banner91

banner115

banner92

Temsa yetkili servisi Mersin Arpacı Otomotiv açıldı

Mersin’de 1979 yılından beri otomotiv sektörünün içinde yer alan Arpacı Otomotiv, Temsa yetkili servis ailesi arasında yerini aldı.

banner114
BAKIM VE SERVİS 02.02.2015, 13:34 02.02.2015, 13:50 Taşıma Dünyası
Temsa yetkili servisi Mersin Arpacı Otomotiv açıldı
banner100
Arpacı Otomotiv’in açılışı 29 Ocak Perşembe günü gerçekleştirildi. Törene Temsa Ar-Ge ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü İbrahim Eserce, Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Anıl, İnsan Kaynakları Direktörü Erhan Özel, Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Ercan Uslular, Yedek Parça Müdürü Şafak Pesen Üstün, Satış Müdürü Baybars Dağ, Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan, Arpacı Otomotiv kurucusu Muhittin Arpacı, Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Arpacı ve çok sayıda çalışan katıldı. 

Temsa servislerin kaliteli hizmet süreci ile büyüyor 

Törende bir konuşma yapan Temsa Ar-Ge ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü İbrahim Eserce, satış sonrası hizmetlerin hizmet sürecinde gösterdikleri başarının kullanıcıda markaya bağlılık yaratılmasında büyük önemi olduğunu vurguladı. Temsa’da birçok Mersinli çalışana sahip olduklarını dile getiren Eserce, “Temsa bugün 64 ülkeye ihracat gerçekleştirip, ülkemizin gururu olmasında Mersinli çalışanlarımızın da katkısı büyük” dedi. Temsa olarak Mersin’de olmanın ayrı bir sevinç kaynağı olduğunu belirten İbrahim Eserce, “Biz bu bölgeye ait bir şirketiz. Mersin’den sadece 60 km uzaklıkta üretim yapıyoruz. Üretimini gerçekleştirdiğimiz otobüsleri de hem yurtiçine hem dünyanın 64 ülkesine ihraç ediyoruz. Bundan iki hafta önce Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne 60 Avenue araç teslim ettik. Bugün de yetkili servis ağımıza yeni bir hizmet noktasını eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sayın Muhittin Arpacı, otomotiv sektörünün uzun bir süredir içinde olan bir isim. Oğlu Bayram Arpacı da babasının çizdiği yoldan ilerliyor. 2003 yılından beri aslında özel servis olarak da bizim yedek parça ve servis işimizi yapıyorlardı. Şimdi yetkili servis olarak Temsa ailesi içinde yerlerini aldılar. Satış sonrası hizmetlerin önemini en iyi bilen markalar arasındayız. Birinci aracı satabilirsiniz, ama ikinci aracı satış sonrası hizmetleriniz satar. Bizim başarımızda satış sonrası hizmetlerin payı çok büyük. Çünkü 2013 yılına göre 2014’te pazar payımızı siz yetkili servislerin de katkısıyla yüzde 30’lara taşıdık. Bu başarıyı daha yukarıya taşımak yine sizlerin de sağlayacağı desteklerle mümkün olacak. Arpacı Otomotiv’e ailemiz arasına hoş geldin derken, servis sürecinde de başarılarının devamını diliyorum” dedi.  

Temsa bir tutku 

Arpacı Otomotiv Kurucusu Muhittin Arpacı, otomotiv sektörüne adım atmalarının babadan devam eden bir süreç olduğunu belirterek, “Babam Almanya’da Mercedes fabrikasında otobüs üretiminde çalıştı. Ben de Mersin’de 1979 yılında otomotiv sektörüne yönelik özel bir servis kurdum. 2003 yılından beri de sadece Temsa ve Mitsubishi markalarına yönelik servis ve yedek parça hizmetini özel olarak vermeye başladık. Temsa markasını seçmemizde en büyük etken bu bölgeye ait bir şirket olması ve bu bölge insanını istihdam ederek katkı sağlaması oldu. Temsa yöneticilerinin özel servis olarak hizmet vermemize rağmen yakın ilgileri hep bizi motive etti. Bir süre sonra Temsa bir tutkuya dönüştü, Temsa yetkili servisi olmak için başvurduk. Bunun için 1 milyon TL’yi aşkın bir yatırım gerçekleştirdik. Şimdi Temsa ailesi içinde bu sefer yetkili servis olarak yer almanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. 

Servise ek 1 milyon TL yatırım 

Servisin 2200 m2’lik bir alandan oluştuğu bilgisini veren Muhittin Arpacı, “Bunun 1000 m2’si kapalı, 1200 m2’si açık alan. Günlük 10 araç girişimiz var. Şu an için çalışan sayımız 16. Yıl sonuna doğru bu rakam 30’a ulaşacak. Temsa ürün grupları Prestij, Safir ve Avenue’ye hizmet vereceğiz. Mersin kentiçi ulaşımına 60 adet Avenue’nin katılması personel sayımızın artırma kararımızı tetikledi. Temsa ailesi içinde olmak beni çok mutlu ediyor. Havaş’ın tüm Türkiye’deki yedek parça tedarikçisi konumundayız. Bölgemizde Temsa, tüm ürünleri ile çok güçlü bir konuma sahip. Biz bu konuma en iyi ve en kaliteli hizmeti vermeyi hedefledik. Tam donanımlı biri şehirlerarası, diğeri kentiçi olmak üzere 2 yol yardım aracımızla müşterilerimize yerinde hizmet vereceğiz. Fabrikanın her zaman arkamızda olacağını biliyoruz. Bu bize güç veriyor” dedi. 

Temsa’ya inanıyoruz 

banner97
Satış sonrası hizmet sürecinin kalitesiyle markanın başarısının devamlı olacağını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Arpacı, “Satış sonrası hizmetlerdeki kalite, müşteri memnuniyeti bir markanın yüzünü güldürür. Müşterinin yeni araç yatırımında tercihini belirleyen en önemli unsur satış sonrası hizmetlerdir. Biz Temsa’nın yüzünü güldürdüğümüze inanıyoruz. Temsa’ya güç katmak en büyük önceliğimiz. Temsa sayesinde biz çalışanlarımızı istihdam edebiliyor, onların geçimlerini, kendi geçimimizi sağlıyoruz. Çalışanlarımız da, biz de bu ailenin bir parçası haline geldiğimiz için çok mutluyuz” diye konuştu. ■


Törene Temsa Ar-Ge ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü İbrahim Eserce, Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Anıl, İnsan Kaynakları Direktörü Erhan Özel, Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Ercan Uslular, Yedek Parça Müdürü Şafak Pesen Üstün, Satış Müdürü Baybars Dağ, Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan, Arpacı Otomotiv kurucusu Muhittin Arpacı, Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Arpacı ve çok sayıda çalışan katıldı.Yorumlar (0)
banner92
banner116
13
açık