TEMSA’dan Diana Travel’e 5 Maraton, 2 MD9 teslimatı

banner113

TEMSA, turizmin başkenti Antalya’da otobüs teslimatlarına hız kesmeden devam ediyor. Son dönem otobüs yatırımlarında tercihlerini TEMSA’dan yana kullanan turizm taşımacılığının en önemli şirketlerinden Diana Travel, filolarına 5 adet Maraton ve 2 adet MD9 model araç daha ekledi.

banner114
TURİZM TAŞIMA 31.08.2021, 12:45 31.08.2021, 12:55 Erkan YILMAZ
TEMSA’dan Diana Travel’e 5 Maraton, 2 MD9 teslimatı

TEMSA, Avrupa ve diğer bölgelerdeki başarılı satış grafiğini Türkiye pazarında da hızla sürdürüyor. Son olarak, Turizm sektörünün 44 yıllık markası Diana Traveli le satış anlaşması imzalayan TEMSA, düzenlenen teslim töreni ile 5 adet Maraton ve 2 adet MD9 model aracı şirketlerin filosuna dahil etti. Teslimat törenine Diana Travel Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul,  TEMSA Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan KoralpTEMSA Yurtiçi Satış Direktörü Baybars Dağ, Temsa Yurtiçi Otobüs Satış Müdürü İrfan Özsevim, Temsa Antalya Bölge Satış Yöneticisi Volkan Tolunay ve Antalya Oto Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sabır katıldı. 

İyi bir seçim yaptığımızı düşünüyorum

Teslimat sonrasında açıklamalarda bulunan Diana Travel Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, filolarına katmış oldukları Maraton otobüsleri ağırlıklı olarak 30 yıllık iç pazar markamız olan Touristica’nın kültür turlarında kullanmayı planladıklarını belirterek “Bu yıl kültür turunda 18-20 bin aralığında turiste hizmet vereceğiz. Gelecek yılki hedefimiz 30-35 bin arasında turiste hizmet vermek. Biz son model arabalarla bu işi yapıyor olacağız. Karşılıklı olarak iyi bir seçim yaptığımızı düşünüyorum. Bu alışveriş kendi içerisinde birçok dinamiklerle oluştu. İçimizden gelerek yaptığımız, işin finansman matematiğinden çok, duygusal matematiğinin ağır bastığı bir alışveriş oldu. Kendi adıma mutluyum” dedi.

Temsa araçlar beklentilerimizi karşılayacak düzeyde

TEMSA araçlarının tüm beklentilerini karşılayacak düzeyde olduğunun altını çizen Burak Tonbul, “Araçlarla ilgili konuşurken iki noktada talebimiz oldu. Birincisi konforlu koltuklar ve yolcunun rahat edeceği koltuk aralığı. İkincisi yolcuların memnun kalacağı dijital ortamın sağlanması. Maraton ve MD9 bunu fazlasıyla karşılıyor. Öte yandan konfor, performans, sunduğu teknoloji ve üzerinde bulunduğu koltuk kadar yolcu alabiliyor olması açısından bence mükemmel araçlar. Deneyimledikçe bunu daha iyi görebileceğiz. TEMSA’yı tebrik ediyorum vebu iş birliğinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

MD9 için bundan daha iyi lansman olamazdı

TEMSA Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp, bu teslimatın TEMSA için çok önemli olduğunu belirterek, “Turizm sektörünün en önde gelen markalarından olan Touristica ve Diana Travel’in filosunda ürünlerimizin yer alıyor olması markamızı daha da güçlendiren bir unsur. Aynı zamanda bizler için de yeni fırsatlar sunacak bir iş birliği bu. Üstelik yıllardır yurtdışına ihraç ettiğimiz ve yurtdışı taşımacılardan büyük beğeni toplayan MD9 ürünlerimizin böylesine güçlü bir turizm markası olan iki şirketin filosunda yer alacak olması bu ürünün de yurtiçindeki saha başarısını çok ileriye taşıyacak. Bu teslimatın ayrı bir önemi de MD9 otobüslerimizin Türkiye lansmanını yapmadık ama en önemli lansman böyle bir güçlü turizm markasının filosunda yer almak olacak. Bundan daha iyi de lansman olamazdı. Bu yüzden çok mutluyuz ve gururluyuz” dedi.

Satış sonrası hizmetimizle yola devam ediyoruz

TEMSA Yurtiçi Satış Direktörü Baybars Dağ, Diana Travel’in otobüs filosunun tamamının TEMSA markasından oluştuğunu vurgulayarak, “Düzenlediğimiz tören ile 12 metrelik 4 Maraton, 1 adet 13 metrelik Maraton VIP ve 9.5 metrelik 2 adet MD9 otobüsü turizm sektörünün marka haline gelmiş iki şirketi Touristica ve Diana Travel’e teslim ettik. Bizim için aynı zamanda referans niteliğini taşıyan bu anlaşma özellikle 39 koltuklu MD9 için çok önemli bir pazar oluşturacak. Araçların ayrıca kültür turunda kullanılacak olmaları da çok önemli bir süreç. Kültür turu yolcusu arabanın daha yüksek ve konforlu olmasını ve yeni olmasını istiyor. Araçlarımız bu ihtiyaçlara cevap verecek. Bugün arabaları teslim ediyoruz ama bizim işimiz araçların kontağı çevrilip yola çıktığında başlıyor. Bundan sonraki süreçte satış sonrası hizmet süreçlerimizle de bu arabaların sorunsuz çalışmasını sağlamak öncelikli hedefimiz” dedi.

Antalya Oto

Araçların satışını gerçekleştiren TEMSA bayisi Antalya Oto Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sabır ise, “MD9 ve Maraton araçlarımızın hayırlı olmasını ve bol kazançlar getirmesini diliyorum. Bundan sonra işbirliği sürecinin artarak devam edeceğini inanıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159