banner92

Kâmil Koç satıldı

banner113

Türkiye'nin ilk kara yolcu taşıma şirketi Kamil Koç, Alman Flixmobiliy'e satıldı. Satış rakamı açıklanmadı.

GÜNDEM 22.08.2019, 11:19 22.08.2019, 13:16 Taşıma Dünyası
Kâmil Koç satıldı
banner100
Türkiye'de 93 yıldır hizmet gösteren ilk otobüs firması Kamil Koç'a ilişkin önemli gelişme yaşandı. 1000 araçlık filosu bulunan ve 2013 yılında sermaye şirketi Actera Group'a satılan Kamil Koç'un Flixmobiliy GMBG'ye devri için Rekabet Kurumu'na başvuru yapıldı.
 
Kamil Koç 2013 yılında Actera Group’a 65 milyon dolara satılmıştı. Actera Group’un başında İsak Antika bulunuyor. Şirketin merkezi İstanbul’da.


İsak Antika

‘BİLGİ VE DENEYİMİNDEN FAYDALANACAĞIZ’
Anlaşmayla ilgili değerlendirmede bulunan FlixMobility Kurucusu ve CEO'su Jochen Engert, “Kamil Koç'u ailemize katarak Türkiye seyahat pazarında yeni bir dönem başlatacağımız için çok heyecanlıyız.

Biz FlixBus olarak herkes için çevreci ve akıllı bir seyahat deneyimi sunma vizyonuyla hareket ediyoruz ve yenilikçi ruhumuzu, akıllı teknolojik hizmetlerimizi ve yüksek güvenlik ve kalite standartlarımızı Türkiye'deki otobüs yolcularına sunarken, Kamil Koç'un neredeyse yüz yıllık deneyim ve bilgisinden faydalanacağımız için mutluyuz. Mevcut ürün ve hizmetlerle ilgili yapacağımız değerlendirmelerin ardından, müşteri deneyimini iyileştirmek için sefer ağımızı daha da genişletmeye, veriye dayalı çözümlerimiz ve algoritmalarımızla tarifelerimizi müşteri taleplerine göre iyileştirmeye odaklanacağız. Teknoloji platformumuz ve diğer yeniliklerimizle Türkiye'deki otobüs yolcularına uygun maliyetli, yüksek kaliteli ve daha bütüncül bir seyahat deneyimi sunacağız” dedi.

TÜRKİYE'NİN İLK KARA YOLCU TAŞIMA ŞİRKETİ
1926 yılında kurulan Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. Türkiye'nin ilk kara yolu yolcu taşıma şirketi olarak 93 yıldır faaliyetlerine devam ediyor. Kâmil Koç toplam 67 il, 271 ilçede ve 861 bilet satış noktası bulunuyor. Firmanın ortalama bin 100 araçlık filosu bulunuyor. Şirket 2020'de bin 800 araçlık filoyla 30 milyon yolcuya hizmet vermeyi hedefliyor. Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. bugün Türkiye'nin en büyük 500 firması arasında yer alıyor.

Türkiye'nin ilk kara yolcu taşıma şirketi Kamil Koç, Alman Flixmobiliy'e satıldı. Satış rakamı açıklanmadı.

Kaynak: Sözcü


FlixBus Hakkında


Misyonumuz: Herkesin dünyayı keşfedebilmesi için çevreci ve akıllı seyahat

FlixMobility, FlixBus adıyla kurulduğu 2013 yılından beri 100 milyondan fazla insanın seyahat etme biçimini kökünden değiştiren, yenilikçi bir seyahat hizmeti sunar. Teknoloji girişimi, e-ticaret platformu ve sürdürülebilir bir ulaşım ağı şirketinin eşsiz bir birleşimi olarak çok kısa bir sürede Avrupa’nın en büyük şehirlerarası otobüs ağını oluşturan FlixBus, bütçeleri ne olursa olsun tüm seyahatseverlere dünyayı keşfetme imkanı sağlar.

Geleneğin teknolojiyle buluşması: Başarı hikayemiz
banner97

FlixBus olarak başarı hikayemizi, geleneksel otobüs sektörünün dijitalleştirilmesi olarak özetliyoruz. FlixBus uygulaması, e-biletleme, otobüslerde ücretsiz Wi-Fi ve priz hizmetleri, otobüslerimizi anlık olarak takip edebileceğiniz GPS izleme sistemi ve otomatik rötar yönetim sistemi gibi teknolojik çözümlerimiz sayesinde, geleneksel otobüs yolculuğunu yeniden tanımlıyoruz. Akıllı ağ planlaması ve dinamik fiyatlandırma ile müşterilerimize her zaman en iyi teklifi sunuyoruz.
Yeşil FlixBus filomuz, pek çoğu yerel aile şirketi olan KOBİ’lerle yaptığımız yakın iş birliklerine dayanıyor. Bölgesel iş ortaklarımız olan KOBİ’ler, otobüslerimizin günlük operasyonlarından sorumlu olarak faaliyet gösteriyorlar.

Genç Alman girişimden Avrupa'nın 1 numarasına

FlixMobility, sürdürülebilir otobüs seyahatini konforlu ve uygun maliyetli kılma vizyonunu paylaşan üç genç girişimci tarafından Münih’te kuruldu. 2013 yılında Alman otobüs piyasasının serbestleştirilmesinin ardından resmi olarak faaliyetlerine başlayan FlixBus, çok kısa bir sürede uzun mesafe seyahatlerde ülkenin lider hizmet sağlayıcısı haline geldi.
FlixBus 2015 yılında, Fransa, İtalya, Danimarka, Hollanda, Hırvatistan’da sunduğu uzun mesafe güzergahları ve Norveç, İspanya ve İngiltere’ye sunduğu sınır ötesi hizmetleriyle ağını uluslararası alanda genişletmeye başladı. 2018 yılında ise FlixBus ABD, uzun mesafe seyahatlerde Amerika’da yeni alternatifler sunmak üzere yola çıktı.
Günümüzde dünyanın her yerinden yolcular Avrupa’nın en geniş uzun mesafe otobüs hizmetinden ve karma ulaşım seçeneklerinden faydalanabiliyorlar. FlixBus’ın misyonunun ardında Los Angeles’tan Münih, Berlin, Paris’e, Milan ve Zagreb’den Stockholm, Amsterdam, Budapeşte, Bükreş, Madrid ve Varşova’ya binden fazla çalışana sahip uluslararası bir ekip ve Avrupa ve ABD’nin dört bir yanındaki iş ortakları bulunuyor.

Flix Verileri
 
100+ milyon yolcu
Faaliyete başladığımız günden bugüne 100 milyondan fazla seyahatsever FlixBus ile yolculuk yaptı. Söz konusu yolculukların 40 milyonu, 2017 yılında gerçekleşti.
 
29 ülkede 2.000'den fazla güzergah
FlixBus 29 ülkede 2.000'den fazla güzergahı birbirine bağlıyor ve bu sayı neredeyse her gün artıyor.


Günde 350.000+ otobüs seferi
Her 30 dakikada bir kalkan 350.000’den fazla otobüs seferi ile seyahatseverleri gidecekleri yere güvenle ulaştırıyoruz.
Yorumlar (0)
banner92
13
açık