banner69

TEMSA’dan İzmir'e 110 Avenue

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Temsa’dan satın aldığı 110 Avenue otobüsün ilk 50’sini hizmete aldı. 60 araç ise yıl sonuna kadar teslim edilecek. 110 Avenue teslimatının tamamlanmasının ardından İzmir kentiçi ulaşımında hizmet veren Avenue sayısı 410’a ulaşmış olacak.

banner114
KENTİÇİ BELEDİYE 24.11.2016, 19:20 28.11.2016, 17:33 Taşıma Dünyası
TEMSA’dan İzmir'e 110 Avenue
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Temsa’dan satın aldığı 110 Avenue otobüsün ilk 50’sini hizmete aldı. 60 araç ise yıl sonuna kadar teslim edilecek. 110 Avenue teslimatının tamamlanmasının ardından İzmir kentiçi ulaşımında hizmet veren Avenue sayısı 410’a ulaşmış olacak.


Türkiye otobüs pazarının lideri TEMSA, şehirlerarasından sonra kenti ulaşıma yönelikte dev teslimatlara imza atmaya devam ediyor. İzmir ulaşımına 110 adet Temsa Avenue daha katılıyor. Araçların ilk 50 adedi 24 Kasım Perşembe günü düzenlenen törenle, diğer 60 adet ise 15Aralık’a kadar teslim edilecek. 


Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda düzenlenen teslimat törenine Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla, İZULAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Z. Gül Şener Genel Müdür Arda Şekercioğlu, Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, Kamu Satış Müdürü Ayşegül Gökçe, Kamu Satış Yöneticisi Mahir Akkuş, Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Süleyman Yurt, İzmir Bölge Satış Yöneticisi İrfan Özsevim, Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan ve Satış Sonrası Hizmetler Yöneticisi Melik Üçgül katıldı. 


İzmir ulaşımında 410 Avenue 

Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, ESHOT’a gerçekleştirdikleri 300 Avenue teslimatının ardından İZULAŞ filosuna 110 Avenue aracı katılmasından dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını belirterek, “Öncelikle güzel kentimiz İzmir’de bulunmaktan, İzmir’e sunulan bir hizmetin parçası olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek isterim. İzmir kentiçi ulaşımında Avenue konforu ve ayrıcalığını yaşatmak bize gurur veriyor. Kentiçi ulaşımda güvenlik ve konfor büyük önem taşıyor.  Engelli donanıma sahip araçların kullanılması bir zorunluluk. İzmir Büyükşehir Belediyesi de güvenliği üst düzeye taşıyan, engelli vatandaşlarında ulaşım talebine katkı sağlayan araçları hizmete sunabilmek adına çok önemli yatırımlar gerçekleştirdi. Bu yatırım sürecinde bizimde engelli donanımına sahip, üst düzey güvenlik ve teknolojiyi içinde barındıran Avenue araçlarımız 2013 yılında ilk kez İzmir ulaşımında yerini aldı. Halen 300 adet Avenue aracımız ESHOT bünyesinde hizmet veriyor. Bugün teslimatını gerçekleştirdiğimiz 110 adet Avenue ile İzmir ulaşımında hizmet veren Avenue sayısı 410 adede ulaşmış oluyor.  Bugün 1600 dolayında Avenue aracımız Türkiye’nin birçok kentinde ulaşım alanında hizmet veriyor. Kentiçi ulaşımda akıllı sistemlerle birlikte ulaşım konforu artmaya devam edecek. Temsa, üretimini gerçekleştirdiği otobüslerin tamamında hayata geçireceği akıllı sistemlerle hizmet kalitesini daha da üst düzeye taşımaya devam edecek. Temsa 7 metreden 18 metreye ulaşan ürün çeşitliliği ile de sadece ülkemizin değil, tüm dünya pazarlarında öne çıkan bir marka. Temsa hem midibüs, hem şehirlerarası hem de kentiçi ulaşıma araç üreten tek şirket. Bugün 66 ülke yollarında Temsa araçları dolaşıyor.  Bu ülkeler arasında ABD, Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere de yer alıyor. 7 Aralık’ta Aselsan ile birlikte üretimini gerçekleştirdiğimiz yüzde yüz yerli elektrikli otobüsümüzü tanıtacağız. Birçok belediye elektrikli otobüs alımına yönelik çalışmalar yapıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi de bu belediyeler arasında yerini alıyor. Önümüzdeki süreçte elektrikli otobüslerimizin de İzmir yollarında hizmet vermesini hedefliyoruz” dedi.


