banner92
banner69

Mercedes-Benz Türk, Türkiye Hentbol Federasyonu Milli Takımlar resmi ulaşım sponsoru oldu

banner113

Türkiye Kadın ve Erkek Milli Hentbol Takımı oyuncularının da yer aldığı törende; Mercedes-Benz Türk tarafından sporcular için özel olarak tasarlanan Tourismo 16 RHD,Türkiye Hentbol Federasyonu’na teslim edildi. Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, “Uzun yıllardır sporun farklı branşlarına destek veren Mercedes-Benz Türk ailesinin, Türk hentboluna da destek vermesinden büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi. Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, “Yeni aracımızın Türkiye Hentbol Federasyonu ile Türkiye Kadın ve Erkek Milli Hentbol Takımlarımıza hayırlı olmasını ve önümüzdeki maçlarda şans getirmesini diliyorum” diye konuştu.

banner114
YAŞAM 11.05.2022, 13:36 11.05.2022, 14:18 Erkan YILMAZ
Mercedes-Benz Türk, Türkiye Hentbol Federasyonu Milli Takımlar resmi ulaşım sponsoru oldu

Uzun yıllardır Türk sporu ve sporcusunun yanında olan Mercedes-Benz Türk, Türkiye Hentbol Federasyonu Milli Takımları’nınresmi ulaşım sponsorluğu ile Türk sporuna verdiği desteklere bir yenisini daha ekledi.Söz konusu sponsorluk anlaşması kapsamında 11 Mayıs 2022 tarihinde düzenlenen imza töreninde Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, milli sporcuların konforunu ve güvenliğini en üst düzeyde sağlayacak şekilde tasarlanan Tourismo 16 RHD’yi Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç ve milli takım oyuncularına teslim etti.

Mercedes-Benz Türk ailesinin, Türk hentboluna da destek vermesinden büyük bir mutluluk duyuyoruz

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Çok anlamlı ve önemli bir gün. Mercedes-Benz Türk ile iş birliği yapmak gurur verici. Göreve geldikten sonra kısa sürede farklı sponsorlukları da açıkladık. Bugün açıklayacağımız iş birliği çok değerli. Uzun yıllardır sporun farklı branşlarına destek veren Mercedes-Benz Türk ailesinin, Türk hentboluna da destek vermesinden büyük bir mutluluk duyuyoruz. Mercedes-Benz Türk ile işbirliğimizin uzun yıllar boyunca büyüyerek devam edeceğine inanıyorum. Kadın ve Erkek Milli Takımlarımıza sunulan bu çok değerli katkıdan ötürü Mercedes-Benz Türk ailesine ve kendisi de bir hentbolcu olan Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün'e teşekkür ediyorum. Milli takımlarla büyük hayallerimiz var. Bunlara Mercedes-Benz Türk ailesiyle ulaşacağımız inanıyoruz. Bu birlikteliği kuvvetlendirerek devam ettireceğimizi umut ediyorum. Yönetim olarak, Türk hentbolunu Avrupa ve dünyada zirveye taşımak hedefiyle göreve geldik. Geçtiğimiz günlerde açıkladığımız yeni sponsorluklarımızın yanında bugün duyurduğumuz ulaşım sponsorluğu anlaşmasıyla bu yolda sağlam adımlarla ilerliyor ve güç kazanıyoruz. Bu sponsorluk anlaşmasının hentbolumuz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum."

Düzenlenen törene Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, Yönetim Kurulu Üyeleri, milli hentbolcular, Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Osman Nuri Aksoy, Mercedes-Benz Türk Otobus Filo Satış Grup Müdürü Burak Batumlu,  Mercedes-Benz Türk Otobüs Satış Operasyonları Grup Müdürü Özgür Taşgın, BusStore Grup Müdürü Barış Sever, Mercedes-Benz Türk Kurumsal İletişim Müdürü Miray Kutlu Demirel katıldı.  

Yürüttüğümüz kurumsal sosyal fayda programlarımızla ülkemize değer katıyoruz.

Uzun yıllar profesyonel olarak hentbol oynaması sebebiyle Türkiye Hentbol Federasyonu Milli Takımları’nın resmi ulaşım sponsorluğunun gönlünde farklı bir yere sahip olduğunu belirtenMercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün ise sözlerine şöyle devam etti: “Benim için önemli bir gün. Türk hentboluna faydalı olmaya çalışacağız. Hentbol parkelerinde toz yutmuşluğum var. Gurur verici ve sevindirici. Hayırlı olsun. Başarılar diliyorum. Başkanımızın vizyonu geniş. Bu otobüs ile 2024 olmadı 2028 Olimpiyat Oyunları'nda erkek ve kadın hentbol milli takımlarını görmek istiyoruz.Mercedes-Benz Türk olarak,Türkiye’nin ekonomisi ve istihdamına sağladığımız katkıların yanı sıra yürüttüğümüz kurumsal sosyal fayda programlarımızla da ülkemize değer katıyoruz. Bu doğrultuda uzun yıllardır çeşitli spor branşlarında yaptığımız sponsorluklarla ülkemiz sporuna ve sporcularına destek olduk. Bugün imzasını attığımız Türkiye Hentbol Federasyonu Milli Takımları’nın resmi ulaşım sponsorluğu ile bu desteklerimize bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sporcularımızın ihtiyaçları doğrultusunda hazırladığımız otobüsümüz ile Kadın ve Erkek Milli Hentbol Takımı oyuncularımızın daha güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşımlarını sağlamış olacağız. Hentbol branşında gün geçtikçe gelişen Türkiye’nin hem Kadın hem de Erkek Milli Takımı ile gelecekte birçok zaferler kazanacağına inanıyorum.Yeni aracımızın Türkiye Hentbol Federasyonu ile Türkiye Kadın ve Erkek Milli Hentbol Takımlarımıza hayırlı olmasını ve önümüzdeki maçlarda şans getirmesini temenni ediyorum.”

Türk sporunu daha ileriye taşıma hedefi ile önemli sponsorluk anlaşmalarına imza atan Mercedes-Benz Türk, spora olan desteğini önümüzdeki dönemde de sürdürmeye devam edecek.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner155