizm

Yedek Üyeler

Rıza Perçin- Sea Kekova Tour

Özgen Uysal- Papirus Turizm

Engin Ceylan- İzmir İzcesa Turizm

Esra Başeskioğlu- 28 Anse Turizm

Oya Ebru Küçükel- Çakıltaşı Turizm

Kerem Serkan Çoban- New World Travel Turizm

Erol Türk- Paximum Turizm

Gökhan Ataseven- Gömü Tourism And Travel Ageny

Ali Yaramışlı- Rover Turizm ve Organizasyon

Denetim Kurulu

Hakan Bayındır- Gita Tur

Eşref Şentürk- Birey Turizm

Tülay Salihoğlu- Profession Turizm

Oktay Karadeniz- Oktay Karadeniz Tour

İbrahim Gül- Gülasya Turizm

Özgür Borucu- Kaş Özgür Turizm

Disiplin Kurulu

Hacı İbrahim Canatan- Canatan Seyahat Acentası

İbrahim Tanrıverdi- Arnika Turizm

Muharrem Güldemir- Uzman Turizm

Hamdullah Elalmış- Mutlu Turizm

Özgür Ildır Öksüz- Asaria Turizm

Yusuf Alfat- Yusuf Alfat Turizm

Yorumlar (0)
banner116
15
açık
banner155