Avenue otobüslerimiz İZULAŞ’a hayırlı olsun

Yeni Avenue araçların İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne İZULAŞ’a hayırlı olmasını dilediklerini belirten Dinçer Çelik, “Sayın Başkan Aziz Kocaoğlu’nun İzmir’e yaptığı hizmetleri ve İzmir’in geldiği noktayı görmek sadece kentiçi ulaşımına araç sağlayan bir şirketin genel müdürü olarak değil, İzmir’i çok seven bir vatandaş olarak çok mutlu ediyor. 300 adetlik Avenue aracımızın ESHOT filosuna katılması ile başlayan işbirliğimiz bugün İZULAŞ’a 110 adet Avenue ile taçlanıyor. Ben Sayın Başkan Aziz Kocaoğlu ve ekibine bizlere verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Yeni araçlarımızın hem İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne hem de İzmir halkına hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu. 


13 yılda 750 milyon TL’lik otobüs yatırımı 

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 13 yılda yaklaşık 750 milyon liralık otobüs alımı yaptıklarını hatırlattı: “Konforlu ve güvenli ulaşımı sağlamaya çalışıyoruz. Karbon salınımı minimumu indiren araçlarla çalışıyoruz. Halen 364’ü İZULAŞ'ta, 1505'i ESHOT'ta olmak üzere toplam 1869 otobüsle hizmet veriyoruz. 2004-2016 dönemi içinde İZULAŞ şirketi 320 adet otobüs satın aldı. ESHOT Genel Müdürlüğü ise 2004-2016 yılları arasında 1305 araç aldı. Bu otobüsler için 751,7 milyon lira ödedik.” Başkan Kocaoğlu,  Yeni alınan Avenue araçların Temsa’ya, İZULAŞ şirketine, İzmir’e ve İzmirlilere hayırlı, uğurlu olmasını diledi.


Raylı sistem ağı da büyüyor 

Kentiçi ulaşımda raylı sistemin gerekliliğini vurgulayan Başkan Kocaoğlu, 11 km olarak devraldıkları raylı sistem hattını 130 km’ye ulaştırdıklarını belirtti: “Selçuk hattını, Karşıyaka ve Konak tramvaylarını 2017 sonbaharında hizmete almış olacağız. Narlıdere metromuzun onayını Kalkınma Bakanlığı'ndan bekliyoruz. Üçyol'dan Buca Tınaztepe ve Çamlıkuleye ulaşacak 13 km derin tünel metre hattının temelini 2017 yılında atacağız. 53 km’lik Aliağa-Bergama hattının ihalesine de gelecek yıl başlayabilirsek, 2019 Mart seçimlerine yaklaşık 60 km’si inşaat halinde, toplam 250 km’lik raylı sistemle, onurla ve gururla gireceğiz." 


20 elektrikli otobüs 

Hem konforlu ulaşım sağlamaya hem de karbon salınımını azaltmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Kocaoğlu, aldıkları 20 tane elektrikli otobüsü de deneyeceklerini vurgulayarak, “Bu konuda yoğurdu üfleyerek yememiz lazım. Otobüs filolarımızda elektrikli otobüslere dönüşü gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi. 


