banner92
banner69

Mercedes-Benz Türk Ventures başvuruları devam ediyor

banner113

Mercedes-Benz Türk Ventures x Fark Labs Tekmer Hızlandırma ve Yatırım Programı başvuru toplamaya devam ediyor. Söz konusu programa; Türkiye’de kurulu pazara çıkmış veya çıkma aşamasındaki girişimler ile teknoloji geliştirme bölgelerinde kurulu teknopark firmaları ve THS 6 seviyesindeki girişimler 8 Mayıs 2022 gece yarısına kadar başvurabilecek.

banner114
İŞLETME / İK 29.04.2022, 14:25 29.04.2022, 14:28 Erkan YILMAZ
Mercedes-Benz Türk Ventures başvuruları devam ediyor

2017 yılında StartUP programı ile Türkiye’nin yenilikçi kalkınmasına destek vermeye başlayan Mercedes-Benz Türk,“Mercedes-Benz Türk Ventures” adını verdiği fon ile verdiği bu desteği 2022’de daha odaklı ve daha uzun soluklu bir yatırım programına dönüştürdü. Mercedes-Benz Türk’ün 2021 yılında gerçekleştirdiği teşvikli AR-GE harcamalarının yüzde 2’sini yenilikçi girişimlere aktaracak olan fon, Türkiye’deki girişim ekosistemine yatırım yaparken, şirketin gücünü ve olanaklarını mobilite dünyasını değiştirecek girişimlere açıyor.

Türkiye’dekurulu pazara çıkmış veya çıkma aşamasındaki girişimler ile teknoloji geliştirme bölgelerinde kurulu teknopark firmaları ve THS 6 seviyesindeki girişimlerin katılımına açık olanMercedes-Benz Türk Ventures xFark Labs Tekmer Hızlandırma ve Yatırım Programı için başvurular 8 Mayıs 2022 gece yarısına kadar kabul edilecek. Programa başvuru yapmak isteyen girişimler başvurularınıhttps://www.farklabs.com/mbtventures adresi üzerinden online olarak gerçekleştirebiliyor.Mayıs ayı sonunda sonuçlanacak ön elemeyi geçen startuplaraltı hafta sürecek eğitim ve mentorluk programına katılacaklar. Programı takiben Temmuz ayında gerçekleştirilecek Bootcamp ve Demo Day’in ardından yatırım yapılacak girişimler belirlenecek.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner155