banner92
banner69

CostaVenezia İstanbul’daTürkiye limanlarına yanaşan tarihteki en büyük yolcu gemisi

banner113

Tarihte limanlarımıza yanaşan en büyük yolcu gemisi olan CostaVenezia, İstanbul’da. 2022 tur programına İstanbul’u alan Costa Cruises, filosunun en yenilerinden CostaVenezia ile ilk seferini gerçekleştirmek üzere 27 Nisan 2022 İstanbul’a geldi. 5 gün boyunca Galataport’ta kalacak olan dev gemi, buradan yolcularını alarak 2 Mayıs’ta ilk seferi için Ege’ye açılacak

banner114
YOLCU-DENİZYOLU 28.04.2022, 16:22 Erkan YILMAZ
CostaVenezia İstanbul’daTürkiye limanlarına yanaşan tarihteki en büyük yolcu gemisi

CostaCruises’un 135 bin ton ağırlığında 323 metre boyundaki 5 bin 260 yolcu kapasiteli CostaVenezia gemisi, 27 Nisan 2022 tarihinde saat 16.00 sularında İstanbul’a geldi. Tarihte limanlarımıza yanaşan en büyük gemi olma unvanını taşıyan CostaVenezia, İstanbul’dan Ege’ye açılacağı ilk seferi için Galataport Limanı’na demirledi. Tarihi yarımada manzarasında 5 gün boyunca, Galataport Limanı’nda konaklayacak olan gemi, pazar günü yerli ve yabancı misafirlerinin biniş yapmasının ardından 2 Mayıs günü saat 17.00’de demir alarak, tur programını gerçekleştirmek üzere İstanbul’dan denize açılacak.

2023’e kadar İstanbul’dan 4 farklı program

1 Mayıs itibari ile her Pazar İstanbul GalataPort’tan hareketle Türkiye ve Yunanistan limanlarını 8 ve 15 günlük 4 farklı program dahilinde gezecek olan yolcu gemisi, Kasım ayından itibaren Nisan 2023 tarihine kadar rotasını 12 günlük programı ile Doğu Akdeniz’e çevirecek.CostaVenezia yıllar sonra 2023 Nisan ayına kadar aralıksız düzenleyeceği seferleriyle İstanbul’u ana port olarak kullanan ilk büyük yolcu gemisi olacak. Mayıs ayından itibaren her Pazar günü demir attığı Galataport’ta, dünyanın dört bir yanından gelen 5 bin yolcuyu ağırlamak için hazır bekleyecek.

İstanbul’un içinden Venedik geçiyor!

CostaCruises’un Venedik’ten ilham alarak tasarlanan yeni gemisi CostaVenezia, her köşesinde yolcularına İtalyan kültürünü ve hayat tarzını yaşatmayı vaat ediyor. Marco Polo ve Casanova’nınsofistike ruhunu hissetmek; adeta Venedik sokaklarında dolaşır gibi gemiyi keşfetmek mümkün. Geminin tiyatrosu Venedik “La Fenice” tiyatrosundan ilham alıyor; adeta St. Mark’s Meydanı’nda dolaşırken her adımda Venedikli zanaatkarlar tarafından yapılan gerçek gondolları görmek, İtalyan mutfağının lezzetlerini tatmak mümkün.

İçinde 13 restoranı, 4 havuzu, 3 su kaydırağı ve macera parkı var

13 restoranı ve 7 barı ile misafirlerine unutulmaz bir deneyim sunmayı bekleyen gemide her yaştan misafir için de ayrı eğlence imkanları bulunuyor.4 Havuz ve jakuzi, 3 su kaydırağı bulunan Aqua Park, eğlencenin Tibet köprüleri arasında zirveye tırmandığı bir Macera parkı, dünyaca ünlü dans ve müzikgruplarının ağırlandığı gösteri ve şovları, birbirinden farklı konsept partileri ve casino’su ile CostaVenezia yüzen bir eğlence şehri adeta.

Costa Cruises Türkiye Hakkında:70 yıldır dünya denizlerinde kruvaziyer seyahatlerinin öncüsü olan CostaCruises’ın Türkiye Satış operasyonu Dünya Kruvaziyer Acenteliği ve Turizm LtdSti tarafından gerçekleştiriliyor. Türk kruvaziyer severlere 2013 yılından itibaren hizmet veren Costa Cruises Türkiye; İtalyan tarzı gemi seyahatlerinin mimarı Costa markası ve filosundaki 12 gemi ile misafirlerine dünyayı yeniden keşfetme fırsatını sunuyor. Akdeniz, Kuzey Denizi, Hint Okyanusu, Adriyatik, Karayipler, Güney Amerika, Uzakdoğu, Japon Denizi ve Dünya Turları ile Avrupa’nın en geniş filosuna sahip Costa, gemilerindeki İtalyan tarzı tasarımları, birbirinden leziz yemek sunumları, aktivitelerle dolu gece yaşantısı ve yüksek kabin konforu sayesinde misafirlerinin hayallerini gerçeğe dönüştürmektedir.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner155