Strasbourg Eurométropole, filosuna Allison tam otomatik şanzıman donanımlı 35 adet araç katıyor

Ocak 2023'te başlayan Düşük Emisyon Bölgesi konuşlandırılmasının bir parçası olarak Strasbourg Eurométropole, yol ve evsel atık toplama araçlarından oluşan filosunun yenilenmesini hızlandırdı. Şehir, önümüzdeki aylarda Allison tam otomatik şanzıman donanımlı 35 adet yeni atık toplama aracıyla filosunu geliştirecek.

banner114
PİYASA 27.09.2023, 16:16 Erkan YILMAZ
Strasbourg Eurométropole, filosuna  Allison tam otomatik şanzıman donanımlı 35 adet araç katıyor

Strasbourg Eurométropole, 100 adedi Allison tam otomatik şanzıman donanımlı olmak üzere 300 ağır hizmet aracının bulunduğu bir filoya sahip. Bu araçlar, Strasbourg şehrinde ve çevresindeki 33 belediyede kentsel temizlik, evsel atıkların toplanması ve sanitasyonu da dahil olmak üzere kamusal alanların ve yolların bakımında kullanılıyor. 2020’de başlayan filo yenileme çalışmaları, ortalamanın üç katı daha yüksek bir yatırım gerektiren Düşük Emisyon Bölgesi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2025 yılına kadar uzatılacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Strasbourg Eurométropole Başkanı Pia Imbs; “Düşük Emisyon Bölgesi konuşlandırılması ile örnek teşkil edecek bir yaklaşımda bulunmak bizim için önemliydi. Fransız Crit'Air hava kalitesi sertifikası doğrultusunda Crit'Air 1 veya 0'ı karşılayan araçları tercih ediyoruz. Operatörlerimizin çalışma koşullarına da büyük önem veriyoruz" şeklinde açıkladı. Strasbourg Eurométropole Araç Filosu Müdürü Benoît Weinling ise; “Güvenilirliği ve kullanım kolaylığının yanı sıra sürücülerimiz için sürüş esnekliği ve konforu sağlamaları nedeniyle tercihimiz, Allison tam otomatik şanzıman donanımı oluyor. Sürücülerimiz, bu şanzımanla direksiyon başında daha güvendeyken tamamen yola odaklanabiliyorlar” diye belirtti. Trafiğin yoğun olduğu şehir ortamında ağır hizmet araçları kullanmak, sürücüler için giderek daha zor ve stresli hale geliyor. Bu nedenle görevlerine odaklanmış olmaları gerekiyor.

“Allison tam otomatik şanzımanlar, vitesleri otomatik olarak yöneterek ve hassas manevralar sırasında araçların tam kontrolünü sağlamalarına olanak tanıyarak sürücülerin üzerindeki stresi azaltıyor” diyen Allison Transmission Fransa Bölge Satış Müdürü Stéphane Gonnand, şu şekilde ekliyor; “Araçlar, aynı zamanda kesintisiz ivmelenme ve hız kaybı olmadan yumuşak vites değiştirme avantajlarından da yararlanıyor. Bu, ekiplerin kentsel alanlardaki çalışmalarını maksimum verimlilikte sürdürmelerini ve çevre sakinlerinin de rahatsızlık duymamalarını sağlıyor. Allison tam otomatik şanzıman donanımlı araçlarda debriyaj bulunmaması sayesinde, aksama süreleri azaltılarak araç kullanılabilirliği ile üretkenliği optimize ediliyor ve bakım maliyetleri düşürülüyor."

Allison Transmission

Allison Transmission (NYSE: ALSN), Dünya’nın Çalışma Şeklini Geliştiren, ticari araçlar ve savunma sanayii araçları için tahrik çözümleri tasarlayan ve üreten lider bir üretici olmanın yanı sıra orta ve ağır hizmet tipi tam otomatik şanzımanlarda dünyanın en büyük üreticisidir. Allison ürünleri, kamyonlar (dağıtım, atık, inşaat, yangın ve acil durum), otobüsler (okul, şehir içi ve şehirler arası otobüsler), karavanlar, arazi araçları ve ekipmanları (enerji, madencilik ve inşaat uygulamaları) ve savunma sanayii araçları (tekerlekli ve paletli) gibi çok farklı alanlardaki uygulamalarda kullanılmaktadır. 1915’te kurulan Allison’ın Genel Müdürlüğü Indianapolis, Indiana, ABD’dedir. 150’den fazla ülkede faaliyet gösteren Allison’ın, Hollanda, Çin ve Brezilya’da merkez ofisleri, Macaristan, Hindistan ve Amerika’da üretim tesisleri ile Indianapolis, Indiana, Auburn Hills, Michigan ve Londra, Birleşik Krallık’ta elektrifikasyon mühendislik merkezleri de dahil olmak üzere global mühendislik kaynakları bulunmaktadır. Ayrıca Allison, dünya çapında 1,600’den fazla distribütör ve bayi lokasyonuna sahiptir. Daha fazla bilgi için allisontransmission.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153