Seger’den yeni atamalar

Korna ve AVAS üretiminde Türkiye’de ilk sırada yer alan, ampul ve akü ürünleri ile ürün gamını her geçen gün genişleten, yüzde yüz yerli sermayeli Seger Markasının Ticari Genel Müdürlük pozisyonunda Mine Tuna, Teknik Genel Müdürlük pozisyonunda Tolga Kumral görevlerini sürdürecek.

banner114
İŞLETME / İK 04.04.2024, 19:15 Erkan YILMAZ
Seger’den yeni atamalar

70 ülkeye ihracat yapan, araç üreticilerinin ve yenileme pazarının ihtiyaçlarına yönelik ürünler sunan, Tesla ve TOGG gibi yeni nesil teknolojilere sahip araçların da kornalarını tedarik etmesiyle dünya otomotiv yan sanayi alanında güçlenen Seger, yeni bir yapılanmaya giderek genel müdür koltuğunu iki genç yöneticiye emanet etti. Yeni görev dağılımıyla Seger’in yine yönetim kadrosu bünyesinden atanan genel müdürler Mine Tuna ve Tolga Kumral; teknik, üretim, ticari, idari ve insan kaynakları alanlarındaki farklılaşmış öne çıkan yönleriyle Seger’i daha da güçlendirecek.

Mine Tuna, Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Tuna, 2001 yılında Eczacıbaşı’nda satış temsilcisi olarak başladığı profesyonel iş hayatına Pirelli Kablo firmasında İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak çalıştıktan sonra Seger’de devam etti. Seger’deki kariyerine 2003 yılında İnsan Kaynakları ve Çevre Sorumlusu olarak başlayan Tuna; Kalite Müdürü ve Ticaret Koordinatörlüğü görevlerini başarıyla yürütmesinin ardından 2024 yılı itibariyle “Ticari Genel Müdür” olarak atandı.

Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Tolga Kumral, 2004 yılında profesyonel iş hayatına adım attı. AG Otomotiv’de CAD & CAM Mühendisi, Tezeller Karoseri firmasında Tasarım Mühendisi olarak görev aldıktan sonra, 2006 yılında Seger’de Proje Mühendisi olarak başladı. Seger’de sırasıyla Proje ve Metod Şefi, Mühendislik Müdürü, Teknoloji Koordinatörü görevlerini başarıyla yürüttü. Kumral, Seger’deki 18 yıllık başarılı kariyer yolculuğuna “Teknik Genel Müdür” olarak devam edecek.

Seger

Korna Ve AVAS üretimininde Türkiye’de ilk sırada yer alan, ampul ve akü grubu ile ürün gamını her geçen gün genişleterek, ticarette dünya çapında varlık gösteren, yüzde 100 yerli sermayeli Seger, bugün ülkemizde ve dünyada önemli araç üreticileri ile yaptığı anlaşmalarla elektrikli, havalı korna ve AVAS üretiminde bir marka haline geldi. Seger; TOGG, Tesla, Renault, MAN, Mercedes-Benz, Dacia, Isuzu, Audi, Volkswagen, Ford, Mitsubishi ağır vasıta ve iş makinalarında BMC, Karsan, JCB, Iveco, Temsa, Otokar, DAF, traktör ve tarım makinalarında Hattat, Çukurova, Tümosan, Türk Traktör, Taral, Bozok Traktör, Hars Traktör, motosiklet grubunda ise Indian Motorcyle, Bigdog Victory, Polaris gibi dünya devlerine korna tedariği yapmaktadır. Seger, Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya’da olmak üzere dünyada 70’in üzerinde ülkeye satış yapıyor.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153