Alsancak Limanı’na aynı gün 3 gemi demir attı İzmir’e bir günde yaklaşık 2 bin 500 turist geldi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in şehirde turizmin gelişmesi için yürüttüğü yoğun çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Alsancak Limanı’na bugün uzun zaman sonra ilk kez aynı anda 3 kruvaziyer yanaştı.Gemilerle İzmir’e bir günde yaklaşık 2 bin 500 turist geldi.

banner114
YOLCU-DENİZYOLU 29.06.2022, 14:20 Erkan YILMAZ
Alsancak Limanı’na aynı gün 3 gemi demir attı İzmir’e bir günde yaklaşık 2 bin 500 turist geldi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ninkentin turizm potansiyelinin geliştirilmesineyönelik çalışmaları sürüyor. Bugün Seven Seas, CostaVenezia ve Nautica isimli kruvaziyer gemileri İzmir Limanı’na peş peşe demirledi. Uzun zaman sonra ilk kez aynı anda 3 kruvaziyer gemisine ev sahipliği yapan İzmir’de iş dünyasının da esnafın da yüzü güldü. Gemilerle kente yaklaşık 2 bin 500 turist geldi.

Körfez’de kruvaziyer trafiği

Kent ekonomisini canlandıracak kruvaziyerlerin ilki 6 yıl aradan sonra Nisan ayında İzmir Limanı’na yanaşmıştı. Bugün gelen üç kruvaziyer ile İzmir’e uğrayan gemi sayısı sekize ulaştı. Yıl sonuna kadar İzmir, 26 kruvaziyere daha ev sahipliği yapacak.

Gemiden inince şehir turu imkanı da var

Turistleri, İzmir Limanı’ndaki Gümrük Alanı’nda İzmir Vakfı tarafından oluşturulan ve İzmir kent kimliğini yansıtan İzmir görselleri karşılıyor. Yine Gümrük alanında yer alan Turizm Bilgilendirme Ofisi’nde turistlere Turizm Şube Müdürlüğü’nün uzman personelleri tarafından yönlendirmeler ve tarihi kent merkezi hakkında bilgilendirmeler yapılıyor, broşürler dağıtılıyor.Turistler, üstü açık otobüslerle şehir turu imkanına ve nostaljik tramvay ile Kordon gezisine erişme imkanına da sahip oluyor. Ayrıca Turizm Zabıtası ekipleri ile turistlerin güven içinde kentte seyahat imkanları arttırılıyor.

Yorumlar (0)
banner116
15
açık
banner155