banner139
banner69

Turkon Line 2 adet konteyner gemi siparişi verdi

banner113

Turkon tarafından 2 adet 4.012 TEU luktam konteyner gemi siparişi verildi. Grup şirketi Sedef Tersanesi tarafından yapılacak gemilerin birincisinin sac kesim töreni ise 17 Temmuz 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Törene, Turkon Line CEO’su O. Alkın Kalkavan, Sedef Tersanesi Genel Müdürü Erkan Mete, üst düzey yöneticiler ve Tersane çalışanları katıldı.

banner114
YÜK VE EŞYA 18.07.2023, 19:23 Erkan YILMAZ
Turkon Line 2 adet konteyner gemi siparişi verdi

Turkon Line, müşteri ilişkilerinden operasyonun sonuna kadar tüm süreçlerdeki hizmet kalitesini daha da yükseltmeye yönelik olarak yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.Konuyla ilgili değerlendirme yapan Turkon Line CEO’su O. Alkın Kalkavan;“Çevre dostu ve 5 yakıt tipi ile (LNG-Liquid Natural Gas, MGO -Marine GasOil, HFO-HeavyFuelOil,VLSFO-VeryLowSulfurFuelOil, ULSFO-Ultra LowSulfurFuelOil) çalışabilecek şekilde dizayn edilen gemilerle birlikte Turkon Line’ın kapasitesi yüzde 50 artacak. Eco-ship olarak tanımlanan, daha az yakıt tüketip daha fazla yük taşıyabilecek özellikte olan bu gemiler, Türkiye’de inşa edilen 5 yakıt tipi ile çalışan ilk gemiler olacak. Müşteri odaklı hizmet kalitemizi daha da üst seviyeye taşımak adına bu yatırımımızı hayata geçirdik. Kuruluşumuzdan bugüne kadar benimsemiş olduğumuz çevre politikaları ile doğal kaynakların kullanımını ve kirliliğin önlenmesini gözetiyoruz. Bu doğrultuda yeni gemilerimizin de yüzde yüz çevre dostu olarak sürdürülebilir gelişmeye hizmet edeceğine inanıyoruz” dedi.

Turkon Line

25 yılı aşkın süredir Amerika, Avrupa, Akdeniz ve Karadeniz pazarlarında deniz taşımacılığı hizmeti sunan Turkon Line’ın 23 ülkede; 28 Acente, 44 Acente ofisi ve 5 ülkede; 11 Turkon Ofisi bulunuyor. Hedef pazarlara odaklanma stratejisi ve başarıyla uyguladığı “Müşteriye Özel Çözümler” hizmet anlayışı ile sektörde referans noktası.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159