banner92

ZF Services Türk, re-man atölyesinde toplu taşıma araçlarının fren kaliperlerinin yeniden üretimine başladı

Yeniden üretim sayesinde hem kullanıcılar yüksek maliyetten korunuyor hem de atık oranı azaltılarak çevreci bir çözüm sağlanıyor. Yenilikçi ürün ve hizmet anlayışı yanında, güvenilir çözüm ortağı olarak müşterilerinin yanında yer alan ZF, 2022 yılında servis hizmet gamına yeni bir ürün ekliyor, Yeniden Üretilmiş Fren Kaliperi. 2019 Yılında sektörde ilk kez ZF Ecolife ve ZF Traxon şanzımanları için yeniden üretim hizmetini vermeye başlayan firma, kısaca re-man olarak tanımladığı operasyonunun kapsamını genişleterek hafif bakım parçalardan olan fren kaliperlerini de ürün gamına ekliyor.

YEDEK PARÇA VE EKİPMAN 09.03.2022, 00:52 09.03.2022, 00:56 Erkan YILMAZ
ZF Services Türk, re-man atölyesinde toplu taşıma araçlarının fren kaliperlerinin yeniden üretimine başladı

Yeni üretim muadillerine göre ciddi oranda fiyat avantajı sunan re-man ürünleri, ağır ticari araçlarının serviste bekleme sürelerini kısalttığı gibi, malzeme atığının önüne geçerek çevrenin korunmasına da fayda sağlıyor. Yüzde 95 oranında geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilen ZF re-man ürünleri aynı zamanda yeni üretim ürünlere göre yüzde 90’a kadar daha az kaynak kullanımı sağlayarak karbondioksit salınımını ve enerji tüketimini düşürüyor.

Re-man, sıfırından farkı yok

ZF için re-man, seri üretim ve kalite güvence birimleri ile gerçekleştirilen yakın iş birliği sayesinde, en modern standartları karşılayacak şekilde yapılan yeniden üretim anlamına geliyor. Ömrünü tamamlamış parçaların endüstriyel olarak yeniden üretilmesi, özellikle seri üretimi sona ermiş ürünler için, yeni bileşenlerin üretilmesinden çok daha az malzeme gerektirirken, önemli ölçüde de daha uygun maliyet sunuyor. Parçalar, aynen seri üretimde yer alan karmaşık üretim süreçlerden, testlerden ve ölçümlerden geçmekte.Re-man operasyonlarına dair bilgi veren Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Alper Zoroğlu, “Yeniden üretim süreçlerinde, orijinal ekipman üreticisi olmanın doğrudan avantajına sahibiz. Üstün Alman kalite ölçütlerine göre standardize edilmiş üretim süreçlerimiz seri üretim ile aynıdır. ZF re-man ürünlerinin yenisi kadar güvenilir kalitede olduğunu garanti ediyoruz.” diyerek Sözlerine devam eden Zoroğlu “Her gün milyonlarca vatandaşımız toplu taşıma araçlarını kullanıyor. Bu araçların en sağlıklı şekilde faaliyet gösterebilmesi için bakımlarının ve parça değişimlerinin zamanında yapılması çok önemlidir. Biz sunduğumuz re-man ürünlerimizle, araç ve filo sahiplerinin sırtındaki maddi yükü azaltıyor ve tam müşteri memnuniyeti sağlıyoruz.” dedi.

ZF’nin 1 yıllık garanti güvencesiyle satılan ağır ticari reman fren kaliperleri hakkında daha fazla bilgi almak için 0216 592 07 50 numaralı telefon ya da [email protected] e-posta adresinden firma ile temasa geçilebilir.

Yorumlar (0)
banner92
banner117
25
az bulutlu