Daha fazla km ve daha düşük yakıt tüketimi

Operasyonel maliyetlerini düşürerek işletmelerin lastik yönetimini kolaylaştıran Michelin sayesinde Eker, yüzde 45 daha fazla km ömrü ve yılda tüm filolarında toplam 43.6 tonluk yakıt tasarrufu elde ediyor.

20 Temmuz 2017 Perşembe 12:17
Bu haber 1477 kez okundu
Daha fazla km ve daha düşük yakıt tüketimi

Michelin, sektörünün öncülerinden Eker Süt Ürünleri ile 5 yıldır işbirliğine devam ediyor.  Türkiye’nin dört bir yanına dağıtım yapan kamyonlarında Michelin lastiklerini tercih eden Eker, bu sayede maliyetlerini minimuma indiriyor. 5 yıldır tüm Türkiye’ye hizmet veren araçlarında Michelin lastikleri kullanan Eker, hem kilometre performansını artırıyor hem de maliyetlerini düşürüyor. İşbirliği kapsamında Michelin uzmanları, Eker şoförlerine lastik yönetimine yönelik eğitim verdi. Eğitimi başarıyla tamamlayan Eker şoförleri, sertifikalarını Michelin Türkiye Ağır Vasıta Ürün Teknik Müdürü Recep Uçan’ın elinden aldı.


Eğitim başarıyla tamamladı

Gerçekleştirilen eğitimde lastik arızaları, doğru hava basıncı ile beraber lastikten alınacak performansın artışı, güvenli duruş mesafesinin lastiğin yüzey alanına bağlı olarak artması gibi konular ele alındı. Ayrıca, doğru hava basıncı ile kullanılan Michelin lastiklerinin güvenli duruş mesafesine ve lastik ömrüne olan katkısı sayesinde filoların operasyonel maliyetlerinin azaldığına da dikkat çekildi.  

Michelin ile yüzde 45 daha fazla km ömrü

5 yıldır bütün dünyanın en büyük lastik ve lastik teknolojileri üreticilerinden biri olan Michelin’den lastik çözümleri desteği alan Eker, yaptığı incelemeler neticesinde Michelin lastikleriyle ekstra %45 daha yüksek kilometre performansı sağladığını belirtiyor. Operasyonel maliyetlerini düşürerek işletmelerin lastik yönetimini kolaylaştıran Michelin sayesinde Eker, yılda tüm filolarında toplam 43.6 tonluk yakıt tasarrufu sağlıyor.

    Yorumlar

E-Gazete
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 19 Haziran 2019 Manşeti
  • Taşıma Dünyası Gazetesi - 19 Haziran 2019 Manşeti
Arşiv