banner69

Legrand Grup Türkiye’de üst düzey bir atama gerçekleşti

banner113

21 yıldır Legrand Grup Türkiye’de çeşitli görevlerde yer alan Gül Sevinç Selçuk, CMO görevini üstlenecek.

banner114
İŞLETME / İK 06.09.2023, 10:30 Erkan YILMAZ
Legrand Grup Türkiye’de üst düzey bir atama gerçekleşti

21 yıldır Legrand Grup Türkiye’de çeşitli görevlerde yer alan Gül Sevinç Selçuk, CMO görevine getirildi. Gül Sevinç Selçuk, Legrand Grup çatısı altında yer alan ve 1990 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren Legrand Grup Türkiye bünyesindeki Legrand, İnform, Estap ve Bticino markalarının pazarlama ve iletişim stratejilerinin oluşturulmasına ve uygulanmasına liderlik edecek.

Gül Sevinç Selçuk Kimdir?

Gül Sevinç Selçuk, lise eğitimini Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden lisans eğitimini alarak mezun olmuş, Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yönetim-Organizasyon alanında yüksek lisans yaptı. Otomotiv ve tekstil sektörlerinde satış planlama ve üretim planlama alanlarında çalıştıktan sonra 2002 yılında Legrand Elektrik bünyesine dahil olan Gül Sevinç Selçuk, 2011 – 2018 yılları arasında Kalite Departman Müdürü ve 2018 yılından itibaren de Ülke Pazarlama Direktörü görevlerinde yer aldı. Gül Sevinç Selçuk, 1 Eylül 2023 itibarıyla Legrand Grup Türkiye’de Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı, CMO (Chief Marketing Officer) görevini yürütmeye başladı. Toplumsal cinsiyet eşitliğini destekleyen elle@legrand (Legrand’ta Kadın) platformunun da lideri olan Selçuk, Maltepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Fakültesi’nde Danışma Kurulu Üyesi.

Legrand Grup

Merkezi Fransa’da bulunan Legrand, bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzman. 180 ülkeyi kapsayan ticari faaliyetleri, 39 binden fazla çalışanı ve yaklaşık 300 bin farklı ürün referansına sahip Legrand Grup’ un konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için komple sistem çözümleri bulunuyor. Konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için trafo, şalt ürünleri, dağıtım panoları, kesintisiz güç kaynağı, kablo taşıma sistemleri, anahtar priz, ev otomasyon sistemleri, acil durum aydınlatma ürünleri, yapısal kablolama ve aydınlatma kontrol sistemlerine kadar uçtan uca komple sistemler sunuyor.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159