Tırsan İGB Bims ve Çobanoğulları lojistik firmalarına 70 adetlik dev teslimat gerçekleştirdi

Güvenilir lider Tırsan; İGB Bims ve Çobanoğulları Lojistik firmalarına toplamda 70 adet Tırsan Tenteli Perdeli Rulo Taşıyıcı, Tırsan Hafif Tenteli Perdeli ve Kässbohrer Hafif Açık Kasa Platform teslimatı yaptı.

banner114
PİYASA 13.03.2024, 16:53 13.03.2024, 17:00 Erkan YILMAZ
Tırsan İGB Bims ve Çobanoğulları lojistik firmalarına 70 adetlik dev teslimat gerçekleştirdi

Adapazarı fabrikasında gerçekleştirilen teslimat törenine, Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, İGB Bims ve Çobanoğulları Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Caner Çetinel ve Tırsan Treyler Satış Yöneticisi Özgür Ayçiçek katılım gösterdi.

Müşterilerimizin rekabetçiliğini artırıyoruz

Teslimat töreninde açıklamalarda bulunan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, “47 yıldır, kendi teknolojimizi üreterek müşterilerimizin rekabetçiliğini artırıyoruz. Tırsan, sürekli gelişim çerçevesinde kendini sürekli yenilerken, deneyimli ve çevik ekipleri, mühendislik gücü, yalın üretim altyapısı ile başta müşterileri olmak üzere tüm paydaşları için güvenilir bir iş ortağı olmaya devam ediyor. Sektörün öncü firmalarından İGB Bims ve Çobanoğulları Lojistik firmaları ile başarılı bir iş birliği içerisindeyiz, bu iş birliğimizin daha uzun yıllar devam edeceğine inanıyoruz” açıklamalarında bulundu. 

Tırsan ile büyüyor ve güçlenmeye devam ediyor

Gerçekleştirilen törende yaptıkları yatırımı değerlendiren İGB Bims ve Çobanoğulları Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Caner Çetinel; “İGB Bims firmamız, 2015 yılına kadar enerji kablolarının yer altına alınmasında kullanılan tedaş tuğla, kılavuz tuğla ve kılavuz plakaları TEDAŞ şartnamesine uygun olarak üretimini yapmış bu sektörde ülkemizin güvenilir en büyük firması haline gelmiştir. 2015 yılında 45.000 m2’lik alana tamamen teknolojik üretim tesisi kurarak, üretim kapasitemizi %400 artırarak inşaat sektöründe kullanılan bims bloklarının üretimine de başlamış olduk. Diğer bir firmamız olan Çobanoğulları Lojistik ise 2016 yılında kurulmuş olup ana iş dalı kara yolu taşımacılığıdır. Bu doğrultuda paletli / paletsiz ürün nakliyesi, şehir içi nakliyat ve şehirlerarası nakliyat alanında müşterilerimize lojistik hizmeti vermekteyiz. Sektörümüzün en güçlü nakliye filosuna sahip olan firmamız ile ürünlerimizi en kısa sürede sorunsuz bir şekilde müşterilerimize teslim etmekteyiz. Verdiğimiz hizmetlerde kalite ve müşteri memnuniyeti önceliğimizdir. Bu noktada Tırsan araçları ile müşterilerimizin tüm isteklerine eksiksiz olarak tam karşılık veriyor iş yüklerini hafifletiyoruz” dedi.

Çetinel; “Son yapmış olduğumuz yatırım ile filomuzdaki Tırsan araç sayısı 70 adede ulaştı bu bizim için çok önemli, filomuz Tırsan ile büyüyor ve güçlenmeye devam ediyor. Filomuza katmış olduğumuz Tenteli Perdeli Rulo Taşıyıcı, sektörün en uzun rulo taşıma havuzu ile ağır yükleri güvenli bir şekilde taşıyabilmektedir. Ayrıca treylerin sahip olduğu ekstra güçlendirilmiş rulo kapakları sayesinde genel kargo taşımacılığı da yapabiliyoruz. Böylece, filomuzda bulunan araçların fonksiyonelliği ve ikinci el değeri de artıyor. Tırsan Hafif Tenteli Perdeli Treyler ise hafifliği ve taşıma kapasitesi ile firmamıza her operasyonumuzda daha fazla yük taşıma avantajı sağlamaktadır. Bu sayede yakıt tasarrufumuzu artırırken, lastik aşınımını da azaltıyoruz. Filomuza yeni dahil etmiş olduğumuz diğer bir Tırsan aracı olan Kässbohrer Hafif Açık Kasa Platform aracı ise özel tasarlanmış güçlü şasi yapısı sayesinde, en zorlu yüklerimizi taşırken bile kolay ve güvenli taşıma avantajı sunuyor. Öte yandan, Kässbohrer Açık Kasa’nın hem şasisi hem de tüm çelik kapak ve panelleri, aracın zorlu şartlardan etkilenmemesi için kataforez (KTL) kaplanıyor. Bu sayede araç 10 yıl pas yürümezlik garantisi altına alınıyor. Tırsan ile devam ettirdiğimiz başarılı iş birliğimizin daha uzun seneler devam edeceğine firma olarak inancımız tam” ifadelerini kullandı.

