banner92
banner69

Adasokağı’nın peri masalına TEMSA’dan tam destek

banner113

2014 yılında Adana’da sosyal risk altındaki kız çocuklarının katılımıyla kurulan Adana Adasokağı Spor Kulübü, Kadınlar Hentbol Süper Lig macerasına başladı. Ulaşım sponsorluğunu TEMSA’nın üstlendiği Adasokağı Spor Kulübü, yazdığı başarı hikayesiyle Türkiye’deki gençlere ilham vermeyi sürdürüyor.

banner114
YAŞAM 07.10.2022, 09:56 Erkan YILMAZ
Adasokağı’nın peri masalına TEMSA’dan tam destek

Türk sporunun son yıllarda gördüğü en büyük başarı hikayelerinden birinin sahibi olan Adana Adasokağı Spor Kulübü, yoluna dolu dizgin devam ediyor. Hentbol macerasına, 2014 yılında bir okul takımı olarak başlayan; 2016 yılında atılan kulüpleşme adımı sonrasında geçtiğimiz sezon Hentbol Kadınlar Süper Ligi’ne çıkma başarısını gösteren TOTEM Adasokağı Spor Kulübü, Adanalı şirketlerin desteğini de arkasına almış durumda.

Türk sporunun en büyük destekçilerinden, TEMSA’nın da ulaşım sponsorluğunu üstlendiği Adasokağı Spor Kulübü Başkanı Alper Tunga Kalsın, Baş Antrenör Nesimi Dağdoğan, Adana Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Gökhan Sezer ve Adasokağı Spor Kulübü oyuncuları, TEMSA fabrikada düzenlenen organizasyonda CEO Tolga Kaan Doğancıoğlu, İK’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özel ve Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan ile bir araya geldi. Adasokağı’nın 8 yıllık başarı hikayesinin kutlandığı organizasyonda, “Güneyin Kızları” vermiş olduğu desteklerden dolayı tüm TEMSA ailesine teşekkürlerini iletti.

Bu yolculukta onlakrın yanında olmaktan gurur duyuyoruz

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TEMSA Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan, “Adasokağı’nın hikayesi Adana’nın kendi değerlerine ne kadar sahip çıktığının bir göstergesi. Biz TEMSA olarak bu genç sporcularımızın yanında durarak, aslında toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda da şehrimize, bölgemize, ülkemize örnek olmayı; kadınların toplumdaki yerinin güçlendirilmesine katkı sunmayı amaçlıyoruz. Onların bugüne kadar yaptıkları, doğru imkanlar sunulduğunda, doğru yönlendirmeler yapıldığında gençlerin neler başarabileceğini hepimize kanıtlıyor. Bu yolculukta Adasokağı ailesinin yanında yer almaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Tüm lig seviyelerinde mücadele eden en genç takım

2014 yılında Adana Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın destekleri ve sosyo-ekonomik gelir düzeyi bakımından dezavantajlı bölgelerde yaşayan sosyal risk altındaki kız çocuklarının katılımıyla bir okul takımı olarak kurulan Adasokağı, 2016 yılında kulüp statüsüne kavuştu. 2019-2020 sezonunda Hentbol Kadınlar 1.Ligi’ne yükselme başarısı gösteren Adasokağı, geçtiğimiz sezon sonunda mücadele ettiği play-off mücadelelerin ardından da Süper Lig’e çıkmaya hak kazandı. Bugüne kadar Milli Takım’a da çok sayıda sporcu yetiştiren Adasokağı, kurulduğu günden itibaren katıldığı tüm lig seviyelerinde yarışan ‘en genç’ takım olma unvanını korumaya devam ediyor.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner155