banner139
banner69

Mars, “Sigarayı Bırakan çalışanlara ekstra 3 gün izin veriyor

banner113

2.850’nin üzerinde çalışanı bulunan, tüm lojistik hizmetleri entegre bir şekilde müşterilerine sunan Mars Logistics, Rahat Nefes Projesi’ni yürürlüğe alarak sigara kullanmayan ve sigarayı bırakan çalışanlarına ekstra 3 gün izin verecek.

banner114
YAŞAM 10.02.2024, 20:25 Erkan YILMAZ
Mars, “Sigarayı Bırakan çalışanlara ekstra 3 gün izin veriyor
banner101

Tütün ile mücadele kapsamında Dünya Sağlık Örgütü tarafından 1987 yılında Dünya Sigarayı Bırakma Günü olarak belirlenen 9 Şubat’ta başlatılacak proje ile ilgili konuşan Mars Logistics İnsan Kaynakları Direktörü Nihal Kansu, “Bilindiği üzere sigara yalnızca içene değil çevresindekilere de zarar veriyor. Uygulamaya alacağımız Rahat Nefes Projesi ile sigara içmeyen veya bırakan arkadaşlarımıza yılda 3 gün ekstra izin vereceğiz” dedi.

“Çalışma arkadaşlarımızın sağlığı bizim için her şeyden önemli. Ne yazık ki sağlığımızı düşünmeye sağlığımız ile ilgili bir problem olduğunda başlıyoruz.” diyen Kansu, tütün kullanımının küresel olarak önlenebilir sağlık problemlerinin en büyük nedeni olduğunun altını çizerek uygulamaya alacakları projenin amacını, “Rahat Nefes Projemiz kapsamında ek 3 gün izin uygulamamız ile hem sigara içmeyenleri desteklemeyi hem de sigara içen çalışma arkadaşlarımızı bırakmaları yönünde teşvik etmeyi amaçlıyoruz” sözleriyle açıkladı.

“Sigarayı bırakın, rahat bir nefes alın” sloganıyla yola çıkılan uygulamadan Mars’ın bütün çalışanlarının yararlanabileceğini söyleyen Kansu, “Projemiz sigara, elektronik sigara, tütün ve tütün mamullerinin hiçbirinin kullanılmaması kuralı ile önümüzdeki günlerde hayata geçecek.” cümleleriyle sözlerini noktaladı.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153