banner92
banner139
banner69

Coşkunöz Holding yeni CFO’su Hüseyin Burak Dağlı oldu

banner113

Türkiye’nin köklü sanayi kuruluşlarından Coşkunöz Holding’de CFO görevini mali işler alanında uzun yıllara dayanan deneyimiyle Hüseyin Burak Dağlı üstlendi.

banner114
İŞLETME / İK 03.07.2023, 12:33 18.07.2023, 13:37 Erkan YILMAZ
Coşkunöz Holding yeni CFO’su Hüseyin Burak Dağlı oldu
banner100

1950 yılından bu yana otomotiv başta olmak üzere savunma, havacılık, bilişim, lojistik gibi alanlarda faaliyet gösteren Türkiye’nin öncü sanayi kuruluşlarından Coşkunöz Holding, kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Hüseyin Burak Dağlı Coşkunöz Holding CFO’suolarak göreve başladı. Dağlı, finans sektöründe uzun yıllara dayanan deneyimi ile Coşkunöz Holding’in tüm mali işler, hukuk ve dış ticaretfonksiyonlarından sorumlu olacak.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Hüseyin Burak Dağlı,mezuniyetinin ardındaniş hayatına denetim sektöründe başladı. 5 yılı KPMG Türkiye’de olmak üzere denetçi olarak geçirdiği 6 yılın ardından, reel söktörde çeşitli firmalarda mali kontrolör, mali işler müdürü, bölge finans direktörü, CFO, mali işlerden sorumlu genel müdür yardımcısı gibi çeşitli yöneticilik görevlerinde bulundu. 2013 – 2018yılları arasında Birleşik Arap Emirlikleri’ndeJohnson Controls firmasının Orta Doğu MerkezindeFinansal Dönüşüm ve Denetim, Körfez ÜlkeleriBölgesiFinans ve Gelişen Piyasalar ve Dağıtım Kanalları Bölgesi FinansDirektörlükleri görevlerini üstlendikten sonra 2018 yılı başında Türkiye’ye döndü. Nisan 2021’e kadar Şişecam Düzcam (Trakya Cam) CFO’luğuve Şişecam’ın çeşitli iştiraklerininyönetim kurulu üyeliği görevlerindebulunan Dağlı, ardından Federal MogulPowertrain Otomotiv A.Ş.’deMali İşler, Hukuk ve Bilgi Teknolojilerinden sorumluGenel Müdür Yardımcısı –CFO olarak görev yaptı.

Coşkunöz Holding 

Temelleri 1950 yılında atılan Türkiye’nin en köklü sanayi kuruluşlarından Coşkunöz Holding; ağırlıklı otomotiv olmak üzere, savunma, havacılık, bilgi teknolojileri ve lojistik olmak üzere 5 sektörde 12 şirketle faaliyet gösteriyor. Bünyesinde yer alan Türkiye'nin en büyük otomobil parçası ve pres kalıbı üreticisi şirketleriyle; Ford, Renault, Nissan, Dacia, Hyundai, Honda, Volkswagen, Mercedes Benz, Türk Traktör ve Stellantis (Fiat, Peugeot, GM) gibi birçok otomobil markasının tedarikçisi konumunda bulunuyor.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117
banner155