İzmir Türkiye'nin önünde

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla, Türkiye'nin en ucuz ulaşımının İzmir'de olduğunu hatırlatarak, “İzmir’deki ulaşım sistemi ekonomikliği ile her aileye 200 TL katkı sağlıyor. Avrupa'da toplu ulaşım araçlarının yaş ortalaması 6; İzmir'de 5, İZULAŞ'ta ise 3,2. Günde 1 milyon 950 bin vatandaşımız toplu ulaşımı kullanıyor. 30 ilçeye ulaşım sağlanıyor. ESHOT ve İZULAŞ toplu ulaşımın yüzde 60’ını sağlıyor İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT ve İZULAŞ kuruluşu sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nın da önünde. Bize bu onur ve gururu yaşattıkları için teşekkür ediyorum” diye konuştu. ■TEMSA Avenue otobüsler İZULAŞ’ın hizmet sürecine keyif katacak 


İZULAŞ Genel Müdürü Arda Şekercioğlu, “TEMSA Avenue araçları bizzat kullandım. Kullanımı son derece kolay. Konforlu iç dizaynı yolcuları rahatlatıyor. Sürücü koltuğu, klima sistemiyle son derece yüksek teknolojiye sahip. Avenue otobüsler İZULAŞ’ın hizmet sürecine keyif katacak” dedi. 


Avenue otobüslerin teslimatında açıklamalarda bulunan İZULAŞ Genel Müdürü Arda Şekercioğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin altyapıya ve toplu ulaşıma çok büyük yatırımlar yaptığını vurgulayarak, “Filomuzdaki otobüs sayısı 364’e ulaştı. İZULAŞ günlük olarak, her sabah 110 parkura 280 servis veriyoruz. Günde ortalama 800 bin kişi taşıyoruz. Biz ESHOT’un üçte birini taşıyoruz. Otobüs filosunun yaş ortalaması 13’lerden 3,5’a kadar düştü. Filomuzda gencecik otobüslerimiz var artık. Süreçten mutluyuz. Son eski otobüsleri önümüzdeki dönemde değiştirme planımız var” dedi. 


İzmir’e yakışıyor

Temsa Avenue araçların ilk kez 2013 yılında ESHOT bünyesinde hizmet vermeye başladığına dikkat çeken Şekercioğlu, “Bir kere renkleri çok keyifli. Kırmızı hoşumuza gidiyor. Hem İzmir’e yakışıyor hem de İZULAŞ’ın simgesi gibi oldu. Temsa Avenue otobüslerin kullanımı çok kolay, bizzat kullandım. Konforlu iç dizaynı yolcuları rahatlatıyor. Sürücü koltuğu, klima sistemiyle son derece yüksek teknolojiye sahip bir araç. Avenue otobüsler İZULAŞ’ın hizmet sürecine keyif katacak. Yakıt tüketiminde de çok ciddi şekilde tasarruf sağladığını gördük” dedi. 

Avenue araçlar beğeniliyor 

 ESHOT’un 3 yıldır kullandıkları Avenue otobüslerden, satış sonrası hizmetlerden çok memnun olduğunu belirten Arda Şekercioğlu, “Bize tavsiye ettiler. Biz de hem otobüslerden hem de satış sonrası hizmetlerden çok umutluyuz. Şu ana kadar da ortak çalışmalarımız son derece keyifli geçiyor” dedi. 


TEMSA otobüsler çok akıllı 

Temsa’nın akıllı otobüs çalışmalarını da beğeniyle izlediklerini de açıklayan Arda Şekercioğlu, “Temsa, 3 ay önce Urla’da bir fuara katıldı. Elektrikli ve akıllı otobüslerini orada inceledim. Şu an için fazla akıllı olduklarını gördüm. Geleceğe çok iyi bir hazırlık yapılıyor. Burada önemli olan şehirlerin de akıllı bir altyapıya kavuşması, kullananın da bu araçlara binenlerin de bilinçlenmesi gerekiyor. Önümüzdeki süreçte İZULAŞ bünyesinde biz de elektrikli otobüsleri görmek istiyoruz” diye konuştu. ■

Yorumlar (0)
banner116
30
açık
banner119