banner92
banner69

bp Türkiye, Dijital Gençlik Zirvesi’nde üniversite öğrencileri ile buluştu

banner113

bp Türkiye, odağına gençleri aldığı sosyal sorumluluk projesi Gelişim, Seninle kapsamında hibe ve takım koçluğu almaya hak kazanan öğrenci kulüplerini ve gençlere takım koçluğu sağlayan bp gönüllülerini Gelişim, Seninle Dijital Zirvesi’nde bir araya getirdi.

ENERJİ 09.08.2022, 16:58 09.08.2022, 17:01 Erkan YILMAZ
bp Türkiye, Dijital Gençlik Zirvesi’nde üniversite öğrencileri ile buluştu

bp Türkiye’nin üniversite çağındaki gençlere 21. yüzyılın gerektirdiği becerileri geliştirme, farklı kültürleri tanıma, dil engeli nedeniyle erişemedikleri bilgilere www.gelisimseninle.comüzerinden erişme fırsatı sunan ve iş dünyasına hazırlayangençlik projesi Gelişim, Seninle kapsamında düzenlediği Dijital Gençlik Zirvesi’nde üniversite öğrencileriyle buluştu.

banner97

Gençlerin gelişimini hedefleyen sosyal sorumluluk projesi Gelişim, Seninle’nin hibe ve takım koçluğu desteğine değer görülen 28 öğrenci kulübünün katıldığı zirvede gençler gelişimlerine katkıda bulunacak oturumlara katılım sağlarken ödüllü oyunlarla bp’den hediyeler kazandı.

bp Türkiye Ülke Başkanı Tümkan Işıltan’ın ve bp Sosyal Yatırım Müdürü Suna Ercan’ın açılış konuşmasını yaptığı dijital zirveye katılım sağlayan gençler Gelişim, Seninle kapsamında yaşadıkları bölgenin ihtiyaç ve eksiklerini göz önünde bulundurarak hayata geçirdikleri sosyal projeleri ve proje süreçlerini anlattı. "Askıda Ne Var” ve”Kampüste Ne Var” sosyal girişimlerinin kurucusu Oğuzhan Canım ilham veren sosyal girişimcilik yolculuğunu paylaştı ve gençlerin sorularını yanıtladı.

Türkiye’nin dört bir yanından projeye katılan gençlere teşekkür eden ve üniversitelilerin sosyal fayda yaratacak projeleri ile gurur duyduğunu belirten Tümkan Işıltan: “Üzerinde uzun süre çalıştığımız projemiz, ülkemizin geleceği gençlerimizin 21. yüzyılın gerektirdiği bilgi ve beceriler doğrultusunda kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamak, onları çalışma yaşamına hazırlamak, bilim, sanat, yaşam boyu öğrenme, toplumsal cinsiyet gibi çeşitli konularla ilgili haberlere, bilgilere ulaşmalarını sağlamak amacıyla tasarladık.Organ bağışı farkındalığından robotik eğitim uygulamalarına, tarım ve tekstil gibi farklı sürdürülebilirlik modellerinden sağlık farkındalığına uzanan çeşitlilikteki her bir proje geleceğe umutla bakmamı sağlıyor ve bana ilham veriyor. Tüm bu değerli projeleri ve süreçlerini öğrenci kulüplerimizden dinlediğim için çok mutlu ve heyecanlıyım. Hem kendi adıma hem de bp Türkiye ailesi adına söylemeliyim ki, desteğe değer görülen projelerin tamamlandığını ve hayat bulduğunu görmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Proje başlangıcından bu yana 33 şehirden, 60 üniversitenin91 kulüp ya da topluluğundan552 öğrenci kapasite geliştirme eğitimlerine katılırken, gençlere toplamda62 oturumda, 124 saat eğitim verildi. Bu eğitimlerde31 bp Türkiye çalışanı Gelişim, Seninle gönüllüsü olarak birebir koçluk görevi üstlendi.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117