banner92
banner69

Daimler Truck, gelecek vizyonunu 2022 IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda tanıtıyor

banner113

Daimler Truck, 2022 IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda sergilediği kamyon modellerinin yanı sıra geleceğe ışık tutan yenilikçi çözümleriyle sektöre yön vermeye devam ediyor. Hannover'deki IAA Transportation 2022 Basın Günleri'nde NMC°3 bataryalı Mercedes-Benz eCitaro prömiyerini kutladı. Fuarda, Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen Actros L modeli de ziyaretçilerle buluşuyor. IAA Transportation 2022 Basın Günleri'nde SetraComfortClass ve TopClass modellerinin prömiyerleri gerçekleştiriliyor.

banner114
PİYASA 19.09.2022, 17:50 Erkan YILMAZ
Daimler Truck, gelecek vizyonunu 2022 IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda tanıtıyor

Daimler Truck, Almanya’nın Hannover kentinde 19 – 25 Eylül 2022 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak olan IAA Ticari Araç Fuarı’nda, kamyon modellerinin yanı sıra geleceğe ışık tutan yenilikçi çözümlerini sergiliyor. Marka, sunduğu teknolojilerle güvenlik, konfor ve çevrecilik noktasında sektöre yön vermeye devam ediyor. Daimler Truck,fuarda başta Mercedes-Benz Actros L, Mercedes-Benz eActrosLongHaul, Mercedes-Benz eActros 300 ve Mercedes-Benz GenH2 modelleri olmak üzere birçok kamyonunu sergiledi.

Uzun mesafe taşımacılığın amiral gemisi Actros L

Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilenMercedes-Benz Actros L, premium dizel kamyon segmentinde bir kez daha yeni standartlar belirliyor. Actros serisinin en üst versiyonu, bir kez daha Mercedes-Benz Trucks'ın her zaman müşterilerinin ve sürücülerinin ihtiyaçlarına odaklanma iddiasının altını çiziyor. StreamSpace, BigSpace ve GigaSpace versiyonları bulunan 2,50 metre genişliğindeki kabin, Mercedes-Benz Actros L’nin üst düzey sürüş konforu iddiasını ortaya koyuyor. Kabinin düz zemini konforlu bir atmosfer sağlıyor. İyileştirilmiş ses ve ısı yalıtımı, gürültü seviyesini azaltıyor ve hem sürüş esnasında hem de dinlenme esnasında kabin içinde geçen süreyi daha da keyifli hale getiriyor.

Mercedes-Benz Actros L’de gelişmiş sürüş destek sistemleri sürüş güvenliğine katkı sağlıyor. Yaya algılama özelliğine sahip beşinci nesil acil durum fren yardımcısı Aktif Fren Asistanı (ABA 5), Şeritte Kalma Asistanı ve ikinci nesil MirrorCam dışında donanım seçeneği olarak Seviye 2 kısmen otomatik sürüş için ikinci nesil Active Drive Assist (ADA 2) veya Aktif SideguardAssist (ASGA) bunlardan bazıları.

Fuarda ayrıca Mercedes-Benz Actros L’nin sınırlı üretime sahip Edition 3 versiyonu da tanıtılıyor. NMC°3 bataryalı Mercedes-Benz eCitaroIAA Transportation 2022 Basın Günleri'nde prömiyerini kutladı

Daimler Buses, tamamen elektrikli şehir otobüsleri için batarya teknolojisinin hızlı gelişimine katılmasına katkı sağlıyor. Hannover'deki IAA Transportation 2022 Basın Günleri'nde prömiyerini kutlayan NMC°3 bataryalı Mercedes-Benz eCitaro ile bu durum kanıtlanıyor.

Mercedes-Benz eCitaro'nun 2018'deki dünya prömiyerinde alıcılarının her zaman en yeni batarya teknolojisinden yararlanacağını belirten Daimler Buses,NMC3 bataryalarını araçta sunmaya başlayacak. 2022 yılının son çeyreğinde Mercedes-Benz eCitaro’da sunulması hedeflenen bataryalar sayesinde daha uzun menzil sağlanırken, bataryalar da daha modüler bir yapıya kavuşacak.

Yeni nesil SetraComfortClass ve TopClass’ın dünya prömiyeri gerçekleşti

Premium marka Setra'nın yeni nesil otobüsleri ComfortClass ve TopClassmodelleri IAA Ticari Araç Fuarı’ndadünya prömiyerini yaptı. Yeni nesil ComfortClass ve TopClass, markanın yeni aile yüzünü taşıyor.

Yeni Setra modellerinde dış tasarımdaki yeniliğe ek olarak birçok teknolojik özellik sunuluyor. Bu sistemler Setramodellerini daha güvenli, daha konforlu, daha kullanıcı dostu, daha ekonomik ve çevre dostu hale getiriyor. SetraComfortClass ve TopClass, mesafesinin korunmasına ve aracın şeritte kalmasına aktif olarak yardımcı olan yeni Aktif Sürüş Desteği 2 (ADA 2) ve acil fren destek sistemi Aktif Fren Desteği 5 (ABA 5) ile donatılan Avrupa'daki ilk otobüs olma özelliğini de taşıyor.

Fuarda konuklar, SetraComfortClass ve TopClass ile Mercedes-Benz BenzIntouro K hybrid modelinin sürüş deneyimi etkinliklerine katılarak bu yeni otobüsleri yolda deneyimleme şansına erişti

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner155