banner139
banner69

Başarılı olmak istiyorsanız, hayalleriniz olsun, bir amacınız ve hedefleriniz olsun

banner113

Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) tarafından 3’üncüsü düzenlenen Sürdürülebilir Gelecek Zirvesi’nde konuşan hayırsever iş insanı Hakkı Akdeniz, “Çok iyi bir insan olmak için çok zengin olmanız gerekmiyor ve başarılı olmak için de çok akıllı olmanız gerekmiyor. Hayalleriniz olsun. Hayattaki amacınız olsun ve hedefleriniz olsun sadece. Hedefiniz hakkında hayal kurmayı asla pes edip bırakmayın. Ve inanın başaracaksınız” dedi.

banner114
YAŞAM 29.12.2023, 12:31 29.12.2023, 12:44 Erkan YILMAZ
Başarılı olmak istiyorsanız, hayalleriniz olsun, bir amacınız ve hedefleriniz olsun
banner101

Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) tarafından düzenlenen 3. Sürdürülebilir Gelecek Zirvesi’ne katılmak üzere New York’tan İstanbul’a gelen Hakkı Akdeniz, etkinlikte yaptığı konuşmasında Diyarbakır’dan Kanada’ya oradan da ABD’ye gidiş sürecini anlattı ve o günlerden bugüne sıfırdan zirveye yükselirken yaşadığı zorlukları paylaştı.

İstanbul Beşiktaş’ta bir otelde düzenlenen etkinliğe otomotiv sektörü başta olmak üzere, iş, sanat, siyaset ve sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda kişi katıldı. Akdeniz’in ABD’de yaptığı hayırseverlik faaliyetleri ile sahibi olduğu Champion Pizza ve Hakki’s Pizza markaları başta olmak üzere iş alanındaki başarılarından dolayı “Gelecek Elimizde” ödülü verildi. Akdeniz’e ödülünü ünlü oyuncular Şafak Sezer ve Okan Bayülgen takdim etti.

“Geri almak için asla yapma ilham olmak için yap”

3’üncü Sürdürülebilir Gelecek Zirvesi’nde konuşan Akdeniz şunları söyledi: “22 yıl önce hayatımın en kötü zamanında dilim pizza alacak bir dolarım yoktu. Evsiz kaldım. 96 gün evsizler barınağında kaldım. Ama pes etmedim. İş aramaya devam ettim. Sonunda bir pizza restoranında bulaşıkçı olarak ise başladım ve bir gün pizzacı arkadaşın işe gelmemesi sayesinde o gün pizzacı oldum. Başkalarına yardım ettiğinde geri almak için asla yapma ilham olmak için yap. İnanın başkalarına yardım etmek çok iyi bir insan olmanın en güzel yollarından biridir. Çok iyi bir insan olmak için çok zengin olmanız gerekmiyor ve başarılı olmak için çok akıllı olmanız hiç gerekmiyor. Hayalleriniz olsun, hayattaki amacınız olsun ve hedefleriniz olsun sadece. Hedefiniz hakkında hayal kurmayı asla pes edip bırakmayın. Ve inanın başaracaksınız. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.”

Adım adım zirveye çıktı

Birçok problemle karşılaşmasına rağmen sıfırdan zirveye çıkılabileceğini gösteren bir örnek olan Hakkı Akdeniz, insan pes etmeyince birçok şeyi başarabileceğinin de altını çizdi. Başarı merdivenlerini nasıl çıktığını anlatan Akdeniz şöyle devam etti: “13 yıl önce ilk pizzacı dükkanımı açtım. Aynı sene Dünya Pizza Şampiyonu oldum. 8 yıl önce Amerikan vatandaşı oldum. 4 yıl önce dondurulmuş gıda markam Hakki's Pizza’yı piyasaya sürdüm. Şu anda 24 pizza dükkanımız var. 13 tanesi Champion Pizza markasıyla hizmet veriyor. 3 yıl önce New York Times beni kapak sayfasına "pizza mogul " olarak koydu. Forbes dergisi 2019’un en ilham verici hikayesi olarak aday gösterdi. 2019'un en iyi ilham verici göçmen ödülü aldım. 2021 ABD’nin en iyi iş insanı seçildim. 2023 yılı ABD’de en iyi yardımsever kişisi seçildim. Aslında bu aldığım ödüllerin arkasında Amerika’da 10 senedir evsizlere yaptığımız yardımlardan dolayıdır. Her çarşamba akşamı 10 yıldır aralıksız yemek ilaç ve elbise yardımı yapıyoruz ben olmasam bile ekibimiz her zaman oradadır.”

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153