banner92

Trafikteki araçların yaş ortalaması 15’e yaklaştı. İkinci ele olan talep, bu yıl da devam edecek

banner113

Son dönemde gelen zamlar ve çip krizinin etkisiyle galerilerde sıfır araç bulmak neredeyse imkansız hale gelirken, ikinci el piyasalarındaki hareketlilik artmaya devam ediyor. İkinci el online araç alım satım platformu VavaCars, stratejik ortağı Petrol Ofisi’nin yüzde 100 iştiraki olan finansman şirketi Credin sayesinde, araç sahibi olmak isteyenlere sunduğu hızlı ve avantajlı kredi seçenekleriyle uçtan uca dijital çözümler sunuyor.

banner114
İKİNCİ EL 22.03.2023, 14:14 22.03.2023, 14:38 Erkan YILMAZ
Trafikteki araçların yaş ortalaması 15’e yaklaştı. İkinci ele olan talep, bu yıl da devam edecek

2022’den bu yana yaşanan çip krizinin etkisiyle galerilerde sıfır araç bulmak zorlaşırken, araç sahibi olmak isteyenler ikinci ele yöneldi. Sektörünün öncüsü online ikinci el araç alım satım platformu VavaCars da, Türkiye’de ilk kez Credin’in geliştirdiği uçtan uca dijital araç kredisi ile araç sahibi olmak isteyenlere hızlı ve kolay kredi desteği sağlıyor.

“Müşterilerimize tek tıkla avantajlı krediler sunuyoruz”

Sıfır araçlara erişimde yaşanan aksaklığın etkisiyle fiyatların önümüzdeki süreçte daha da yükseleceğine dikkat çeken VavaCars Operasyon Grup Başkanı Taner Timirci, düşük faiz oranları nedeniyle şu an araç almanın tam zamanı olduğunu söyledi. Timirci, şu ifadeleri kullandı: “Araç sahibi olmak isteyenlerin karşılaştığı en büyük sorunlardan bir tanesi de krediye erişim problemi. Biz de VavaCars olarak, Credin ile iş birliğimiz sayesinde müşterilerimizi düşük maliyetli, hızlı ve kolay kredi seçenekleriyle buluşturuyoruz. Her aşamasında dijital çözümler sunduğumuz hizmetlerimizin merkezine ise premium kalite ve düşük maliyet anlayışını alıyoruz. Bu imkanlar sayesinde ikinci el bir araca sahip olma maliyetini piyasa koşullarına göre uygun hale getiriyoruz. Bilindiği gibi bankalarda kullanılan araç kredileri, noter ve ipotek işlemleri gibi süreçler nedeniyle çok fazla zaman alan uygulamalar. Credin ile yaptığımız iş birliği kapsamında sadece avantajlı faiz oranları sunmakla kalmıyor, bunu dijital yollarla yaparak aynı zamanda müşterilerimizin tek tıkla istediği araca sahip olmasının yolunu açıyoruz. Bu işlemleri dakikalar içerisinde ön onay vererek dijital yollarla gerçekleştiren ilk ve tek kurum olarak, müşterilerimize aynı gün içinde hem kredi kullanma hem de araç satın alma imkanı tanıyoruz.”

Kilometre garantisi, servis bakımı, ekspertiz, kredi ve sigorta hizmetleri ile sektörde büyük bir fark yaratıyoruz

Trafikteki araçların yaş ortalamasının 15’e yaklaştığı belirten Taner Timirci, “Üretim maliyetlerindeki artış, küresel enerji krizi, hammaddeye erişim sorunu ve enflasyon etkisiyle zamlanan sıfır araç fiyatlarına karşın tüketici gelirlerinin yetersiz kalması, araç sahibi olmak isteyenleri ikinci ele yönlendirdi. Bunun da etkisiyle trafikteki araçların ortalama yaşı 2022 sonu itibarıyla 15’e dayandı. Söz konusu şartların 2023’te de devam edeceğini düşünecek olursak, ikinci el araçlara olan ilginin giderek yükseleceğini düşünüyoruz. İşte bu nokta VavaCars olarak müşterilerimizin hızlı ve güvenli bir şekilde araç sahibi olması için devreye soktuğumuz hizmetler ve iş birliklerimiz sayesinde kilometre garantisi, servis bakımı, ekspertiz, kredi ve sigorta hizmetleri ile sektörde büyük bir fark yaratıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner92
banner116