Elmas - Rhenus işbirliğine Kartal Lojistik’te katıldı

Elmas Lojistik, Rhenus Logistics ile başladığı yurtdışı hizmet ağını geliştirerek büyütüyor. Kara nakliye filosunun genişletilmesi için Kartal Lojistik ile de alt taşıyıcı anlaşması için mutabakat sağlandı. Bu anlaşma ile bundan sonra Kartal Lojistik’in araçları da Elmas Lojistik adına yurtdışı taşımacılığı yapacak

07 Mart 2018 Çarşamba 13:00
Bu haber 2449 kez okundu
Elmas - Rhenus işbirliğine Kartal Lojistik’te katıldı

Elmas Lojistik, Avrupa’nın en büyük gruplarından biri olan Rethmann’ın bünyesinde bulunan Rhenus Logistics ile birlikte Avrupa organizasyonunu Almanya ile Ege Bölgesi’ni birbirine bağlayarak genişletiyor. İşbirliği anlaşmasının geçen bir yılını değerlendirmek üzere Elmas Lojistik’in Akalan’da bulunun merkezinde bir araya gelen Rhenus ve Elmas Lojistik yöneticileri önümüzdeki dönemde karşılıklı seferlerin arttırılması için çalışmalar yaptılar. Toplantıda kara nakliye filosunun genişletilmesi için Kartal Lojistik ile de alt taşıyıcı anlaşması için mutabakat sağlandı. Bu anlaşma ile bundan sonra Kartal Lojistik’in araçları da Elmas Lojistik adına yurtdışı taşımacılığı yapacak.

Geçtiğimiz yıl 1 Mart itibariyle başlayan işbirliğinin bir yılını değerlendirdiklerini ifade eden Elmas Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Elmasoğlu, “Toplantıda, artan iş potansiyelini değerlendirdik. Aksayan yönleri ve çözüm önerilerini konuştuk. Karşılıklı sefer sayısını ve 2018’de taşıma potansiyelimizi arttırmak için Kartal Lojistik ile alt taşıyıcı anlaşması için Cemalettin ve Fuat Kartal ile mutabakat sağladık.

Hem ihracatçımızın Almanya pazarına daha sağlıklı, verimli ve uygun rekabetçi koşullarda gitmesini sağlamak hem de karşılıklı trafiğin daha aktif bir boyuta getirilerek Elmas-Rhenus ortaklığının bölgenin lider taşıma şirketi haline gelmesi için ortak akılla hareket etme kararı aldık” dedi.

Değerlendirme Toplantısına Rhenus Logistics’ten Akın Yakar, Nazan Emre, Emine Gerboğa, Svenja Kaemmerer, Laura Sintini, Klaus Guenster, Ulrich Koch, Dominique Vleminx ve İsmail Özaykır, Kartal Lojistik’ten ise Cemalettin Kartal ve Fuat Kartal katıldı.

Ortaklık ne sağlıyor
- Türkiye genelinde ortak sahalar
- Komple Almanya, Avrupa ve Ege Bölgesi’nde tedarik ve dağıtım
- Minivan Ekspres taşıma hizmeti
- Isı kontrollü, muhafazası özel ve ADR’li Gümrüklü Genel Antrepolar
- Isı kontrollü ve ADR’li toplama ve dağıtım merkezi olarak kullanabilecek serbest depolar
- Almanya ve Türkiye Gümrük Müşavirliği hizmeti
- AEO Sertifikası, İzninli Alıcı – İzinli Gönderici (Türkiye’de sadece 3 hizmet sağlayıcı)
- Firmalara özel Güvenli İhracat Deposu

    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 28 Ocak 2019 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 28 Ocak 2019 Manşeti
Arşiv