banner92
banner69

UND yönetimine talip olan “Birlikte Güçlüyüz Platformu” üyelere seslendi

UND 40. Genel Kurulunu gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Genel kurulda yönetim seçilmek için yarışanlar arasında Birlikte Güçlüyüz Platformu da bulunuyor. Platform adına Fevzi Çakmak neden yönetime talip olduklarına yönelik bir açıklama yayınladı.

banner114
LOJİSTİK 20.03.2021, 12:18 Taşıma Dünyası
UND yönetimine talip olan “Birlikte Güçlüyüz Platformu” üyelere seslendi
banner100

Pandemi süreciyle ertelenen genel kurulların yapılmasına yönelik hazırlıklar başladı. Uluslararası Nakliyeciler Derneği’de 40. Genel Kurulu yapmak için hazırlık yapan dernekler arasında. Genel kurulda yönetime talip olanlar arasında Birlikte Güçlüyüz Platformu adında bir oluşumda var. Bu oluşum uluslar arası nakliyecilere genel kurulda neden yönetime talip olduklarına dair bir açıklama yayınladı.

Yapılan açıklama şu şekilde; “Birlikte Güçlüyüz Platformu” olarak Türkiye’nin lojistik ve uluslararası karayolu taşımacılığı sektörünün çok daha güçlü olması için UND’nin 40. Genel Kurulunda yönetime talibiz.Bizler meslektaşız; hepimiz uluslararası karayolu taşımacılığı sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Sektörün doğuda, batıda, taşıma yaptığımız tüm coğrafyalarda, sınır kapılarında, gümrüklerde, geçiş belgelerinde, Ro-Ro/Ro-La hatlarında çektiği zorlukları ve sürücüler ile yaşadığı tüm sorunlarını biliyoruz. Biz her gün bu sorunlara uyanıp, tüm gün bunlarla uğraşırken, kazancımız da her geçen gün daha da azalıyor.

Ancak birlikte olursak bu güçlüklerin üstesinden gelebileceğimizi biliyoruz. Bunu başarabileceğimiz yer, sektörümüzün 47 yıllık meslek örgütü UND’dir. UND’de yıllardır süregelen yönetim artık değişmelidir. Bu değişim, sektörümüze iyi gelecek ve yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır. Nakliyeciler olarak hep birlikte geniş katılımla, şeffaflıkla, ortak akılla ve çözüm odaklı yönetilen, tüm sektörü kucaklayan, sektörün birleştirici gücü olan, kamu ve STK’lar ile kuvvetli ve saygın iletişimi olan, maliyetleri azaltıcı, geliri artırıcı önemli projeler geliştiren bir UND istiyoruz.Yönetimdeki değişimle birlikte bunları başaracağımıza inanıyoruz. Bunun için “Birlikte Güçlüyüz” sloganı ile yola çıktık. Sektörün geleceğine, taşımacılar karar vermelidir. Kalıcı çözümleri ancak ve ancak birlikte bulacağımıza inandığımız için “Birlikte Güçlüyüz Platformu” olarak sizi de aramıza katılmaya, fikirlerinizi paylaşarak çözümün bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Biz Taşıyoruz, Biz Yöneteceğiz…

Yorumlar (1)
Özer demir 1 yıl önce
Merhaba, UND'yi yıllardır yakından takip ediyorum. Biz şoförlerin dertlerini değil, firmaların drrtlerini dinliyorlar. 6 yıldır ilan ettiğim @dunyasoforlergunu (dünya şoförler günü 30 kasım) ülkemizde ritüele geçti, fakat hiç bir kuruluş destek vermedi. Yetkililerden biz şoförlere bu konuda destek bekliyoruz. Teşekkürler..
banner92
banner117
18
açık
banner46