banner92

Şehirlerarası taşımacılığa örnek model

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin projelerinden Mini Terminaller Projesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve sektörün temsilcilerinin katılımıyla Türkiye ve dünyada bir ilk olduğu iddiasıyla tanıtıldı.

ŞEHİRLERARASI 18.03.2019, 11:10 18.03.2019, 11:19 Taşıma Dünyası
Şehirlerarası taşımacılığa örnek model
Şehrin 6 farklı bölgesine yapılan mini terminallerden Fuzuli Caddesi’ndekinin önündeki tanıtıma Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektörü Meclis Başkanı Mustafa Yıldırım, Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mustafa Özcan sektör temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

6 terminal yetiyor
TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektörü Meclis Başkanı Mustafa Yıldırım, Kayseri’de 117 acente ve 53 servis aracı ile verilen hizmetin yerini mini terminallerin almasının çok önemli bir proje olduğunu söyledi. Kiralar ve servis araçlarının maliyetiyle otobüs işletmeciliğinin sürdürülemez hale geldiğini ve havayoluna kayan yolcuları çekmek için maliyetleri daha da indirmek zorunda olduklarını vurgulayan Yıldırım, “Medeni bir şekilde, şehre ulaşım kimliği kazandırmış 6 terminal sektörün ihtiyacını karşılıyor. Bu projeyle ulaşımda verimlilik arttı. Kayseri bu anlamda bir ilki yaptı. Sektörümüze çok büyük katkı sağlayacak ilk adımın atılması nedeniyle Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

Bir ilk…
4 yıl içinde ulaşım alanında yaptıkları yatırımları dile getiren ve mini terminallerin de bu yatırımlar arasında olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Çelik, mini terminal modelinin Türkiye’de ilk olduğunu söyledi. Tüm Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Yıldırım bu arada söze girdi ve projenin dünyada da ilk olduğunu kaydetti. Başkan Çelik, model alınacak bir proje yaptıklarını belirterek, bu projenin hem kamu hem otobüs işletmecilerine hem de vatandaşa fayda sağladığını söyledi. Fuzuli Cadde’sinin yanı sıra Yoğunburç, Talas, Yeşil Mahalle, Beyazşehir ve Belsin’de mini terminaller bulunduğunu ifade eden Başkan Çelik, terminal içerisinde otobüs firmalarının yazıhaneleri, kent ekmek büfeleri ve ödeme noktalarının da bulunduğunu kaydetti. ■

Yorumlar (0)
banner92
banner117
25
az bulutlu