banner92
banner69

Herşey dahil, Türkiye hariç

banner113

“Her Şey Dahil, Türkiye Hariç” Kitabın adı yazarın duruşu konusunda kopya veriyor zaten. Profesyonel Turist Rehberi olarak 45 yılın üzerinde deneyimi olan Serdar Çelenk, turizmin yakın geçmişini, mevcut durumunu, olması gerekenini, maşallahını, inşallahını, artısını, eksisini bu kitapta dile getirmiş.

banner114
TURİZM 09.05.2022, 10:57 09.05.2022, 11:04 Erkan YILMAZ
Herşey dahil, Türkiye hariç

Yazarın farklı yayın organlarında çıkan yazılarından derlediği konuşma dilinde, anlaşılması kolay bir kitap. Yanlış kurgulanmış, yanlış bellenmiş, kısmen vandal, tüketen turizm anlayışının sürdürülebilir olmadığını vurgularken, yerine ikame edebilecek öneriler sunuyor. Özellikle turizmde gelecek gören gençler için bir kılavuz niteliğinde olan kitap, kısmen destinasyon tanıtımlarını da içeriyor. Akıcı, kolay okunabilir, bilgilendirici.

Yazar imza günlerinde yurtiçi ve yurtdışında söyleşiler ile okuyucularla buluşacak, tanışacak ve kitaplarını imzalayacak. İzmir’de 11 Mayıs Çarşamba saat 18:00-19:30 Kıbrıs Şehitleri Yakın Kitabevi’nde, 20 Mayıs Frankfurt’ta, 26 Haziranda Berlin’de, Temmuz ayında da Viyana’da okuyucuları ile buluşacak.

Kitabın geliri turizm ve gastronomi öğrencilerine burs olacak.

Arka kapak yazıları:

Tunç Soyer (İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı)

Serdar Çelenk, planladığı turlarla İzmir turizmine katkı sunan deneyimli bir rehber. Deneyimlerini paylaştığı bu metinler İzmir’e ve İzmir turizmine sunduğu katkının bir göstergesi.

Firuz Bağlıkaya (TÜRSAB Başkanı)

“Yarım asra yakın süredir turizme hizmet veren Serdar Çelenk’in "Her şey dahil Türkiye hariç" kitabı, turizmin güzelliklerini paylaşan sorunlarını kendisine dert edinen, sektörün yaşadığı sıkıntılara kendi penceresinden çözümler bulmaya çalışan üretken bir insanın bakışını yansıtıyor. Turizme ve turizm algısına eleştirel bir gözle yaklaşan Çelenk’in bu kitabı, okuyanı da turizm üzerine düşünmeye yönlendiriyor. Zihnine, emeğine, kalemine sağlık…”

Haluk Özsevim (TUYED – Turizm Yazarları ve Gazetecileri Der. Başkanı)

Değerli üyemiz Serdar Çelenk’in kaleme aldığı ve farklı konu başlıklarıyla turizmde gündem yaratan yazılarından oluşan bu eserin tüm turizm paydaşları tarafından dikkatle okunması gereken öğretici, düşündürücü ve eleştirel yazılar olduğunu düşünmekteyim. Turizmci genç nesillere örnek olması dileğiyle.

Dilek Gappi (İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı)

Yılların profesyonel rehberi, bir turizm elçisi, tanığı, uyaranı, yol göstereni Serdar Çelenk’i turizm gönüldaşlığı ve başarılı yazıları nedeniyle kutluyor, nice kitaplarla turizm meşalesini hep elinde tutmasını diliyorum.

Mesut Ergin (Ayvalık Belediye Başkanı)

Ege Turizmi ve gastronomisi konusunda yapmış olduğu çalışmaların bölge turizmine önemli katkısı oluyor. Bir Ayvalık dostu olan Serdar Çelenk’in yaptığı çalışmaları önemsiyoruz.

Panayiotis Limperis (E. Samos-Karlovasi Belediye Başkanı)

Adamızın tanıtım filmlerinin yanı sıra, düzenlediği rehberli turlar ile iki ülke halklarının yakınlaşmasına katkı sağlayan arkadaşımız Serdar Çelenk'i tebrik ederiz.

Av. Ulvi Puğ (İzmir Milli Kütüphane Vakfı Başkanı)

Hani, cevap soruda gizli derler ya, burada kitabın içeriği adında apaçık duruyor. Bilgi ve deneyimin harmanlandığı, hafif ateşte demlenmiş çok güzel bir kitap olmuş.

Hakan Eğinlioğlu (TUREB – Turist Rehberleri Birliği Başkanı)

Meslek kuruluşlarımızda da yöneticilik yapan, çalışkan, deneyimli, birikimli bir meslektaşımdır. Özellikle gastronomi alanındaki çalışmaları, bu alanın turizmin bir parçası olmasına katkı sunan başlıca kişilerden biri olması bakımından ayrıca çok değerlidir.

Dr. Çınar Sözer (Viyana Avusturya Lisesi Mezunlar Der. Başkanı)

Türk turizminin son savaşçılarından Serdar Çelenk'in kitabını okumanızı şiddetle öneririm...Öneri ve çözümlerini seveceksiniz, eminim.

Yorumlar (0)
banner92
banner155