Tırsan Tenteli Perdeli Rulo Taşıyıcı Teknik Özellikleri

Tırsan Tenteli Perdeli Rulo Taşıyıcı, 9.060mm pazarının en uzun rulo taşıma havuz uzunluğu ile 900mm-2.100mm çapındaki ruloları güvenle taşıyabilmektedir. Sahip olduğu ekstra güçlendirilmiş rulo kapakları sayesinde ayrıca genel kargo taşımacılığı için de uygun olması aracın hem fonksiyonelliğini hem de ikinci el değerini artırır. T.SCC X+ Çift süspansiyon sistemi ile ayarlanabilir beşinci teker yüksekliğine sahip olup operasyonel verimlilik sağlar. T.SCC X+ aracı, yükün emniyetli şekilde taşınabilmesi için, rulo havuzunda bulunan 4x2 dikme baba yuvaları ve 7x2 adet 5 ton kapasiteli yük bağlama halkası sayesinde çelik ruloları, güvenli şekilde taşır.

Ayrıca tüm Tenteli Perdeli ailesinde de standart olan televre üzerindeki her biri 2,5 ton kapasiteli toplam 236 farklı noktadan bağlantı yapmaya olanak sağlayan K-Fix yük güvenlik sistemine ve Code XL yük emniyet sertifikasına sahiptir. Öte yandan aracın, şasi ve çelik aksamları çinko tri-elektron metoduna göre kataforez (KTL) kaplamalıdır. T.SCC X+, Gümrük Mevzuatı kurallarına tam uyumu ile uluslararası yük taşımacılığı gerçekleştiren müşterimiz için doğru çözümdür. Treyler, kayar çatı özelliği ile yükleme seçeneklerini artırır. Sahip olduğu 4 farklı seviye çatı kaldırma sayesinden operasyonlarınızı kolaylaştırır.

Tırsan Hafif Tenteli Perdeli Treyler Özellikleri

Tırsan'ın ödüllü Ar-Ge merkezi tarafından geliştirilen Hafif Tenteli Perdeli Treyler, fazla yük taşıma avantajı sunarken, sahip olduğu patentli K-fix yük bağlama sistemi sayesinde yükünüzü ekstra ekipman gerektirmeksizin sabitlemenizi sağlar ve yan kapaklarla kullanımına uygundur.Delikli şasi yapısının sunduğu hafifliği sayesinde yüksüz durumdayken araç, yakıt ve işletme giderlerinde tasarruf sağlar. Sektörün en kaliteli S700MC çeliği kullanılarak dayanıklılığı ve sağlamlığı artırılan özel Tırsan şasi teknolojisi, uzun yıllar güvenli kullanım sunar.Hafif Tenteli Perdeli Treyler, maksimum yükleme imkânı sunuyor ve yükleme esnasında 500 mm ekstra kaldırma özelliği ve +100mm çift seviye seyahat iç neti ile operasyonel hız ve verimlilik avantajı sağlıyor. Araç, şasi ve çelik aksamlarının çinko tri-elektron metoduna göre kataforez (KTL) kaplamalı oluşu sayesinde ürünleri 10 yıl pas yürümezlik garantisi altına alıyor. Hafif Tenteli Perdeli Treyler, Gümrük Mevzuatı kurallarına tam uyumu ile uluslararası yük taşımacılığı gerçekleştiren müşterimiz için doğru çözümdür.

Kässbohrer Hafif Açık Kasa Platform Teknik Özellikleri

Türkiye’nin en çok tercih edilen Hafif Açık Kasa Platform aracı, ekstra güçlü şasi yapısı ile paletli yük, uzun ve düz yükler, inşaat malzemeleri, vinç, tomruk ve çelik yapı taşımalarında müşterilerinin çözüm ortağı olur.

Talebe bağlı olarak EN 12642 Code XL Sertifikası ile de sunulan Hafif Açık Kasa Platform ürünü, 6 ton'un altında boş ağırlığı ile, pazardaki en hafif platform aracıdır ve müşterilerimize operasyonel verimlilik sağlar. Şasisinde kullanılan yüksek mukavemetli çelik ve kross yapısı sayesinde standart tenteli şasisinden üretilen platformlara oranla daha yüksek yük dayanımı sağlar. Hafifliği ve gücü birleştiren özel dizaynı ile SPL Açık Kasa, 200 mm'lik deveboynu ile en zorlu yükleri bile kolaylıkla taşıyabilmektedir. Plywood tabanı ile 5.460 noktasal yük dayanımı sunar. Hafif Açık Kasa Platform K.SPL 3, standardında saç kapak sunarken, opsiyon olarak sunduğu alüminyum kapak ile ekstra hafiflik sağlar. Standardında 1.500 mm saç ön panel yüksekliği sunarken müşterilerin özel taleplerine göre ön panel yüksekliği değiştirilebilir.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153