Seyahat acentalarının iş hacmini arttıracak işbirliği

banner113

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), turizm sektöründe dijitalleşme yolundaki adımlarına bir yenisini daha ekledi. TÜRSAB ile teknoloji şirketi WhatsGO arasında imzalanan iş birliği protokolü, seyahat acentalarının iş hacmini artıracak biçimde sosyal medya kanallarını çok daha etkin bir şekilde yönetmesine olanak sağlayacak.

banner114
TURİZM 13.09.2023, 00:24 Erkan YILMAZ
Seyahat acentalarının iş hacmini arttıracak işbirliği

Türkiye’nin en köklü turizm meslek kuruluşu Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), seyahat acentalarının iş hacmini artıracak ve turizm sektörünün gelişimine katkı sağlayacak çalışmalarını sürdürüyor. Seyahat acentalarının dijitalleşen dünyaya uyum sağlaması için birçok projeyi hayata geçiren TÜRSAB, teknoloji şirketi WhatsGO ile özel bir iş birliğine imza attı.

TÜRSAB ile WhatsGO arasındaki iş birliği protokolü 12 Eylül 2023 tarihinde TÜRSAB Genel Merkez binasında gerçekleşen lansmanda imzalandı. Toplantıya TÜRSAB Başkan Yardımcısı Hasan Eker, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Yıldırım Taş’ın yer aldığı TÜRSAB heyeti ve WhatsGO CEO’su Ercan Balcı başkanlığındaki WhatsGO heyeti katıldı.

TÜRSAB ile WhatsGO arasındaki iş birliği

TÜRSAB ile WhatsGO arasındaki iş birliği, seyahat acentalarına yüksek maliyetli yazılımlarla uzun kurulum süreçlerine girmeden WhatsApp, Facebook, Instagram, Webchat, Telegram, Google Business gibi ve benzeri kanallar üzerinden müşterileriyle iletişim kurabilme ve satış olanaklarını optimize etme olanağı sağlayacak.

Anlaşma çerçevesinde sisteme üye olan TÜRSAB üyesi seyahat acentaları bu sistemden iki ay boyunca ücretsiz yararlanarak bizzat test etme fırsatı yakalayacak. Seyahat acentalarının taleplerine göre farklı üyelik paketleri sunan WhatsGO, bu iki ay boyunca acentalara tüm paketleri açık tutacak. Daha sonra WhatsGO’nun bu hizmetinden faydalanmak isteyen seyahat acentalarına özel indirimler uygulanacak.Toplantıda birer konuşma yapan TÜRSAB Başkan Yardımcısı Hasan Eker ve WhatsGO CEO’su Ercan Balcı iş birliği anlaşması hakkında katılımcılara ve basın mensuplarına bilgi verdiler.

İş birliği hem maliyetleri azaltacak hem de satışı artıracak

TÜRSAB Başkan Yardımcısı Hasan Eker, seyahat acentalarına satışlarını artırmaları ve iş yapışlarını kolaylaştırmalarına olanak tanıyan hizmetlerin yanında onları geleceğe hazırlayan vizyoner projelerle de desteklediklerine işaret ederek, WhatsGO ile gerçekleştirdikleri iş birliğinin de hem maliyetleri azaltacak hem de satışı artıracak bir proje olduğuna dikkat çekti.

Tüketiciler arasında sosyal medya kullanımının yaygınlaşması, şirketlerin de tanıtımdan satış pazarlamaya, müşteri şikayetlerinin karşılanmasından yeni ürün lansmanlarına kadar her alanda sosyal medyayı kullanmalarını beraberinde getirdiğini söyleyen Eker, “Artık birçok seyahat acentamız tanıtımlarını veya kampanyalarını bu kanallar üzerinden gerçekleştiriyor. Sayıları hızla artan sosyal medya mecraları, üyelerimize satış ve pazarlama açısından yeni olanaklar sunarken, mecra sayısındaki artış, dönem dönem karmaşaya da yol açabiliyor. WhatsGO ile gerçekleştireceğimiz iş birlikteliğinin üyelerimizin işlerini kolaylaştırma ve yaşadıkları bu karmaşaya son verme yönünde atılmış bir adım olacak” dedi.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159