banner92
banner139
banner69

Samsun Büyükşehir Belediyesi 4 Otokar Sultan, 5 yeni iş makinesi aldı

banner113

Araçların hizmete alım töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, araçları kiralama bedelleri yerine satın alarak 5 kat verimlilik sağladıklarını belirterek “Samsunlu hemşerilerime hizmette sınır yok. Bu şehir her şeyin en iyisine layık. Biz de onu yapmakla mükellefiz. Her projemizde önceliğimiz kalite” dedi.

banner114
PİYASA 18.08.2023, 17:00 Erkan YILMAZ
Samsun Büyükşehir Belediyesi 4 Otokar Sultan, 5 yeni iş makinesi aldı
banner95

Samsun Büyükşehir Belediyesi araç filosunu genişletmeyi sürdürüyor. Yeni alınan 4 ekskavatör, 1 loder kepçe ve 4 otobüs bugün düzenlenen törenle hizmete alındı. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı Afet Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Genel Sekreter İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Yıldız, Genel Sekreter Yardımcısı Vekilleri Metin Köksal ve Ahmet Bayır ile daire başkanları, şube müdürleri ve görevli personel katıldı. Hizmete alınan otobüslerden birinin test sürüşünü direksiyon başına geçen Başkan Demir yaptı.

Törende konuşma yapan Başkan Demir, 174’ü kamyon, 34’ü ekskavatör, 21’i yükleyici, 20’si kepçe ve 22’si beton mikseri olmak üzere sadece yol işlerindeki araç sayısının 427’ye ulaştığını belirterek “Bu şehir çalışkan insanların olduğu bir şehir. En vizyoner, öncü ve örnek şehir olma noktasında çok büyük mesafe kat ettik. Herkese örnek olacak bir yapıya kavuştuk. Samsun çok cazip bir noktaya geldi. Önümüzdeki 30 yıl sanayide, istihdamda, altyapıda, turizmde bambaşka bir yere gelecek. Bu iş makineleri bize yetmeyecek hale gelecek. Nasip olursa önümüzdeki dönem yine bir çalışmayı başlatacağız. Kiralar çok yüksek. Aracın 3-4 aylık kirası, satın alma bedeli ile aynı. Biz araçları kendimiz alarak 5 kat verimlilik sağladık” dedi.Araçların hizmete alım töreni kurban kesimi ve dua edilmesinin ardından sona erdi.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner155