banner139
banner69

GHH MK-A20, yer altı maden kamyonlarının yeni yıldızı oldu!

banner113

Madencilik ve tünel açma sektörlerinin önde gelen makine üreticilerinden Alman GHH’ın Türkiye temsilciliğini üstlenen Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., 2-5 Mayıs 2024 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen, Maden Türkiye 2024 11. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı’nda, GHH MK-A20’yi sergiledi. Yer altı madenlerinin dayanıklı kamyonu GHH MK-A20, 20 tonluk taşıma kapasitesi, 209 kW’lik güçlü ve çevreci Cummins QSB6.7 motoru, kompakt boyutlarıyla dar galerilerde pratik kullanım özellikleri ve kanıtlanmış teknolojilerinin sorunsuz yapısıyla hem mevcut GHH kullanan işletmeler hem de yeni satın alım yapmak isteyen şirket temsilcileri tarafından ilgiyle incelendi. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren dünyaca ünlü markaların temsilcisi Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., satış ve satış sonrası hizmetlerindeki katma değerli çözüm ortağı olma vizyonunu GHH için de uygulamaya başlıyor.

banner114
GHH MK-A20, yer altı maden kamyonlarının yeni yıldızı oldu!
banner101

Japonya merkezli Marubeni Corporation iştiraki olan Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., Türkiye’de temsil ettiği dünyaca ünlü markalara eklediği Almanya menşeli GHH markalı MK-A20 yer altı kamyonunu ilk olarak, 2-5 Mayıs 2024 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Maden Türkiye 2024 11. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı’nda sergiledi. Fuara özel olarak ülkemize getirilen GHH MK-A20 yer altı maden kamyonu, fuarı ziyaret eden mevcut GHH sahipleri ve yer altı madenciliğinde yeni alım yapmak isteyen şirket yetkilileri tarafından detaylıca incelendi. Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş.’nin deneyimli ekipleri, GHH MK-A20’yi en ince ayrıntısına kadar yer altı kamyonunu merak edenlere aktardılar. Kompakt yapısı, güçlü motoru ve son derece sağlam GHH tasarımıyla, sert kaya ve tünel açma uygulamalarında en düşük işletme maliyetlerini sunan GHH MK-A20’ye ek olarak, Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. sergileme alanında Komatsu’nun besleyicileri, kırıcıları ve ebatlayıcılarının da tanıtımı gerçekleştirildi.

GHH MK-A20: Dayanıklı, ekonomik ve çevreci yer altı maden kamyonu

Yer altı madenciliğinin güçlü markalarından GHH, tüm bilgi birikimini aktardığı kamyonlarından MK-A20 ile sert kaya ve tünel açma uygulamalarındaki ihtiyaçları karşılıyor. 9.417 mm’lik uzunluğu, 2.200 mm’lik genişliği ve yüklü haldeyken 2.555 mm’lik yüksekliğiyle kompakt bir yapı sergileyen GHH MK-A20, 10 metreküplük standart damper kapasitesine ek olarak 6 veya 12,5 metreküplük damper kapasitesi seçenekleriyle de sipariş edilebiliyor. Yaklaşık 19 tonluk çalışma ağırlığı ve 20 tonluk yük kapasitesiyle, 39 tonluk toplam yüklü ağırlığa ulaşabilen GHH MK-A20, en zorlu, dar ve alçak yer altı madenlerindeki işlerin üstesinden kolaylıkla gelebiliyor.

Sağlam ve dayanıklı yapısı ile GHH, tasarımındaki salınımlı artikülasyon sayesinde optimum çekiş ve daha yüksek sürüş konforu sunuyor. ROPS / FOPS sertifikalı kabiniyle GHH MK-A20, operatörü için her iki sürüş yönünde kusursuz görüş açıları, pratik kullanım karakteri ve güvenliği garantiliyor.En düşük işletme maaliyetlerini sağlayan son derece güçlü GHH şase ve sistem tasarımlı isteğe göre uyarlanmış boyutları sayesinde maden kullanımına uygunluk, GHH MK-A20’yi yer altı madenlerinin favorisi yapıyor. GHH MK-A20’de yalnızca kanıtlanmış teknolojilerinin kullanımı, sorunsuzluğu da beraberinde getiriyor. Sert kaya ve tünel açma uygulamalarındaki zorlu şartları, 2300 d/d’de ürettiği 209 kW’lık gücüyle aşabilen GHH MK-A20’de Cummins QSB6.7 motor kullanılıyor. Güçlü, verimli ve sorunsuzluğuyla ünlü motora, 4 ileri ve 4 geri vitesli Powershift şanzıman eşlik ediyor.

GHH, Marubeni Dağıtım ve servis ile güçleniyor!

GHH’ın 1782 yılına uzanan köklü maden deneyimiyle ürettiği makinelerin Türkiye temsilciliğini üstlenen Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., deneyimli satış ve satış sonrası ekipleriyle maden sektörüne katma değerli hizmet vizyonunu kazandırmayı hedefliyor. Yer altı madencilik sektörü için özel olarak tasarlanmış yükleyiciler ve damperli kamyonlar üreterek dünya çapında bir üne kavuşan GHH, ürünlerinin sağlamlığı, maliyet etkinliği, bakım kolaylığı ve sürücü ergonomisi sayesinde yumuşak ve sert kaya madenciliğinde avantaj sağlıyor.

Jeopolitik önemine ek olarak; bakır ve demir cevherleri, kömür ve kromun da bulunduğu çok sayıda maden kaynağına ve dünyanın en büyük bor yataklarına sahip olan Türkiye, küresel emtia pazarının önemli oyuncularından biri konumunda da yer alıyor. Türkiye’de önemli sayıda müşteriye ürün sağlayan, yakın zamanda Komatsu ailesinin bir parçası olmaya hazırlanan, Alman Makine üreticisi GHH, Marubeni Dağıtım ve Servis’in satış ve satış sonrası hizmetlerindeki güçlü ağına güveniyor.

GHH Grubu 

GHH Grubu, dar ve orta maden damarlarına odaklı madencilik uygulamalarına, Yer Altı Sert Kaya ve Yumuşak Kaya Madenciliği ve Tünel Açma Endüstrileri için çözümler sunuyor. GHH Grubu, çeşitli stratejik ortak şirketler de dahil olmak üzere GHH Fahrzeuge GmbH (Almanya), GHH Mining Machines (Güney Afrika) ve BAT Bergbau Services’den (Almanya) oluşuyor. GHH, uzun süredir Alman merkezli özel bir şirket olan Schmidt Kranz Group’un bir parçasıyken, yakın dönemde yer altı ve yer üstü madencilik sektöründe Global bir OEM olan Komatsu bünyesine katılım süreci devam ediyor.

Marubeni Dağıtım ve Servis 

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., 68 ülkede 136 yerleşkesi, toplam 463 konsolide şirketinde 45 binden fazla çalışanı bulunan Japonya merkezli Marubeni Corporation’a bağlı olarak birçok global markanın Türkiye distribütörlüğünü sürdürüyor. Komatsu, Volvo Trucks, Dieci, Crown, Bomag, GHH, Topcon, Leica ve Montabert markalarının satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdüren Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., Platinum Used markası ile iş makinaları ve forkliftlerin ikinci el alım satımı ve Platinum Rent markası ile kiralama hizmeti de veriyor. Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., inşaat, madencilik, mermer, lojistik, endüstri ve enerji gibi farklı sektörlerdeki müşterilerine ürünlerin yanı sıra katma değerli satış sonrası hizmetler ve çözümler sunuyor.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153