banner92

Halk Otobüsü Esnaf Odası'ndan zorunlu açıklama

banner113

İstanbul Özel Halk Otobüsü Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık, özel halk otobüsü işletmecilerini temsil etmeyen kişi ve kurumların yaptığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi hakkında ‘gelen gideni aratır’ başlıklı bir habere yönelik bir açıklama yayınladı.

KENTİÇİ BELEDİYE 22.08.2019, 14:10 22.08.2019, 14:15 Taşıma Dünyası
Halk Otobüsü Esnaf Odası'ndan zorunlu açıklama
banner100
Yapılan açıklamada, “haberin içeriğinde ÖHO  temsilcilerinin  İstanbul büyükşehir belediyesi yetkililerine ulaşamadıkları ve görüşemedikleri ve 4 aydır ödeme alamadıklarını belirtilmektedir bu  açıklama doğru  değildir” denildi.  
banner97
İstanbul Özel Halk Otobüssü Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık’ın açıklamaları şu şekilde; Bağlı bulundukları resmi kurum ise İstanbul Otobüs Özel Halk Otobüsü Sahipleri ve İşletmecileri Esnaf Odası’dır. İstanbul özel halk otobüsleri yıllardır Esnaf Odası ve şirketlerince temsil edilmekte ve edilmeye de devam edecektir. Kurumlarımız haricinde sektörümüzle alakalı ulusal ve yerel basın üzerinden açıklamalar yaparak camiamıza zarar vermeye çalışanların açıklamaları asla bizleri bağlamamaktadır.

Seçim sürecinde ufak bir aksamaya sebep olsa da bu destek ödemeleri, Yeni Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun talimatı ile kısa zamanda ödemeler esnafımıza yapılmıştır. Ücretsiz günler ve tüm destek ödeme belirli bir ödeme takviminde esnafımıza sunulmaktadır. Bu konuda art niyetli açıklamalar yapanların amacı sektörümüze zarar vermektir. 

Seçim öncesi ve sonrasında defalarca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ve ilgili birimlerle sektör  temsilcilerimiz bir araya gelinmiştir. Asla muhatap kabul edilmeme gibi bir durum söz konusu değildir. Hatta yakın zamanda toplu ulaşım ile alakalı İBB ile önemli bir calıştay düzenleyecektir. Birçok sorunumuzun muhatabı da ilgili bürokratlarımızdır ve kendileri ile her hafta düzenli görüşmeler sağlayarak sorunların çözüme yönelik çalışmalar devam etmektedir.” 
Yorumlar (0)
banner92
13
açık