Otokar Kazakistan'da şirket kurdu

Kazakistan Başbakanı Askar Mamin, Otokar Central Asia’nın kuruluş belgesini Ali Y. Koç’a takdim etti. Otokar, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri ve Romanya’nın ardından Kazakistan'da daşirket kurdu.

28 Kasım 2019 Perşembe 15:14
Bu haber 2086 kez okundu
banner61
Otokar Kazakistan'da şirket kurdu

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, global bir marka olma hedefi ile yurt dışı iştiraklerinin arasına Kazakistan'da kurulan Otokar Central Asia’yı ekledi. Kazakistan Başbakanı Askar Mamin, Otokar Central Asia şirketinin kuruluş belgesini Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Otokar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Y.Koç’a teslim etti.

Şirket kurulan 4'üncü ülke

Ülkemizde otomotiv ve savunma sanayiinin öncü şirketi olan Otokar, yurtdışındaki varlığını kuvvetlendirmeye devam ediyor. Fikri mülkiyet hakları kendine ait ürünleriyle 5 kıtada 60'tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Otokar, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri ve Romanya’nın ardından Kazakistan'da daşirket kurdu. Kazakistan Başbakanı Askar Mamin, yeni kurulan “Otokar Central Asia”nın kuruluş belgesini,Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Otokar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Y.Koç’ateslim etti.

Otokar Central Asia Limited

Otokar, Kazakistan Nur-Sultan’daki Astana International Financial Center (AIFC)'da kurduğu "Otokar Central Asia Limited" isimli yeni şirketiyle, başta Kazakistan olmak üzere, Orta Asya Bölgesi’ndeki mevcut ve potansiyel kullanıcılarına yakın olmak vebölgedeki satışlarını artırmayı amaçlıyor.

Halihazırda askeri ve ticari ürünleri Kazakistan ve Orta Asya Bölgesi’nde aktif olarak kullanılan Otokar, yeni şirketi ile bölgede ortak ürün geliştirme, yerel iş ortaklıkları, yerel üretim, teknoloji transferi gibi farklı işbirliği fırsatlarını da değerlendirmeyi hedefliyor.Türk bayrağını farklı coğrafyalarda gururla dalgalandıran Otokar, bu girişimiyle ülkemizin ihracatına da katkı sağlacak.
 

    Yorumlar

banner58
E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 22 Haziran 2020 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 22 Haziran 2020 Manşeti
Arşiv