banner91

Enterprise Türkiye’nin elektrikli filosu 50 adet MG ZS EV ile daha da büyüdü!

banner65

Enterprise Türkiye, %100 elektrikli araç yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’nin en büyük elektrikli araç filosuna sahip olan Enterprise Türkiye, son olarak efsanevi İngiliz markası MG’den 50 adet %100 elektrikli ZS EV model araç alımı gerçekleştirdi. Enterprise Türkiye’nin böylelikle filosundaki elektrikli araç parkı da 125 adedi aşmış oldu.

banner114
OTOMOBİL 21.08.2021, 15:03 Erkan YILMAZ
Enterprise Türkiye’nin elektrikli filosu  50 adet MG ZS EV ile daha da büyüdü!

Dünyanın en büyük araç kiralama şirketi Enterprise Rent A Car’ın ana franchise sahibi Enterprise Türkiye, elektrikli araç yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye’nin en büyük elektrikli araç filosuna sahip şirket, son olarak, ülkemizde Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen İngiliz MG markasının 50 adet ZS EV model elektrikli aracını filosuna dahil etti. “Stratejik bir iş birliği” olarak lanse edilen bu yatırım kapsamında, elektrikli araç parkının Türkiye genelinde yaygınlaşması ve elektrikli araç avantajlarının daha da bilinirlik kazanması amaçlandı. Tamamen elektrikli motoru ve sunduğu konforla hem kent içi hem de şehir dışı yolculuklarda tercih edilen MG ZS EV’nin katılımıyla, Enterprise Türkiye’nin toplam elektrikli araç parkı da 125 adedi aşmış oldu.

MG Türkiye’nin Koşuyolu’ndaki merkezinde düzenlenen teslim töreninde konuşan Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün, “Türkiye’de elektrikli araçların kiralanmasında hibrit otomobillerle başlattığımız öncü misyonumuzu, elektrikli modellerle devam ettiriyoruz. Sürdürülebilir çalışmalar yürüten ve bu anlamda benzer bir vizyonu paylaştığımız Doğan Trend Otomotiv distribütörlüğündeki MG markasıyla yeni bir projeye imza attık. Filomuza dahil ettiğimiz MG ZS EV araçların teknik ve güvenlik özellikleri ile fiyat-fayda avantajları, Türkiye pazarındaki önemli bir boşluğu doldurabilecek nitelikte. Biz de Enterprise Türkiye olarak, ülkemizdeki araç kullanıcılarının elektrikli otomobilleri yakından tanımasını stratejimizin bir parçası olarak görüyoruz. Bu iş birliğiyle, tamamen elektrikli MG ZS EV’nin yeterli bir sürede deneyimlenmesi için katkı sağlayacağımızı düşündük. Ayrıca müşterilerimiz, kiraladıkları MG ZS EV araçları kabin içerisinde yer alan kartlar sayesinde, şarj istasyonlarında ücretsiz olarak şarj edebilecekler” dedi.

Doğan Holding Otomotiv Grubu Şirketleri CEO'su Kağan Dağtekin ise “100 yıllık geçmişi olan İngiliz MG markasını kısa zaman önce Türk müşterisiyle yeniden buluşturduk ve giriş modelimizi %100elektrikli ZS EV olarak belirledik. Pazara elektrikli bir modelle girmek kolay bir karar değildi. Ancak hem MG markasının teknolojide geldiği yeri vurgulamayı hem de Doğan Grubu’nun sürdürülebilirlik misyonu paralelinde otomotiv şirketlerimizin de elle tutulur katkısı olmasını amaçladık. İş birliğimizi sürdürdüğümüz Enterprise Türkiye ile elektrikli araçların Türkiye’de yaygınlaşması konusunda öncülük ediyoruz. Bu ortak strateji doğrultusunda; %100elektrikli 50 adet MG otomobilimizi Enterprise’ın ülkemizdeki seçkin lokasyonlarında günlük kiralama operasyonlarına dahil ettik. Böylece hem araç kiralama ihtiyacı olan müşteriler MG ZS EV’yi alıp kullanabilecek, hem de tamamen elektrikli bir otomobil ile tam zamanlıbir deneyim yaşayabilecekler. Biz 3 aydır binlerce ilgili müşteriyle görüşüyoruz ve gördük ki aracımız test edilince beğeniliyor. Yepyeni teknolojili bir ürün almak kolay değil, endişeyle birlikte birçok soru ve merak edilen konu oluşmaya başlıyor. Ama tüm bu sorulara en iyi cevabı müşterilerimizin kendileri, aracı test edince veriyorlar. Test sürüşleri için ise 20 dakika yeterli olmuyor. Kullanıcılar; elektrikli araçlarımızı şehirde 2-3 gün kendi hayat rutinleri dahilindekullandıklarında, akıllarındaki soru işaretlerinin çoğuna cevap buluyorlar. İşte bu sebeple, Enterprise iş birliğimize çok önem veriyoruz” dedi.

Türkiye SUV dönüşümünü yaşıyor!

Konuşmasında Türkiye araç pazarında değişen diğer dinamiklere de değinen Kağan Dağtekin, “Dünyada ve Türkiye’de her satılan 100 otomobilin 40’ı SUV. Bu değişim Türkiye’de her geçen yıl artarak devam ediyor. 5 yıl önce sadece bazı lüks markaların SUV modelleri varken, günümüzde sedan araçlardan SUV’e yönelim büyük oranda artış gösteriyor. Bu talep kiralama pazarında da görülüyor. Araç kullanıcıları ise SUV sayesinde, daha kompakt bir araçla şehir içindeki ihtiyaçlarını karşıladıkları gibi, şehir dışına çıktıkları zaman da güvenli ve yüksek bir otomobil kullanmış oluyorlar. Elektrikli otomobilleri ise 10 yıl sonra tüm dünyada çok daha fazla görmeye başlayacağız.Norveç gibi gelişimini tamamlamış ülkelerde ise şimdiden 1 yıllık elektrikli araç satışının, benzinli araç satışını geçtiğini görebiliyoruz. Buna bakarak ülkelerin politikaları ve altyapıları müsaade ettikçe; rasyonel olan, daha keyifli, daha verimlive daha çevreci olan elektrikli otomobil talebinin artacağını öngörüyoruz.Biz de Doğan Trend Otomotiv olarak buna öncülük etmekten gurur duyuyoruz. Araç kiralamanın da bu paralelde yön değiştireceğine inanıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
-3
hafif kar duşu