banner92
banner139
banner69

Norm Holding bünyesinde faaliyet gösteren Norm Tooling “Türkiye'nin En İyi İşyeri” ödülüne layık görüldü

banner113

Ege Bölgesi ve Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan Norm Holding bünyesinde faaliyet gösteren Norm Tooling, Kincentric Best Employers (En İyi İşyerleri) Programı 2021 yılı değerlendirmesinde “Türkiye'nin En İyi İşyeri” ödülüne layık görüldü.

banner114
İŞLETME / İK 18.06.2022, 10:45 18.06.2022, 10:50 Erkan YILMAZ
Norm Holding bünyesinde faaliyet gösteren Norm Tooling “Türkiye'nin En İyi İşyeri” ödülüne layık görüldü
banner100

Çalışan deneyimini ve iş sonuçlarını olumlu yönde etkileyen temel eylemleri değerlendirerek ve etkinleştirerek kuruluşlarla ortaklık yapan Kincentric tarafından 2018 yılından beri düzenlenen ödül programında tüm paydaşlar için daha iyi iş sonuçlarına, daha verimli dönüşüme ve daha fazla organizasyonel etkinliğe odaklanılıyor. Çalışan bağlılığı, çeviklik, liderlik ve yetenek odağı olmak üzere dört endeks üzerinden değerlendirilen kuruluşlar; çalışanlardan toplanan anket verileri kullanılarak ülke düzeyinde her kuruluş için bu dört endeksin hesaplanmasının ardından ilgili Kinectric eşikleriyle karşılaştırılarak en iyi işveren belirleniyor.

Norm Holding firmalarından Norm Fasteners Somun ve Norm Cıvata’nın üretim kalıplarını karşılamak amacıyla kurulan Norm Tooling, günümüzde kendi hammaddesini alıp kendi bağlantı elemanlarını üretiyor. Sadece Norm Holding firmalarına değil, yurt içi ve yurt dışı firmalara da ürün verebiliyor olması nedeniyle Türkiye’nin en büyük cıvata-somun kalıp üreticisi olma özelliği de taşıyor. Yıllık 400 bin kalıp ve 40 milyondan fazla ürün işleyebilen Norm Tooling, Avrupa’nın en büyük entegre kalıp fabrikası olma vizyonu doğrultusunda; ısıl işlem tesisi kurulumu için harekete geçmesinin yanı sıra kaplama tesisi için yatırım planlamalarına başladı.

“Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma hedefi içindeyiz”

Yeni yapılacak tüm yatırımlarını insan ve doğaya hizmet edecek şekilde planladıklarını belirten Norm Tooling İş Birim Direktörü Birol Durdu “Tam otomasyonlu işleme makineleri sayesinde müşterilerimizin özel isteklerine göre robotlar yardımı ile paketleme işlemi yaparak insan sağlığına önem verdiğimizi göstermiş oluyoruz. Kalıp alanında aldığımız yeni tezgahlarda 3 prosesi tek seferde bitirme hedefimizin tek nedeni; enerji kullanımını azaltmaktır. Bu sayede daha az enerji kullanarak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma hedefi içindeyiz. Diğer tüm Norm Holding firmalarında olduğu gibi kendi GES tesisi kurulumuzu da yaparak kendi enerjimizi de üretir duruma geleceğiz. Ayrıca gündüz vardiyalarında doğal aydınlatma sistemleri ile enerji tüketimimizi doğadan karşılama yolunda da ilerliyoruz.” dedi. Durdu, sözlerine şöyle devam etti: “’En ileriye birlikte’ hedefiyle sürdürdüğümüz yolculuğumuzda çalışanlarımız ve müşterilerimiz için duyarlı bir işveren markası ve iş ortağı olma yolunda ilerliyoruz. Bu başarıda payı bulunan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.” 2003 yılında 13 kişilik kadrosu ile ile 500 metrekarelik alanda kurulan Norm Tooling, bugün 250’den fazla çalışma arkadaşı ve 10 bin metrekarelik fabrika alanıyla faaliyetlerine devam ediyor.

Norm Holding

1973 yılında, İzmir Bornova'da çift vuruşlu bir set makine ile cıvata üretimiyle sektöre adım atıldı. Kazanılan başarılar sayesinde 1994 yılında, şu an faaliyette olan İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yeni ve modern tesisleri kuruldu. Cıvata üretimiyle başlayan bu yolculuk pek çok şirketin katılmasıyla devam ederek zaman içinde büyük bir holdinge dönüştü. 2023’de Cumhuriyetimizin 100. yılı ile birlikte kuruluşunun 50. Yılını kutlayacak olan, bağlantı elemanları sektöründe lider ve öncü konumunu sürdüren Norm Holding, otomotiv yan sanayi başta olmak üzere beyaz eşya, elektronik, mobilya, inşaat ve makine sektörlerindeki ana üreticilerin ve güçlü markaların çözüm ortağı olarak ulusal ve uluslararası pazarlarda hizmet vermeye devam ediyor.Bünyesinde bugün; 3500’den fazla çalışanı ile 4’ü yurt dışında olmak üzere toplam 20 şirket ve 12 üretim tesisi bulunduran, Türkiye’de sektöründe öncü konumda olan Norm Holding’in İzmir ve Salihli’de bulunan üretim tesisleri ile yıllık üretim kapasitesi 165.000 tondur.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117
banner155