banner92

Temsa, Muradiye Kooperatifi 10, Egeli Turizm'e 8 Prestij verdi

Manisa’dan Muradiye ve Dikili’ye taşımacılık yapan Muradiye Kooperatifi’nin yeni otobüs yatırımında tercihi Prestij oldu. Kooperatif Başkanı Hakan Ergeren, 15 adetlik Prestij yatırımının ilk 10 adedini teslim aldıklarını belirtti.

banner114
PİYASA 17.11.2014, 17:30 17.11.2014, 17:41 Taşıma Dünyası
Temsa, Muradiye Kooperatifi 10, Egeli Turizm'e 8 Prestij verdi
banner100
Muradiye Kooperatifi 10 Prestij yatırımı yaptı
Manisa’dan Muradiye ve Dikili’ye taşımacılık yapan Muradiye Kooperatifi’nin yeni otobüs yatırımında tercihi Prestij oldu. Kooperatif Başkanı Hakan Ergeren, 15 adetlik Prestij yatırımının ilk 10 adedini teslim aldıklarını belirtti. 

Muradiye Kooperatifi, 43 adetten oluşan araç filosu ile Manisa’dan Muradiye ve Dikili’ye taşımacılık hizmeti veriyor. Muradiye Kooperatifi, filosunu 10 Prestij araç ile güçlendirdi. 33 üyelerinin bulunduğunu belirten Muradiye Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ergeren, “Her markayı, üyelerimizle birlikte titizlikle inceledik. Yaptığımız araştırmalar, en düşük yakıt tüketimine sahip aracın Prestij olduğunu gösterdi. Filomuzun yüzde 80’ini zaten Temsa markalı ürünler oluşturuyor. Biz de tercihimizi Prestij yönünde kullandık. Ayrıca Prestij araçların 29 koltuğa sahip olması da yatırım tercihimizde önemli bir etken oldu. 15 adetlik yaptığımız anlaşmanın ilk partisi olan 10 Prestiji filomuza kattık. Bu yatırım sürecinde Temsa Bölge Satış Yöneticisi İrfan Özsevim’in de çok yakın ilgi ve desteğini gördük. Geri kalan 5 aracı yeni yılda filomuza katacağız” dedi. 2015 yılına yönelik yeni yatırım planlarını Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımda alacağı kararlara göre oluşturacaklarını belirten Akgeren, “Yeni Büyükşehir Yasası ile iliçi taşımalar belediyenin sorumluluğuna geçti. Belediye, ilçe taşımalarını özel halk otobüslerine dönüştürme planları yapıyor. Ayrıca 9,5 metrelik engelli dönüşümüne sahip araçların filolarda yer alacağı dile getiriliyor. Biz de bu kararların ardından planlarımızı ona göre yapacağız” diye konuştu.
banner97

Temsa Satış Müdürü Baybars Dağ, “Muradiye Kooperatifi üyeleri konforlu ve kaliteli hizmet süreci sağlamak, işletme maliyetlerinde avantaj elde etmek için yeni yatırım tercihini Prestij’den yana kullandı. Prestij’in beklentilerini karşılaması ve Prestij için ‘doğru araç’ demeleri bizi mutlu ediyor” dedi. ■
Çanakkale Egeli Turizm’e 8 Prestij 
2009 yılında kurulan firma, filosuna 8 Temsa Prestij dahil etti. Çanakkale Egeli Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Fırat, Prestij tercihlerinde en önemli etkenin düşük yakıt tüketimi olduğunu belirtti.

VIP taşımacılık alanında hizmet veren Çanakkale Egeli Turizm, Çanakkale-İzmir hattında tarifeli taşımacılık alanında hizmet verme kararı aldı. Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Fırat, firmanın faaliyetinin VIP taşımacılık olarak başladığını, yapılan düzenleme ile filolarında bulunan 8+1 araçların otomobil sınıfına alındığını belirtti. Bu düzenlemenin ardından tarifeli taşımacık yapma yönünde karar aldıklarını ve araç filolarını midibüse dönüştürme sürecine girdiklerini ifade ederek, “Midibüs yatırım tercihinde, yaptığımız incelemelerde, Prestij araçlar düşük yakıt tüketimi ile öne çıktı. Bu araçların işletme sürecinde sağlayacağı avantajın yanı sıra, Temsa’nın satış sonrası hizmetlerdeki kaliteli yapısı da bizim kararımızı perçinledi. Araçların uzun bakım aralıklarına sahip olmasının da maliyet avantajı sağladığını gördük. Yatırım kararımız bu değerlendirmelerin ardından Prestij oldu. Şu anda 8 adetlik Prestij yatırımı yaptık. 2015 yaz sezonu öncesinde araç filomuzu 20’ye çıkartma planımız var. Araçlardan alacağımız verimlilikle bu yatırım sürecine Prestij ile devam etme kararı alabiliriz” dedi. Yeni araçların Çanakkale Küçükkuyu, Altınoluk, Akçay, Edremit, Burhaniye, Ayvalık, İzmir hattında çalışacağını belirten Serkan Fırat, 2015 yılında Muğla, Bodrum, Marmaris hattında hizmet vermeye yönelik çalışmalar yapabileceklerini de kaydetti.  Çanakkale Köprüsü’nün projesinin de planlandığını belirten Serkan Fırat, “Ulaşımda konfor ve kalitenin artmasında yeni yol çalışmalarının da önemi büyük. Küçükkuyu-Ayvalık yolunda rampa ve virajların daha sağlıklı hale gelmesi ile bu hatta ulaşım daha güvenli ve konforlu hale gelecek” diye konuştu.  ■
Yorumlar (0)
banner92
21
az bulutlu